DACs - τελειωμό δεν έχουν



Μηνύματα
3.768
Reaction score
2.909
Μπορεί κάποιος να μου κάνει μια πρόταση DAc-Streamer , σαν το eversolo (max 700 €) και ενεργά bluetooth - wireless βιβλιοθήκης (max 500 €) για το εξοχικό?

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ενεργά που έχουν και μεταξύ τους ασύρματη ζεύξη ! Σε κάποιο τεύχος του ΗΧΟΥ

το dac θα το παίρνω και στο διαμέρισμα σαν προενισχυτή μιας και έχω τελικό
 



Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Δεν θέλω καλώδια
Αν θέλεις να ακούς μόνο με μετάδοση με bluetooth, δεν χρειάζεσαι το eversolo,μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με πιο προσιτό streamer ή απλά με μια ταμπλέτα (γιατί υποθέτω ότι δεν θέλεις να απασχολείς το κινητό σου με την αναπαραγωγή μουσικής) και ρίξε το βάρος στα ηχεία (αφού εκεί θα γίνεται όλη η δουλειά). Επίσης χρειάζεσαι streamer που το bluetooth του να δουλεύει αμφίδρομα.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Μπορεί κάποιος να μου κάνει μια πρόταση DAc-Streamer , σαν το eversolo (max 700 €) και ενεργά bluetooth - wireless βιβλιοθήκης (max 500 €) για το εξοχικό?

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ενεργά που έχουν και μεταξύ τους ασύρματη ζεύξη ! Σε κάποιο τεύχος του ΗΧΟΥ

το dac θα το παίρνω και στο διαμέρισμα σαν προενισχυτή μιας και έχω τελικό
Δύσκολα να βρεις καλύτερα τέτοιου τύπου ηχεία και σε αρκετά παραπάνω χρήματα.
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Αν πάντως υπάρχει δίκτυο στο εξοχικό,κοίτα και αυτά.........θα στέλνεις σήμα με wi-fi και όχι bluetooth με σημαντική διαφορά στο αποτέλεσμα και στις δυνατότητες.Είναι βέβαια και bluetooth. Μικρά σε μέγεθος,αν δεν θέλεις να τα αφήνεις στο εξοχικό και τα θέλεις και στο βασικό σπίτι (απολύτως λογικό),θα τα μεταφέρεις πολύ εύκολα σε ένα μικρό βαλιτσάκι .

 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Παρά τον καταιγισμό από νέες συσκευές,από τους γνωστούς Κινέζους,καιρό είχα να γράψω κάτι,αλλά εδώ έχουμε κάτι πολύ προσιτό,στην κατηγορία κάτω από τα 100 ευρώ,που αξίζει να αναφερθεί.
Smsl su-1......

επανέρχομαι μιας και είμαι κάτοχος (αν και μετά απο ταλαιπωρία με τον εδώ διανομέα) από προχθές.......το εργαλείο είναι πολύ καλό και πραγματικά είναι απίστευτο πως ένα μαραφέτι των 90 ευρώ,βγάζει τέτοιον ήχο.
 


Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Προσιτό dac από την SMSL με hdmi arc.........

Εψαχνα κατι σχετικο να συνδεσω τα ενεργα ηχεια μου και το σαμπ με τη τηλεοραση ωστε κατα περιπτωση να εχω καλυτερο ηχο απο την ηχομπαρα μου αλλα να μην κοστιζει πολυ
Βρεθηκε το Arylic BP250! Αγοραστηκε 100€ αλλα συχνα πυκνα κανουν προσφορες που ριχνουν την τιμη στα 80€
Ειναι και bluetooth transmitter για 2 ζευγη ακουστικα
Διαθετει τηλεχειριστήριο αψογης αποκρισης και εφαρμογη κινητου με ολες τις ρυθμισεις για τις πηγες και το ηχο σου ,bass crossover , deep bass , equalizer κλπ .
Ενα ακομη καλο στοιχειο ειναι οτι κατα την κατασταση ηρεμιας δεν εχει απωλειες θορυβου ωστε να κρατα τα ενεργα σε ενεργη κατασταση Τα εχω παθει με ακριβοτερες υλοποιησεις γιαυτο το λογο το αναφερω
Δεν ειναι η επιτομη του ηχου αλλα απιστευτη τιμη για αυτα που προσφερει
 

Μηνύματα
2.233
Reaction score
2.753
Εψαχνα κατι σχετικο να συνδεσω τα ενεργα ηχεια μου και το σαμπ με τη τηλεοραση ωστε κατα περιπτωση να εχω καλυτερο ηχο απο την ηχομπαρα μου αλλα να μην κοστιζει πολυ
Βρεθηκε το Arylic BP250! Αγοραστηκε 100€ αλλα συχνα πυκνα κανουν προσφορες που ριχνουν την τιμη στα 80€
Ειναι και bluetooth transmitter για 2 ζευγη ακουστικα
Διαθετει τηλεχειριστήριο αψογης αποκρισης και εφαρμογη κινητου με ολες τις ρυθμισεις για τις πηγες και το ηχο σου ,bass crossover , deep bass , equalizer κλπ .
Ενα ακομη καλο στοιχειο ειναι οτι κατα την κατασταση ηρεμιας δεν εχει απωλειες θορυβου ωστε να κρατα τα ενεργα σε ενεργη κατασταση Τα εχω παθει με ακριβοτερες υλοποιησεις γιαυτο το λογο το αναφερω
Δεν ειναι η επιτομη του ηχου αλλα απιστευτη τιμη για αυτα που προσφερει
Ενδιαφέρον dac και καλή τιμή για αυτά που δίνει.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Μετά την τελευταία μου μετακόμιση στο γραφείο και έχοντας το JBL Charge 5 για video calls & meetings απο θέμα μουσικής δεν παλεύεται η μονοφωνικότητα του. Οπότε σιγα σιγα έχωσα δυο ηχεία στο γραφείο μικρά μαζί με τον SMSL A300 και αγόρασα το μικρό SMSL SU-1 dac το οποίο είναι απλά dac killer. Δεν θα πώ περισσότερα παρα θα παραθέσω την ανάλυση του φίλου μας του Αμιρ που λέει την αλήθεια για την απόδοση του:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-su-1-stereo-dac-review.44029/

Εξαιρετικό dac και με γήινη τιμή.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
το JBL Charge 5 έχει και μικρόφωνο?
Nope χρησιμοποιώ μια κάμερα logitech με μικρόφωνο στερεοφωνικό. Έχω ένα μικρό nuc για μουσική και το corporate laptop για business. To JBL ειναι συνδεδεμένο με το laptop. Δυστυχώς δεν επιτρέπεται η εγκατασταση εφαρμογων όπως tidal κτλ οπότε το nuc με καλύπτει για την μουσική και personal browsing.
 
Last edited:

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Το SMSL SU-1 κόστισε με γρήγορα μεταφορικά UPS απο audiophonics.fr 97 ευρώ. Σήμερα έδωσα για τα ψώνια της εβδομάδας τα ίδια σχεδόν χρήματα στο σουπερ μαρκετ για γάλατα κτλ. Ωρε που παμε ωρε. Sorry για το offtopic.
 

Μηνύματα
2.233
Reaction score
2.753
Εψαχνα κατι σχετικο να συνδεσω τα ενεργα ηχεια μου και το σαμπ με τη τηλεοραση ωστε κατα περιπτωση να εχω καλυτερο ηχο απο την ηχομπαρα μου αλλα να μην κοστιζει πολυ
Βρεθηκε το Arylic BP250! Αγοραστηκε 100€ αλλα συχνα πυκνα κανουν προσφορες που ριχνουν την τιμη στα 80€
Ειναι και bluetooth transmitter για 2 ζευγη ακουστικα
Διαθετει τηλεχειριστήριο αψογης αποκρισης και εφαρμογη κινητου με ολες τις ρυθμισεις για τις πηγες και το ηχο σου ,bass crossover , deep bass , equalizer κλπ .
Ενα ακομη καλο στοιχειο ειναι οτι κατα την κατασταση ηρεμιας δεν εχει απωλειες θορυβου ωστε να κρατα τα ενεργα σε ενεργη κατασταση Τα εχω παθει με ακριβοτερες υλοποιησεις γιαυτο το λογο το αναφερω
Δεν ειναι η επιτομη του ηχου αλλα απιστευτη τιμη για αυτα που προσφερει
Τελικά το αγόρασα το bp50 και λειτουργεί άψογα!!! Δεν το περίμενα με τόσα λεφτα( το είχαν και προσφορα) να έχει τόσες εισοδους-εξοδους- bluetooth receiver και transmitter.
Το μόνο παρατράγουδο που δεν έχει να κάνει με το προϊόν αλλά με την χαζο DHL που μόνο courier δεν είναι. Μακρυά από αυτήν, οι υπάλληλοι τους κηφηνες εντελώς.
 


Μηνύματα
249
Reaction score
107
Καλησπερα, εχεις κανεις αποψη για το iFi Audio Zen Signature V2 Dac? Το εχει καποιος στην κατοχη του ή το εχει ακουσει σε καποιον?
ifi_audio_zen_signature_v2_.jpeg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.128
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top