Cover versions

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Iconae - U.F.D.E.M. (Jacula Cover)
Band: Iconae
Country:Italy
Album: Zarathustra's Revenge: A Tribute To Italian Progressive Rock Of The Seventies (CD B)
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
White Poppy - Jennifer (MP3 256 digital download only self-released) (Faust cover)


Η Καναδέζα Crystal Dorval κατω απο το ονομα White Poppy σε μια αιθέρια, λιγο ψυχωτική, ζαλισμένη διασκευή στο κλασικό των Faust.
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Εχω κολλησει ασχημα με δαυτους!

Enter Sandman // Iron Horse


[DOUBLEPOST=1466281760][/DOUBLEPOST]Hayseed Dixie - Ace of Spades

 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.438
Reaction score
50.515
- body count ( ice-t ) στο : hey joe ( 60s λαικό , καθιερωμένο βασικά από τον hendrix )
- σεμνή , τσαμπουκαλίδικη διασκευή , πιστή στο πρωτότυπο ( σεβασμός )

Body Count - Hey Joe - YouTube
upload_2016-6-28_17-53-16.jpeg ▶ 4:32
 



S

sk4t4

Guest
- body count ( ice-t ) στο : hey joe ( 60s λαικό , καθιερωμένο βασικά από τον hendrix )
- σεμνή , τσαμπουκαλίδικη διασκευή , πιστή στο πρωτότυπο ( σεβασμός )

Body Count - Hey Joe - YouTube
View attachment 60946 ▶ 4:32
Οχι στο πρωτοτυπο,αγαπητε Mr.Spock,καθ' οτιν το πρωτοτυπο το ειχε γραψει ενας μαυρουλης το 1958,αν δεν κανω λαθος.Το περιεργο με το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των διασκευων ειναι σε γρηγορο ρυθμο,ενω του Hendrix και των Musiic Machine σε αργο.Δεν εχω ακουσει το πρωτοτυπο του Roberts,αν θυμαμαι καλα το ονομα.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.438
Reaction score
50.515
Οχι στο πρωτοτυπο,αγαπητε Mr.Spock,καθ' οτιν το πρωτοτυπο το ειχε γραψει ενας μαυρουλης το 1958,αν δεν κανω λαθος.Το περιεργο με το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των διασκευων ειναι σε γρηγορο ρυθμο,ενω του Hendrix και των Musiic Machine σε αργο.Δεν εχω ακουσει το πρωτοτυπο του Roberts,αν
θυμαμαι καλα το ονομα.
- καλημέρα , μα αυτό δεν λέω και εγώ ; 60s λαικό
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
καθ' οτιν το πρωτοτυπο το ειχε γραψει ενας μαυρουλης το 1958


sk@t@ τ'εκανες παλι :lol: εκτος κι αν ο πεινασμενος, καρβελια ονειρευεται :rofl::roflmao::lol:
 


S

sk4t4

Guest


sk@t@ τ'εκανες παλι :lol: εκτος κι αν ο πεινασμενος, καρβελια ονειρευεται :rofl::roflmao::lol:
Δεν καταλαβες οτι η επιστημη ασπριζε τους μαυρους 50 χρονια πριν τον Michael Jackson;:p
 


S

sk4t4

Guest
- χρωματική αστοχία
Εχει ξεβαψει το εξωφυλλο,γι αυτο.Το καταμαυρο θα το ακουσεις, και θα το δεις φυσικα,μονο με το καταλληλο καλωδιο ρευματος...:D
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Δεν καταλαβες οτι η επιστημη ασπριζε τους μαυρους 50 χρονια πριν τον Michael Jackson;:p
Απο που και ποτε να το καταλαβω ρε συ κωλογερα sk@t@, 28 χρονων ειμαι. :lol:
 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.281
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top