Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Ευχαριστω πολυ κυριοι, το ερωτημα μου αφορουσε μονο το θεμα οδηγησης επειδη τελευταια που διαβαζω ολο το σαιτ αντιλαμβανομαι μια εμμονη στην οδηγηση των ηχειων απο ενισχυτες με ισχυ πολλαπλασια μεγαλυτερη απ την ζητουμενη κι ηθελα την γνωμη σας για τον συγκεκριμενο συνδυασμο αν ηταν αδυναμος κρικος ο Ροτελ κι επιβαλλοταν η αντικατασταση του, δεν εχω προσωπικα βαρεθει τον ηχητικο συνδυασμο τους κι ειμαι σιγουρος οτι οταν μπορεσω να κανω και μια μετρηση και φροντιδα χωρου οτι θα παρω και το κατι παραπανω.

Στο μακρινο μελλον θα σκεφτω μονο την ολικη αντικατασταση ολου του πολυκαναλου συστηματος με ενεργα αν το εγχειρημα βεβαια θα εχει νοημα με την οικονομικη επιβαρυνση που εγω να μπορω να υποστηριξω ετσι ωστε να ειναι ουσιαστικη αναβαθμιση.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Γιατί έχεις δυο κεντρικά; Εκεί θελεις μια παρέμβαση, και εναν prepro στην θέση του Denon.
Και Atmos.

Μετά τα sub.

Και μετά τα ηχεία.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Γιατί έχεις δυο κεντρικά; Εκεί θελεις μια παρέμβαση, και εναν prepro στην θέση του Denon.
Και Atmos.

Μετά τα sub.

Και μετά τα ηχεία.
Γιατι ο πρωτος ενισχυτης που ειχα παρει ηταν εξακαναλος οποτε οταν πηρα αργοτερα τον Denon συνεχισα την ιδια λογικη αντι για 7.1 παιζω 6.1 αφου ειναι assignable δλδ πισω κεντρικο ως surround back 1 speaker.
Για τον prepro δεν εχω γνωση τι ειναι αυτο; Ατμος στο ενοικιο απαγορευεται δια ροπαλου, τα sub τι προβλημα εχουν; Δυο pb 1000 εχω αυτα σηκωνει η τσεπη μου κι ηταν κι υπερβαση για μενα να φανταστεις, το δευτερο το περιμενω και θα αποπληρωθει σε δοσεις, το οικονομικο μου καθυστερει και την μετρηση χωρου.
Ειμαστε οff topic ομως, καποια στιγμη θα παρουσιασω το συστημα οποτε θα περιμενω εκει τις προτασεις - συμβουλες.
 
Last edited:



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Γιατι ο πρωτος ενισχυτης που ειχα παρει ηταν εξακαναλος οποτε οταν πηρα αργοτερα τον Denon συνεχισα την ιδια λογικη αντι για 7.1 παιζω 6.1
Πέρασαν πολλά χρόνια από τότε...
sub τι προβλημα εχουν; Δυο pb 1000 εχω αυτα σηκωνει η τσεπη μου κι ηταν κι υπερβαση για μενα
ειναι μικρά...αλλα οκ αν δεν υπαρχει αυτη τη στιγμή budget, μια χαρά είναι
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Πέρασαν πολλά χρόνια από τότε...

ειναι μικρά...αλλα οκ αν δεν υπαρχει αυτη τη στιγμή budget, μια χαρά είναι
Σε 25 τ.μ. ειναι μικρα; Ηθελα πολυ να παρω 2χ pb 2000 αλλα αδυνατον.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.931
Σε 25 τ.μ. ειναι μικρα; Ηθελα πολυ να παρω 2χ pb 2000 αλλα αδυνατον.
Δεν ξοδεύουμε μεγάλα ποσοστά του περισσεύματός μας σε μηχανάκια, δεν ζοριζόμαστε, δεν δανειζόμαστε. Εχει και άλλες χαρές η ζωή.
:drinks:
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πολυκάναλους θέλω καλή μου. Όλους τους Rotel πολυκάναλους, και περισσότερο έναν RB-993.
Μα γιατί?
Μόνο τρία αβουγουδού τον δίνω..:p

Ο 991 που σκέφτεται να αλλάξει το παληκάρι είναι πολυκάναλος ρε χαμένε?:p
 



Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Πολυκάναλους θέλω καλή μου. Όλους τους Rotel πολυκάναλους, και περισσότερο έναν RB-993.
Αχ ξυνεις πληγες, λιγο μετα που πηρα τον 991 πετυχαινω σε αγγελια τον 993 στα ιδια λεφτα, :headbang:
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Α ολα κι ολα κυριοι εγω μπιενταμπλιγιουας γεννηθηκα και μπιενταμπλιγιουας θα πεθανω.:tongue:

Υ.Γ. Αυτα τα παρατσουκλια κατω απ τ ονοματα σας πως τα βαλατε; Πλακα εχουν.
αυτά είναι φιξ τίτλοι ατίμωσης...
πες πες πες...κάποια μ@κία γίνεται και σου το κολλάει ο γνωστός φούστδης της διαχείρισης
να σου δώκω το ένα από τα δύο που έχω?
με 1 Αβγδ δικό σου:p:roflmao:
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.363
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top