Cosmote TV...πόσο καινούριες ταινίες προβάλλει;

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Ρε παιδιά,
έχουν οι γονείς μου Cosmote TV και κατέβασα μία ταινία σε στικάκι (το Beguiled 2017) να τους δώσω να δουν και μου λέει η μάνα μου ότι την είδε στο Cosmote TV πριν κάνα μήνα (με υπότιτλους!!!!!)

Μα το torrent που τους έδωσα (από pirate bay) είναι 26/9/2017 και οι υπότιτλοι (Subs4Free) βγήκαν προχθές!!!!!!

Τόσο ενημερωμένο είναι το Cosmote TV?

Εγώ βλέπω καμμία φορά στο πρόγραμμα τους οτι παίζει ταινίες πχ πριν 4 μήνες η πιο ενημερωμένη...
Γνωρίζει κάποιος τι παίζει???
 

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Εν ολίγοις, σχεδόν όλες οι καινούριες ταινίες, παίζονται στα ιδιωτικά συνδρομητικά κανάλια για ένα χρονικό διάστημα, και ΜΕΤΑ βγαίνει το BluRay στα βιντεοκλάμπ. Παντού, όχι μόνο στην Ελλάδα! Γι' αυτό βρίσκεις (εσύ, όχι εγώ...) το κορεάτικο HDRip 1-2 μήνες πριν το BDRip... ;) Αλλιώς δε θα είχε νόημα να ακριβοπληρώσουν τα κανάλια τις ταινίες (ούτε εσύ, αν τις θες ακόμη πιο νωρίς σε pay per view πχ.).
Ασε το πειρατικό! Αυτά είναι για τεχνολογικά καθυστερημένους!!! :D Βάλε κοσμοτέ. Με δώρο champions league!!! ;)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Εν ολίγοις, σχεδόν όλες οι καινούριες ταινίες, παίζονται στα ιδιωτικά συνδρομητικά κανάλια για ένα χρονικό διάστημα, και ΜΕΤΑ βγαίνει το BluRay στα βιντεοκλάμπ.
Στην κανονική σειρά (release windows) πρώτα βγαίνει το φυσικό format (VHS-DVD-BD) με τα μεγάλα κέρδη, πολλές φορές συγχρόνως με τα VOD που παλιότερα έπονταν, μετά τα συνδρομητικά και στο τέλος η τιβί.
Τα τελευταία χρόνια βέβαια, αυτά άλλαξαν άρδην, ειδικά με τα VOD, και σύντομα θ' αλλάξουν κι άλλο.



https://www.forbes.com/sites/nelson...ows-are-coming-fast-and-furious/#e2454e66dc7f


Στην συγκεκριμένη χαμηλού κέρδους ταινία, μπορεί απλώς να μην υπήρχε βιασύνη για το BD-DVD και κατ' επέκταση το πειρατικό.
 
Last edited:


Μηνύματα
705
Reaction score
171
Ρε παιδιά,
έχουν οι γονείς μου Cosmote TV και κατέβασα μία ταινία σε στικάκι (το Beguiled 2017) να τους δώσω να δουν και μου λέει η μάνα μου ότι την είδε στο Cosmote TV πριν κάνα μήνα (με υπότιτλους!!!!!)

Μα το torrent που τους έδωσα (από pirate bay) είναι 26/9/2017 και οι υπότιτλοι (Subs4Free) βγήκαν προχθές!!!!!!

Τόσο ενημερωμένο είναι το Cosmote TV?

Εγώ βλέπω καμμία φορά στο πρόγραμμα τους οτι παίζει ταινίες πχ πριν 4 μήνες η πιο ενημερωμένη...
Γνωρίζει κάποιος τι παίζει???
Προφανώς είδαν την έκδοση του 1971 με τον Κλιντ Ιστγουντ.
Δες εδώ:

http://tv.pathfinder.gr/OTE-Cinema-2-HD-dig/OTE-Cinema-2-HD-dig201708120420.html
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.268
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top