DENON DL 304

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: DENON DL 304

Εχει καποιος το πρι-πρι της ORTOFON? Να μας πει εντυπωσεις.
 

Μηνύματα
268
Reaction score
30
Απάντηση: DENON DL 304

Πιστευω οτι αν το ζητησεις απο τον ορφεα θα μπορεσεις να το ακουσεις στα δικα σου μηχανηματα και να βγαλεις μονος σου συμπερασματα. Μην ξεχνας οτι ο καλυτερος ρεβιουερ ειναι τα αυτια μας.:201:
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: DENON DL 304

Πιστευω οτι αν το ζητησεις απο τον ορφεα θα μπορεσεις να το ακουσεις στα δικα σου μηχανηματα και να βγαλεις μονος σου συμπερασματα. Μην ξεχνας οτι ο καλυτερος ρεβιουερ ειναι τα αυτια μας.:201:
Το εχεις ακουσει εσυ η καποιος γνωστος σου?Μπορεις να μου πεις καποια στοιχεια του,οπως ποιοτητα κατασκευης,χωρα προελευσης,ηχητικη ποιοτητα?ποσο κοστιζει?
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: DENON DL 304

Γνωριζει καποιος για τα phono της KRELL,μιας και εχω της ιδιας μαρκας προενισχυτη?
 


Μηνύματα
268
Reaction score
30
Απάντηση: DENON DL 304

Το εχεις ακουσει εσυ η καποιος γνωστος σου?Μπορεις να μου πεις καποια στοιχεια του,οπως ποιοτητα κατασκευης,χωρα προελευσης,ηχητικη ποιοτητα?ποσο κοστιζει?

Oχι δεν το εχω ακουσει απλα επειδη σκεφτομαι να προτιμησω step up transf.αντι για phono stage ρωτησα τα παιδια στον ορφεα της πατρας και μου ειπαν οτι υπαρχει αυτο. Τιμη καταλογου 680Ε.
 

Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.345
Απάντηση: DENON DL 304

Για step up transformer δεν θα ήθελα με τίποτα , εκτός του verto.
Ti να κάνουμε ortofon είναι αυτή.
 

Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.345
Απάντηση: DENON DL 304

Πάντως μετά απο την ρύθμιση, ξεκόλημα του ρυθμιστικού του sl , παραλληλία του βραχίονα , η 304 παίζει ακόμα καλύτερα απο πριν που ήταν λίγο σαν αγωνιστικό με την μούρη χαμηλά και τον κώλο ψηλά.
Μιλάμε παιδιά η κεφαλή βγάζει απίστευτο ηχο.Δεν ξέρω τι κάνουν οι γιαπωνέζοι αλλά τέτοιες διαφορές , και τέτοιο ηχο δεν το φανταζόμουνα με τίποτα.Ενοείται οτι την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλο τον κόσμο ετσι?
 

Μηνύματα
2.258
Reaction score
249
Απάντηση: DENON DL 304

Εχεις συγκρινει τον ηχο με καποια κεφαλη ας πουμε του χιλιαρικου γιατι το κοστος της ειναι κοντα στην τιμη βελονας μιας ακριβης κεφαλης και θα με ενδιεφερε εναντι αναβελονωσης
 

Μηνύματα
67
Reaction score
0
Απάντηση: DENON DL 304

καλησπερα,δειτε το λαμπατο phono της project tube box se.εχει πολλες ρυθμισεις.Εχει 7 τιμες αντιστασης και 4 χωρητικοτητας.στα 450ε.Νομιζω οτι ο ριτσος το δινει για δοκιμη.Μεγια η κεφαλη.Ειχατε ποτε την denon dl 103 για να την συγκρινουμε με την καινουρια?
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: DENON DL 304

καλησπερα,δειτε το λαμπατο phono της project tube box se.εχει πολλες ρυθμισεις.Εχει 7 τιμες αντιστασης και 4 χωρητικοτητας.στα 450ε.Νομιζω οτι ο ριτσος το δινει για δοκιμη.Μεγια η κεφαλη.Ειχατε ποτε την denon dl 103 για να την συγκρινουμε με την καινουρια?
Σε ευχαριστουμε πολυ.Την103 την ειχε ο Γαννης,που εισαι Γιαννηηη....!
 


Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.345
Απάντηση: DENON DL 304

Δεν είχα την 103 , εχω την dl 160 .
Oχι δεν εχω συγκίνει την 304 με κάποια άλλη τωρα πρόσφατα.Οποιος θέλει είμαι ανοικτός σε τεστ ακροάσεις.Πάντως συγκριτικά με την 160 που είναι έξοχη στα λεφτά της η 304 είναι μια δυο κλάσεις επάνω.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: DENON DL 304

Δεν είχα την 103 , εχω την dl 160 .
Oχι δεν εχω συγκίνει την 304 με κάποια άλλη τωρα πρόσφατα.Οποιος θέλει είμαι ανοικτός σε τεστ ακροάσεις.Πάντως συγκριτικά με την 160 που είναι έξοχη στα λεφτά της η 304 είναι μια δυο κλάσεις επάνω.
Θα ερθω εγω να την συγκρινω με την δικια μου,ειπα η δικια μου ειναι καλυτερη την ανοιξα πρωτος.:138::138:
 

Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.345
Απάντηση: DENON DL 304

Και μένα τότε είναι καλύτερη γιατί εχει πιο πολλά χλμ στο κοντέρ, εχει στρώσει καλύτερα.
 

Μηνύματα
931
Reaction score
81
Απάντηση: DENON DL 304

Καλημερα!Εχω να σας δωσω για δοκιμη To step up Denon au 320 μονο για δοκιμη ομως δεν το πουλαω.
 


Μηνύματα
43
Reaction score
1
Απάντηση: DENON DL 304

Καλησπέρα
Εγώ δουλεύω την DL 304 με step-up το Audio Note AN-SN1L και phono το Sonneteer Sedly.Άψογη
Σε σίγκρυση με τις DL103 και DL160, τις οποίες επίσης διαθέτω, θα έλεγα ότι η 103 είναι ιδανική (σε σχέση με το κόστος της) για φθαρμένους -παλαιάς κοπής- δίσκους, τα χρατς χρουτς δεν ακούγονται σχεδόν καθόλου.Το χαμηλό είναι ογκώδες ,οι μεσέες ζεστές , αλλά οι υψηλές συχνότητες αν και έχουν αρμονικό πλουτο είναι υποτονικές και κάποια ντεσιμπέλ ποιό κάτω.Η στερεοφωνική εικόνα είναι επίσης λίγο ποιό πίσω από όσο θα έπρεπε να είναι.
Η 160 έχει τα χαρακτητιστικά της 304 άλλά 1-2 κλικ ποό κάτω από την 304. Είναι λίγο ποιό μόνιτορ σε σχέση με την 103.
Κορυφαία βέβαια η 304 και ακολουθούν η 103 και 160 ,αναλογα με τα γούστα και το set-up του καθενός

Ελπίζω να βοήθησα στους προβληματισμούς που αναφέρθηκαν
 

Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.345
Απάντηση: DENON DL 304

Μια χαρά τα λες.
Εγω πάντως που δουλεύω με δυο προ στην ουσία δεν χρησιμοποιώ καν το step up transformer του sansui , δεδομένου οτι το pre out του το δίνω στην πολυκάναλη είσοδο του DENON AVP-AIHD, ΚΑΙ απο κει εχω κάμποσο volume ακόμα.Αρα είμαι οκ.Θα μπορούσα να πω οτι είμαι άψογος , αλλά θα ήταν μάλλον υπερβολή.Ομως οι χροιές , ο αέρας , στερεοφωνική σκηνή , ταχύτητα , και διάφορα άλλα αυτής της κεφαλής είναι τόσο ξεσηκωτικά και τόσο μουσικά , που δεν θεωρώ οτι εχω λόγο να ασχοληθώ με κάτι επιπλέον.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.954
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top