DACs - τελειωμό δεν έχουν

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
New DAC/Streaming center από την Shanling
Με DAC AKM, MQA, DSD 512, PCM 768, WiFi, BT, full streamer με streaming services , full balanced , με οθονη αφής, εφαρμογή, ακουστικά , balanced preamp,………ΑΜΕΣΑ διαθέσιμο στην χώρα μας!
CE9EE0BC-C577-4BF2-80EC-A990095EEF7E.jpeg



886B9B9E-44F2-4752-AE90-ACB6B6436F68.jpeg
9CF015FC-C0E0-4EEC-A654-61ADABEAB8C3.jpeg

Και απίθανο ήχο!
 

Μηνύματα
2.194
Reaction score
2.715


Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Ωραίο το ΕΜ5, τα έχει όλα και ενισχυτής ακουστικών (τόσο χρήσιμο πλέον....). Απλά αυτοί που βρήκαν απόθεμα από ΑΚ4493?
 

Μηνύματα
31
Reaction score
90
Υπάρχουν ακόμα μερικά με τσιπ ΑΚΜ,
Καλύτερη τιμή αλλά από Κίνα ..

Τέρμα ευχαριστημένος απο το Loxjie...value for money σε φυσιολογικά λεφτά.
 


Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Άντε ρε Yamaha βγάλε κάτι τετοιο τώρα που εχουμε συνηθίσει το MusicCast..
Αν και σε desktop χρήση σχεδόν πάντα παιζει το PC οποτε οκ//
(και κανα τελικό με nCore θελουμε βεβαίως βεβαίως)
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Άντε ρε Yamaha βγάλε κάτι τετοιο τώρα που εχουμε συνηθίσει το MusicCast..
Αν και σε desktop χρήση σχεδόν πάντα παιζει το PC οποτε οκ//
(και κανα τελικό με nCore θελουμε βεβαίως βεβαίως)
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η εταιρεία, δεν έχει βγάλει κάποια νέα έκδοση των wxc-50, wxa-50, NP-S303 και βέβαια, ένα πιο ακριβό streamer.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Εμ αυτό αναρωτιέμαι και γω !
wxa-50 με ICE ok πολυ καλο και σημερα αν και κρατιέται ψηλά η τιμή του -
και το wxc-50 καλό ακόμα και σημερα , σουπερ είναι βσκ,
αλλα ας πουμε κανενα απ τα 2 δεν εχει εξοδο ακουστικών ή ένα πιο συγχρονο DAC τσιπ..

το NP-S303 δεν το εχω δοκιμάσει, εχω όμως το cd nt607D που ως εξτραδάκι παιζει κ τα cd πολυ ικανοποιητικά,
όμως για να εχεις τα φουλ πλεονεκτηματα του MusicCast αναγκαστικά το παντρεύεις με τον ενισχυτή του, τον Α607,
ο οποιος εχει εξοδο ακουστικων αλλά υπολειπεται πολύ σε δυναμη των παραπανω, μονο σε εμφανιση θεωρω ειναι ανωτερος, γουστα βεβαια ειναι αυτά, δεν κάνει για desktop χρηση λογω μεγέθους
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566


Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Στην SMSL είναι μάλλον πολύ ορεξάτοι και βγάζουν συνέχεια dac..... τον τελευταίο μήνα-διμηνο έχουν βγάλει αυτά (παραθέτω λινκ από το audiophonics. fr, γιατί έχουν και καλές φωτό και πλήρη στοιχεία.......αλλα και γιατί είμαι κολλητός με τον Μακρόν).





στο τελευταίο έβαλαν τσιπακι από την ROHM....... ποιος ο λόγος να έχουν τόσα μοντέλα σε τόσο κοντινές τιμές, δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι. Ίσως να είναι μεγάλη η ζήτηση και δεν φτάνουν τα τσιπάκια από την ESS (η ΑΚΜ μάλλον είναι ακόμα οφ, μόνο στα πολύ ακριβά μοντέλα τους χρησιμοποιούν τα ακριβά τσιπάκια της εταιρείας, γιατί προφανώς λόγω μικρής παραγωγής των ακριβών, είχαν απόθεμα).
 




Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Η Gryphon δεν διαμαρτύρεται για το όνομα;
Υποθέτω έχει κατοχυρώσει το όνομα σαν εταιρεία,ε΄δω έχουμε απλά ένα μοντέλο μιας εταιρείας με άλλο όνομα.Μπορεί βέβαια και να τους ρώτησαν,κανείς δεν ξέρει.
 

Μηνύματα
32
Reaction score
10
Καλησπέρα, Θεώρησα ότι δε χρειάζεται να φτιάξω νέο post γι΄αυτό ρωτάω εδώ.
Θέλω ένα DAC το οποίο θα δουλεύει σε 2 συστήματα. Το ένα είναι Presonus Eris 8 ενεργά ηχεία και το άλλο Dali Oberon 3 με ενισχυτή κλπ. Η ερώτησή μου είναι αν θα πρέπει το DAC που θα επιλέξω να έχει Balanced εξόδους για τα Eris ή αν μου αρκεί το Unbalanced δεδομένου ότι μιλάω για απόσταση καλωδίου 1-1.5 μέτρο μεταξύ κάθε ηχείου και του DAC. Κοιτάω προς S.M.S.L SU-8S, SU-9 επειδή έχουν Balanced XLR, δική τους τροφοδοσία, ρύθμιση έντασης κλπ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Mola Mola Tambaqui
Ενδιαφέρον το τι λέει ο Πούτζης για το DAC του:
"If there's anything I wanted to prove, it was that digital done right sounds like analogue done right. "
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Δοκιμή του SMSL D0200 από το avmentor........


πολύ θετικό να δοκιμάζονται , από Ελληνικές ιστοσελίδες-περιοδικά κλπ του χώρου,συσκεύες που μπορούν να αποκτηθούν μόνο σαν διαδικτυακή αγορά.
 

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
875
Reaction score
806


 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top