Denon AVR-X6700H - AVR-X4700H

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Γράφουμε 100 φορές για να το εμπεδώσουμε:

Me Software Update το πρόβημα του hdmi 2.1 δεν λύνεται!
Me Software Update το πρόβημα του hdmi 2.1 δεν λύνεται!
Me Software Update το πρόβημα του hdmi 2.1 δεν λύνεται!
...

Τα μηχανάκια αυτά έπρεπε ΟΛΑ να επιστραφουν και να παρει ο κόσμος τα χρήματα του πίσω. Τόσο απλά, δεν με νοιαζει αν ειναι καλοι ανθρωποι, αν φταει η panasonic, η σουλα, η τουλα, το hdmi consortium.

To hdmi 2.1 δεν είναι ενα feature, είναι ΤΟ feature ... Τα κάνανε πουτ@ν@ και δεν έχουν τα @@ να πουν οτι
"αναλάμβάνουμε το οποιδήποτε κόστος προκύψει για την διόρθωση των προβληματικών avr"

ΓΤΠ εταιρεία(-ες). Πεταμένα λεφτά.
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.254
Μα ! δεν μιλάμε για το HDMI 2.1. εδώ.
Αλλά για πρόβλημα με πυκνωτές στο πρώτο batch του X6700 που πήγε USA.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Αλλά για πρόβλημα με πυκνωτές στο πρώτο batch του X6700 που πήγε USA.
Είμαστε σίγουροι πως δεν πήγαν και Ευρώπη; Γράφτηκε πως πήγαν μόνο ΗΠΑ;
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Ναι , τα πρώτα κομμάτια πάνε πάντα πρώτα USA.
Το είδες γραμμένο Γιάννη; Πως όλη η συγκεκριμένη παρτίδα πήγε ΗΠΑ; Ή το συμπεραίνεις;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Το είδες γραμμένο Γιάννη; Πως όλη η συγκεκριμένη παρτίδα πήγε ΗΠΑ; Ή το συμπεραίνεις;
αμφισβητείς ότι έχει επαφή με την denon? 10 χρόνια πελάτης ειναι :p
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.254
Το είδες γραμμένο Γιάννη; Πως όλη η συγκεκριμένη παρτίδα πήγε ΗΠΑ; Ή το συμπεραίνεις;
Το γνωρίζω μέσα από την Κινοτεχνική.
Οταν είχε βγεί το combo που έχω και το παρήγγειλα , μου είπαν , θα περιμένεις κανά 6μηνο μέχρι να έρθει , γιατί πρώτα παίρνουν στο usa ότι νέο βγαίνει και μετά η ευρώπη.
Αυτό αφορά όλα τα νέα προιόντα τους. Ειδικά , από τότε που η sound united έγινε αφεντικό.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.553
Θα έπρεπε η ευρωπαϊκή ένωση να απαγορεύσει την κυκλοφορία σε προενισχυτες με rca εξοδους.
Αυτό λέμε.
Που είναι οι νόμοι.
Τι κάνει η Χάγη.
Γιατί δε ξεσηκώνονται όλοι να βγουν στους δρόμους.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Το γνωρίζω μέσα από την Κινοτεχνική.
Οταν είχε βγεί το combo που έχω και το παρήγγειλα , μου είπαν , θα περιμένεις κανά 6μηνο μέχρι να έρθει , γιατί πρώτα παίρνουν στο usa ότι νέο βγαίνει και μετά η ευρώπη.
Αυτό αφορά όλα τα νέα προιόντα τους. Ειδικά , από τότε που η sound united έγινε αφεντικό.
Άρα το συμπεραίνεις, δεν το γνωριζεις (εννοώ για το συγκεκριμένο ενισχυτή και την συγκεκριμένη παρτίδα)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.553
Βασικά θα πρέπει να απαγορευτεί η κυκλοφορία προενισχυτών χωρίς ενσωματωμένο μίνιμουμ ένα Dirac και χωρίς XLR εξόδους.
Τώρα μιλάς σωστά.
Τώρα μιλάς ολοκληρωμένα.
Τώρα ναι.

Ακούει η Χάγη;
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Τώρα μιλάς σωστά.
Τώρα μιλάς ολοκληρωμένα.
Τώρα ναι.

Ακούει η Χάγη;
Με ενημερώνουν από το κοντρόλ ότι ακούει η Χάγη...
Πάμε σε ένα μικρό διαφημιστικό διάλειμμα και επανερχόμαστε..!
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.254
Άρα το συμπεραίνεις, δεν το γνωριζεις (εννοώ για το συγκεκριμένο ενισχυτή και την συγκεκριμένη παρτίδα)
ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ USA.
Τάδε εφη ο τότε εμπορικός διευθυντής. Επίσημα μου το είπε , δεν το συμπέρανα.
Εγώ απλά συμπεραίνω ότι είναι μεγαλύτερη αγορά , κλπ κλπ .
Και επειδή παίζει και το first come first served, και επειδή κιόλας τους ζητάνε κάτι σαν λίστα προαγοράς πόσα κομμάτια θέλουν , τότε επίσης συμπεραίνω ότι τα παίρνουν πρώτοι.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Γράφουμε 100 φορές για να το εμπεδώσουμε:

Me Software Update το πρόβημα του hdmi 2.1 δεν λύνεται!
Me Software Update το πρόβημα του hdmi 2.1 δεν λύνεται!
Me Software Update το πρόβημα του hdmi 2.1 δεν λύνεται!
...

Τα μηχανάκια αυτά έπρεπε ΟΛΑ να επιστραφουν και να παρει ο κόσμος τα χρήματα του πίσω. Τόσο απλά, δεν με νοιαζει αν ειναι καλοι ανθρωποι, αν φταει η panasonic, η σουλα, η τουλα, το hdmi consortium.

To hdmi 2.1 δεν είναι ενα feature, είναι ΤΟ feature ... Τα κάνανε πουτ@ν@ και δεν έχουν τα @@ να πουν οτι
"αναλάμβάνουμε το οποιδήποτε κόστος προκύψει για την διόρθωση των προβληματικών avr"

ΓΤΠ εταιρεία(-ες). Πεταμένα λεφτά.
Ν' αγιάσει το στόμα σου ρε άνθρωπε.

Μόνο μου τα λέω τόσο καιρό.

Όλες αυτές οι συμπεριφορές είτε για το HDMI είτε για το DIRAC είτε για ότι άλλο, ένα πράγμα δείχνει.

ΓΤΠ εταιρείες.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Τώρα μιλάς σωστά.
Τώρα μιλάς ολοκληρωμένα.
Τώρα ναι.

Ακούει η Χάγη;
Μερικες επιφυλαξεις για το arc. Επισης δεν ξερω μηπως υπο συνθηκες χεριασμα μεχρι τη συχνοτητα schroeder σε συνδυασμο με παθητικο treatment σε συγκεκριμενα ηχεια με καλο σπινοραμα ισως δουλεψει σε καποιο βαθμο
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
παλι με τα denon -marantz τα βαλατε ; :roflmao:

Πολύ καλώς το site κάνει γάργαρα το bug στο chip του hdmi 2.1 η έλλειψη φωτιζομενου πληκτρολογίου είναι σημαντικότερη...

Ρε πόσο πλάκα έχουν ορισμένοι ειδικοί .
μπρος στα ματια σου ειναι βρε συ.....:roflmao:

 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
παλι με τα denon -marantz τα βαλατε ; :roflmao:



μπρος στα ματια σου ειναι βρε συ.....:roflmao:

Κώστα το έχω δει από την 1η στιγμή. Παραθέσανε την δήλωση του γραφείου τύπου της denon.

O reviewer όμως αντί να γράψει στους αναγνώστες του "παιδιά, καλό το εργαλείο αλλά στη κατάσταση που είναι αν δεν φτιαχτεί το bug ΔΕΝ συνιστώ να το αγοράσετε" ή "παιδιά ΜΟΝΟ αν δεν σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε τον avr σε συνθήκες 4k/120hz αγοράσετε το προϊόν".

Αντ'αυτου σου λέει ότι το πρόβλημα είναι η έλλειψη οπίσθιου φωτισμού στο πληκτρολόγιο, αγνοεί δλδ την παραδοχή του σοβαρότατο προβλήματος που έχει γίνει από την ίδια την εταιρεία 10 γραμμές παρακάτω !

Πρώτος λέω ότι είμαι άσχετος αλλά τετοιο in your face δουλεμα μόνο απο χαϊφαδες έχω δει (και από τον Τσίπρα αλλά αυτός είναι μια κατηγορία μόνο του, λες να είναι και αυτός του hifi???)

ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
λυση υπαρχει προσωρινη για τους gamers.....μην κανεις λες και δεν εχεις επιλογη.....περαν αυτου θα βρεθει λυση για ολα...
......και περαν του hdmi υπαρχουν και αλλες αναβαθμισεις.

το ps5 εχει θεμα;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.684
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top