Denon DRA 800H vs Marantz NR1200

Μηνύματα
17
Reaction score
3
Καλησπέρα, θέλω να συνδέσω ένα ζεύγος Focal Chorus 726 και μελλοντικά ένα sub και ψάχνω 2.1 ενισχυτή.

Οι δύο βασικοί ενισχυτές που έχω δει που να πληρούν τα specs νομίζω πως είναι οι Denon DRA 800H και Marantz NR1200.

Κύρια χρήση, ακρόαση μουσικής (streaming από Spotify), ταινίες και gaming.

Ακούω γνώμες και προτάσεις, πολυκάναλος δε με ενδιαφέρει.

Τέλος, θα ήθελα να ακούσω αν ξέρει κάποιος αν τα phono stages που φοράνε αξίζουν καθώς θα συνδέσω και πικ-απ.

Ευχαριστώ!
 

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Λίγο περίεργο να λες πως ενδιαφέρεσαι να βλέπεις ταινίες, αλλά δε θέλεις πολυκάναλο....
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα σου, μία σύγκριση των συγκεκριμένων ενισχυτών για να πάρεις μία ιδέα.
Σίγουρα ένα ανεξάρτητο phono stage θα είναι μια καλή αναβάθμιση.

 

Μηνύματα
17
Reaction score
3
Όσον αφορά τη μουσικότητα και τις μικροδυναμικές μεταξύ των δύο, γνωρίζει κάποιος κάτι;

Τα πολλά watt του Denon αν δεν αναπαράγει τη μουσική σωστά δε θα μου κάνει, αν ο Marantz έχει πιο καλή απόδοση σε αυτό το κομμάτι θα δω τον Marantz :idk:.
 


Μηνύματα
10
Reaction score
15
Το συγκεκριμένο το έχω ακούσει από έναν φίλο και μου ακουγόταν σχετικά ωραίος όμως δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη γιατί δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλα μηχανήματα ίδιας κατηγορίας
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Το συγκεκριμένο το έχω ακούσει από έναν φίλο και μου ακουγόταν σχετικά ωραίος όμως δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη γιατί δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλα μηχανήματα ίδιας κατηγορίας
Καλύτερα o yamaha rb
N 803d γιατί τα focal είναι αρκετά ρευματοφορα και θα τα δουλέψει καλά ο συγκεκριμένος.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top