denon avr-x3600h

Μηνύματα
115
Reaction score
236
Αφού το μέτρησε o αμιρ όπως εκείνος λέει οτι πρέπει και είναι τόσο καλός θα δώσω τον 7705 να πάρω αυτόν να μου μήνει και ένα χιλιάρικο. :headbang:
Έχει άλλους δυο τύπους στο ASR που δώσανε αντίστοιχες ναυαρχίδες για 3600 κ 4500. Κρίμα τα balanced out. :p

Πάντως δεν πιστεύω ότι το μόντελο βγήκε από σύμπτωση. Παρακολουθούσαν που πάει το πράγμα γενικά, και απλά διάλεξαν να μην ρίξουν λευκή πετσέτα. Για να δούμε τι θα ακολουθήσει και στις ακριβότερες σειρές από εδώ και στο εξής. Θα κάνει καλό και στον ανταγωνισμό.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Πάντως δεν πιστεύω ότι το μόντελο βγήκε από σύμπτωση. Παρακολουθούσαν που πάει το πράγμα γενικά, και απλά διάλεξαν να μην ρίξουν λευκή πετσέτα. Για να δούμε τι θα ακολουθήσει και στις ακριβότερες σειρές από εδώ και στο εξής. Θα κάνει καλό και στον ανταγωνισμό.
λες ε !! :dance2:

Έχει άλλους δυο τύπους στο ASR που δώσανε αντίστοιχες ναυαρχίδες για 3600 κ 4500. Κρίμα τα balanced out. :p
:party:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Πολύ μεγάλη διαφορά με το προηγούμενο μοντέλο 3500 που είναι πολύ κάτω στη λίστα.
Αγαπάμε Denon γιατί δεν αλλάζει εμφάνιση στους ενισχυτές της, ο X4000 που έχω είναι ίδιος με τα φετινά μοντέλα παρότι κυκλοφόρησε πριν από πέντε-έξι χρόνια. ❤
Ο επόμενος που θα πάρω πάντως ίσως είναι κάποιος Marantz γιατί δεν μου αρέσει να έχω δύο ενισχυτές με την ίδια εμφάνιση! :lol:
 




Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Επειδή αναφέρει ότι δεν είχε/έχει καλή εμπειρία ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να κάνει δοκιμη του, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ μάλιστα
Ας του το πει κάποιος, τώρα το review του είναι μισό... ;)

Edit: Τον κόβω να λυπάται τα 20$... :p
......δεν νομιζω να τον παιρνει να μην το κανει...;)

Το θεμα ειναι να ασχοληθει και να δειξει ολες τις δυνατοτητες του audyssey multeq editor app και sub eq ht

app.png
 
Last edited:


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ελα, ταδωσε τα 20$ να βαλει app !!!!!!!

OK, first attempt at running Audyssey App was a bust. As soon as it runs the chirp on the left speaker, it complains that it lost connection with the receiver. Of course it has no problem talking to it before or after that. :( Updating the AVR right now to see if that fixes anything.



και απο hdmi....απο οπου και να κανεις συνδεση παιζει ...
....ανεβαζει και τα vrms πανω απο 2 να ειναι κατω απο 100 sinad :p

 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
As soon as it runs the chirp on the left speaker, it complains that it lost connection with the receiver.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω reviewers να έχουν θέματα συνδεσιμότητας με τα προγράμματα eq όποιο να ειναι αυτό...

Με δίκτυα δεν έχουν ιδέα? 9 στις 10 είναι θέμα δικτύου.

Δυο τρία βασικά πράγματα και δεν θα χασει κανένας ποτέ τίποτα.

Σε 2 marantz έχω τρέξει αμέτρητα έχω μεταφέρει εκατοντάδες αρχεία δεν μου έχει κάνει πότε το παραμικρό.

Και μέσα απο pc με emulator.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
και εγω....αλλα νταξ, συμβαινουν και αυτα καμια φορα....το παει ωραια ομως ;)

........για τους δικαναλους...

I tested them with my Revel Salon 2 as part of testing the EQ system. I was pleasantly surprised how power was available in two channel mode. It had no trouble pushing these speakers to frightening levels :). It ran pretty hot though as the fan still did not come on.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
χρειαζεται καλο ιντερνετ και δυκτυο. προχθες που το ετρεξα, κολλουσε στην αρχικη ρυθμιση των σαμπ.
εσβησα το ρουτερ, το ξανα ανοιξα, και ολα προχωρισαν κανονοκα.
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
κατι αλλο που εχω διαπιστωσει ειναι οτι το app δεν συμπαθει πολυ τις 5g συνδεσεις. παντα το τρεχω με την απλη συνδεση.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
κατι αλλο που εχω διαπιστωσει ειναι οτι το app δεν συμπαθει πολυ τις 5g συνδεσεις. παντα το τρεχω με την απλη συνδεση.
Ο av7705 σε tp link eap 225 στα 5g από s10plus το περνάει και σφαίρα. Αρκετα πιο γρήγορα απο 2.4
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.491
Reaction score
5.646
χρειαζεται καλο ιντερνετ και δυκτυο. προχθες που το ετρεξα, κολλουσε στην αρχικη ρυθμιση των σαμπ.
εσβησα το ρουτερ, το ξανα ανοιξα, και ολα προχωρισαν κανονοκα.
Αυτό ας πούμε είναι χαζή επιλογή του κατασκευαστή.
Έχουν κάνει πολλαπλή γκάφα.
1) Δεν έχουν βάλει επαρκές χρονικό όριο και αρκετές προσπάθειες re-send πρωτού λήξει το timeout.
2) Θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν ad-hoc σύνδεση, δηλαδή WiFi Direct και να τελείωνε οποιοδήποτε πρόβλημα π.χ. μεγάλης απόστασης από το router με τις όποιες καθυστερήσεις στην μετάδοση έχει να κάνει αυτό.

Λεπτομέριες, αλλά κάνουν την διαφορά ( έχω φάει fail και εγω και δίχως να έχω θέμα σήματος ή με το router )
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εγω ρε σεις το περναγα απο το pc με BlueStacks, αλλα καθυστερουσε λιγο και το σταματησα..

....αντε τωρα να του πει καποιος οτι υπαρχει και το προγραμμα ratbuddyssey που μπορει να δει τις μετρησεις oπου εβαλε το mic ανα ηχειο και sub και τις οποιες διορθωσεις μπορει να κανει απο το προγραμμαι ανα ηχειο κ.λ.π. !!!!!
........τον βλεπω να ανεβαζει ξανα review σε καμια βδομαδα και βαλε .....:roflmao:
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Ο av7705 σε tp link eap 225 στα 5g από s10plus το περνάει και σφαίρα. Αρκετα πιο γρήγορα απο 2.4
Πιστεύω ότι είναι θέμα σταθερότητας. Ίσως το δικό σου 5g να είναι ποιο σταθερό από το δικό μου.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top