DAC για TV

Μηνύματα
513
Reaction score
4
Ψάχνω για κάποιο Dac με οπτική είσοδο τουλάχιστον για σύνδεση τηλεόρασης με στερεοφωνικο ενισχυτή.
Από ψάξιμο που έχω κανει ..εχω σκεφτει αυτό

Υπαρχει καποια αλλη προταση, σε μικρότερη τιμη?
 


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Ψάχνω για κάποιο Dac με οπτική είσοδο τουλάχιστον για σύνδεση τηλεόρασης με στερεοφωνικο ενισχυτή.
Από ψάξιμο που έχω κανει ..εχω σκεφτει αυτό

Υπαρχει καποια αλλη προταση, σε μικρότερη τιμη?
πμ
 


Μηνύματα
513
Reaction score
4

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Ψάχνω για κάποιο Dac με οπτική είσοδο τουλάχιστον για σύνδεση τηλεόρασης με στερεοφωνικο ενισχυτή.
Από ψάξιμο που έχω κανει ..εχω σκεφτει αυτό

Υπαρχει καποια αλλη προταση, σε μικρότερη τιμη?
και με ενισχυτη ακουστικων και bluetooth και με τα μεταφορικα 90 και κατι ψιλα.

 

Μηνύματα
513
Reaction score
4
και με ενισχυτη ακουστικων και bluetooth και με τα μεταφορικα 90 και κατι ψιλα.

Σκεφτομουν και αυτο στα 103 €

 

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
To αμεσως πιο ακριβο μοντελο,αλλα προτεινα με βαση το χρηματικο οριο που ειχες βαλει.Εννοειται πως αν μπορεις πας σε αυτο.Απλα εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο ακριβο

 

Μηνύματα
513
Reaction score
4
To αμεσως πιο ακριβο μοντελο,αλλα προτεινα με βαση το χρηματικο οριο που ειχες βαλει.Εννοειται πως αν μπορεις πας σε αυτο.Απλα εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο ακριβο

Απο το κινεζικο μαζαζι κανει 104 €.. Τι λες αξιζει??
 




Μηνύματα
513
Reaction score
4
Λοιπον εχω καταληξει σε ενα απο αυτα



Το πρωτο απο amazon.de 113 € , που εχει remote control και υποθετω οτι θα εχει και εγγυηση
Το δευτερο απο Κινα 103 € , χωρις τελωνειο που εχει επιπλεον bluetooth , ενισχυτη ακουστικων power adapter αλλα δεν έχει remote .
Ποιο θεωρειτε καλυτερο, απο τα χαρακτηριστικα τους?
 

Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Το δεύτερο έχει περισσότερες δυνατότητες, τα τσιπάκια που φοράνε, είναι αυτή τη στιγμή οι δυο μεγάλοι μονομάχοι στην κατηγορία των προσιτών dac. Το δεύτερο είναι πιο ακριβό, απλά η τιμή από Κίνα είναι χαμηλή (σιγουρέψου όμως για το τελωνείο,αυτό που έγραψες πιο πάνω), άρα συγκρινεις διαφορετικά πράγματα στην ουσία (τα 40 ευρώ σε αυτά τα χρήματα είναι μεγάλη διάφορα). Η επιλογή μου θα ήταν το δεύτερο.
 






Μηνύματα
513
Reaction score
4
Λοιπον , παρελήφθη το κινεζικο FX-AUDIO D01. Συνδέθηκε η tv στην οπτικη είσοδο, το squeezebox touch στην usb, την bluetooth την χρησιμοποιώ με το τηλέφωνο, ολα καλά . Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακομα την έξοδο ακουστικών.Περισευει και ,μια ομοαξονική είσοδος !!!!!
Πολυ-εργαλείο στα 103 €.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.589
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top