DarkVoice 336 SE σαν προενισχυτής

Μηνύματα
16
Reaction score
12
Χαιρετώ το forum με το πρώτο μου post!

Είμαι πιτσιρικάς (28), εντελώς καινούργιος στο audiophile σπορ και κατέχοντας καθαρά βασικές γνώσεις έχω τα παρακάτω.

image.jpg

Πρόκειται για τον ενισχυτή Dared MP30B που είχα την τύχη να μου δώσουν σε ηχεία Crystal Prisma Tower με 94db ευαισθησία και στο βάθος ο headphone ενισχυτής DarkVoice 336SE που αγόρασα για να τον συνδυάσω με τα Senheisser HD6XX.

Μουσική ακούω αποκλειστικά από το Technics SL1200mk2 με ένα entry level Phono Stage της Cambridge Audio.

Από τον ήχο που έχω στα ηχεία είμαι γενικά ευχαριστημένος. Διάβασα ωστόσο ότι ο DarkVoice μπορεί να χρησιμοποιηθεί εκτός από ενισχυτής ακουστικών και σαν προενισχυτής γενικότερα.

Αναρωτιέμαι λοιπόν αν γίνεται και αν θα ήταν καλή ιδέα να συνδέσω τον DarkVoice με τον Dared και αν αυτό θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα σε ένταση και ποιότητα από τα ηχεία μου. Δεν έχω προσπαθήσει κάτι τέτοιο ακόμα διότι δεν έχω επιχειρήσει ποτέ κάτι ανάλογο στο παρελθόν και φοβάμαι μην κάψω κάποιον από τους δυο. Θα ήθελα την γνώμη σας. :)
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Καλώς όρισες!
Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να έχεις ένα επιπλέον μηχάνημα στην ηχητική σου αλυσίδα.
Δεν υπάρχει ενισχυτική βαθμίδα, όπως είναι ένας ενισχυτής ακουστικών, που να μην εισάγει αλλοιώσεις και παραμορφώσεις στον ήχο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.030
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top