Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Διαβαζοντας το θεμα και ελπιζοντας να μην ενοχλησει το νηματοθετη η παρεμβαση μου, ο συγκεκριμενος ενισχυτης (crown xls 1502) θα αξιζε ν αντικαταστησει το rotel rb 991 που οδηγει τα b&w 683; Αν θυμαμαι καλα τα συγκεκριμενα ηχεια πεφτουν μεχρι τα 3,8 Ωμ, προσληψη ισχυος εχουν τα 200 watt, ο ενισχυτης ειχε μετρηθει σε καποιο τεστ 215 στα 8Ωμ, 350 στα 4Ωμ, στα 2Ωμ δεν εχω δει καποια μετρηση, ο crown φαινεται στα χαρτια πολυ πιο δυνατος, αξιζει ή να μεινω οπως ειμαι;
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Διαβαζοντας το θεμα και ελπιζοντας να μην ενοχλησει το νηματοθετη η παρεμβαση μου, ο συγκεκριμενος ενισχυτης (crown xls 1502) θα αξιζε ν αντικαταστησει το rotel rb 991 που οδηγει τα b&w 683; Αν θυμαμαι καλα τα συγκεκριμενα ηχεια πεφτουν μεχρι τα 3,8 Ωμ, προσληψη ισχυος εχουν τα 200 watt, ο ενισχυτης ειχε μετρηθει σε καποιο τεστ 215 στα 8Ωμ, 350 στα 4Ωμ, στα 2Ωμ δεν εχω δει καποια μετρηση, ο crown φαινεται στα χαρτια πολυ πιο δυνατος, αξιζει ή να μεινω οπως ειμαι;
Εγω θα πηγαινα σε κατι διαφορετικο. Πιο ακριβο αλλα με διαφορα πολυ καλυτερο και απο τα 2. Σε hypex FusionAmp FA251.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα γιατι δε βρισκω κατι στο διαδικτυο; Κατι πλακετες βλεπω, εχεις περισσοτερες πληροφοριες- χαρακτηριστικα-τιμη;
 



Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Kαλύτερα ν'ακούσεις να βγάλεις άποψη ,τι περιμένεις να σου πουν οι ροτελάκιδες και οι κραουνάκιδες εδώ!:p
πεταχτηκα και εγω ο χαιπεξακιας και τον μπερδεψα ακομα περισσοτερο τον ανθρωπο. ;)
 




Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Α ολα κι ολα κυριοι εγω μπιενταμπλιγιουας γεννηθηκα και μπιενταμπλιγιουας θα πεθανω.:tongue:

Υ.Γ. Αυτα τα παρατσουκλια κατω απ τ ονοματα σας πως τα βαλατε; Πλακα εχουν.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Υ.Γ. Αυτα τα παρατσουκλια κατω απ τ ονοματα σας πως τα βαλατε; Πλακα εχουν.
Είναι μία υπηρεσία απο την διαχείριση του site:p ξέρω οτι στα βάζουν αφού κάνεις παρουσίαση το σύστημά σου πρώτα!:D
[DOUBLEPOST=1535096818][/DOUBLEPOST]
χαχαχαχα
Αν σου πω οτι εκεινα τα 802d τα βλεπω στον υπνο μου και παθαίνω ονείρωξη;
Άλλοι έχουν εκείνα τα σαλιγκάρια!:p
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Σώπα μωρέ...απλά η στρουμφίτα δεν έχει τι να κάνει και παίζει με τα κουμπάκια που έχουν οι μοντζζζ...:p:p
Σιγά μην είχαμε οι ψωρομόντζ τέτοια κουμπιά. Αυτά είναι για admins και superadmins μόνο. :)
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Και γιατι ρωσικους χαρακτηρες;
Κυριλλικοί χαρακτήρες...;)

Θέλω να συνεχίσω το έργο των Αγίων Ιεραποστόλων Κυρίλλου και Μεθοδίου..
Εγώ θα κάνω τον Κύριλλο και ο @spylab τον Μεθόδιο!:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
εκείνα τα σαλιγκάρια!
Είναι η μόνη και ουσιαστική αιτία που τρέφω σεβασμό σε αυτήν την φίρμα.

Μέχρι να αντικαταστήσει όλες τις σειρές των ηχείων της με ενεργά πολυενισχυόμενα, ο σαλίγκαρος είναι το μόνο ουσιαστικό αστέρι της φίρμας.

Λόγω των εξαγορών που έγιναν στην φιρμα σχετικά πρόσφατα, αναμένεται τέτοια εξέλιξη. ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Διαβαζοντας το θεμα και ελπιζοντας να μην ενοχλησει το νηματοθετη η παρεμβαση μου, ο συγκεκριμενος ενισχυτης (crown xls 1502) θα αξιζε ν αντικαταστησει το rotel rb 991 που οδηγει τα b&w 683;
Επί του ερωτήματος, εκτίμησή μου είναι ότι δεν χρειάζονται αυτά τα ηχεία την βελτίωση οδήγησης που θα επιφέρει ο Κράουν στη θέση του επαρκούς ρότελ.
Παρόλα αυτά, η χρήση του Κράουν θα είναι μια "αναβάθμιση" στο σύστημα. Άχρηστη μεν, αναβάθμιση δε.
Θα παίξει καλύτερα το ηχείο με τον Κράουν; Ναι. Θα αρέσει στον κάτοχο η νέα απόδοση του ηχείου; Αδύνατο να προβλέψει κανεις τα χούγια του άλλου. Παρόλα αυτά, αν το ζητούμενο είναι μια "αλλαγη" στον ήχο, διοτι ρε αδερφέ τον βαρέθηκε τον ρότελ, οκ, θα υπάρχει αλλαγή, προς το καλύτερο μάλιστα.

Αυτά τα ολίγα από μένα.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top