Dj Midi Controller

Μηνύματα
199
Reaction score
0
Απάντηση: Dj Midi Controller

ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΟ...ΜΟΝΩΤΙΚΗ...ΟΥΤΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!8 ΧΡΟΝΙΑ PC DJing ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. . .
Λαβε υποψη σου οτι ακομα σου δινω ευχες πιδακ μ΄:135::135:

Επιτελους μουγκα.
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Dj Midi Controller

Eχθές δουλέυοντας με το RMX, ενώ ξεκίνησαν όλα καλά, μετά από περίπου 2-2μιση ώρες χρήσης, μου έκανε το εξής κουλό: Δεν ανταποκρινόντουσαν τα Gain και το Pitch και στα δύο κανάλια. Φυσικά με το mouse διορθωνόταν η κατάσταση αλλά ταλαιπωρήθηκα. Αυτό που σκέφτηκα αργότερα είναι ότι αυτό συνέβη όσες φορές πάτησα το sync είτε στο ένα κανάλι, είτε στο άλλο.
Με προβλημάτισε ιδιαίτερα το όλο θέμα και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω να ψάχνω.

Το σύστημα είναι: Hercules RMX, με Virtual Dj 6.0.1 και netbook HP Mini 2140.
Έως τώρα δεν είχα αντιμετωπίσει ξανά τέτοιο πρόβλημα, ούτε με το RMX ούτε με το προηγούμενο ΜΚII.

Καμμιά πρόταση?

Κανείς? :110:
 

Μηνύματα
620
Reaction score
4
Απάντηση: Dj Midi Controller

ρε νικόλα είναι το θέμα λίγο περίεργο με το virtual.....μπορει να φάει ένα σκάλωμα μια φορα και μετα ποτέ ξανά!μπορεί απλώς να έτυχε!!μπορεί να χίλια -δυό μπορεί...στο ξαναπαρουσίασε το ίδιο και άλλη φορά??
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Dj Midi Controller

Δεν έτυχε να το ξαναχρησιμοποιήσω από το Σάββατο, απλά με έβαλε σε σκέψεις το θέμα. γιατί συνέβη την ώρα της δουλειάς και με άγχωσε.

Θα κάτσω σήμερα να την λιώσω σπίτι να δούμε τι θα γίνει. Ελπίζω να ισχύει αυτό που έγραψες. Να έγινε μια φορά και τέλος.

Θα σου πω όταν έχω νέα :126:
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: Dj Midi Controller

Νίκο μήπως είναι λίγο το netbook απο πλευράς διαχειριστικής ισχύος και μήπως πρέπει να κάνεις καποιο update σε νεώτερη εκδοση?

Εγω πάντως με laptop Toshiba , WIN 7 και την 6.0.6 NYE δεν αντιμετωπίζω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα.
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Dj Midi Controller

Το σκέφτηκα, αλλά έως και τη στιγμή της εμφάνισης του προβλήματος, όλα ήταν καλά.
Το netbook ανταποκρίνεται μια χαρά, αν και δεν το περίμενα αρχικά.
Σίγουρα ένα notebook ή laptop, θα ανταποκριθεί καλύτερα.

Για την 6.0.6 είμαι ενήμερος, από τα προηγούμενα posts που μιλήσαμε. Θα ψάξω να το βρω. Σίγουρα κακό δεν θα κάνω.
 

Μηνύματα
620
Reaction score
4
Απάντηση: Dj Midi Controller

αν βρείς μία έκδοση που να σου δουλέυει καλά χωρίς προβλήματα μην το πειράξεις...!!!!
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Dj Midi Controller

Άρχικα λέω να το δοκίμασω όπως είναι (6.0.1) και να δω αν θα το ξανακάνει. Αν ξαναγίνει θα πάω στην 6.0.6 και αναλόγως το αποτέλεσμα, ή θα την κρατήσω, ή θα γυρίσω στην 6.0.1.

Σίγουρα πάντως πρέπει να φάω ώρες δοκιμάζοντας. Το μόνο που με πιέζει είναι ότι έχω κλείσει μερικές δουλείες και δεν υπάρχει χρόνος για πολλούς πειραματισμούς.
 

Μηνύματα
154
Reaction score
0
Απάντηση: Dj Midi Controller

Είμαι ανάμεσα στο Ηercules RMX και το Numark Omni Control

Kαι τα 2 είναι με ενσωματωμένη κάρτα ήχου. Βέβαια ο Ηρακλής έχει και Κill Switches αλλά προτιμώ να ακούσω τις δικές σας γνώμες ή εμπειρίες. Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα αλλά λέω να μέινω σε αυτό το εύρος τιμής.

Λοιπόν αγαπητέ το πρώτο που θα σου δείξω είναι αυτό που έχω
και το δεύτερο στο προτείνω!

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό!

http://www.djmarket.gr/mp3-players-torq-xponent-p-941.html

και ένα άλλο που σου προτείνω

http://www.djmarket.gr/mp3-players-hercules-steel-controller-virtual-p-1650.html
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: Dj Midi Controller

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου φίλε μου και συνάδελφε, αλλά ήδη έχω αγοράσει το Hercules RMX.

To M-Audio το είδα μετά και δεν ξέρω κατά πόσο βολέυουν τα jogs που είναι....ψηλά.
Όσο για το άλλο, είναι ίδιο με το RMX αλλά χωρίς κάρτα ήχου, πράγμα που δεν με ενδιαφέρει.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: Dj Midi Controller

φιλε nikkosnet μου φαινεται απιστευτο που δουλευει η εκδοση 6 σε cpu atom. να φανταστεις η εκδοση 5 δε δουλευει σε celeron , αργει παρα πολυ να φορτωθει το κομματι , τοσο πολυ που το play το προλαβαινει...!
Αν ειναι ευκολο οσοι παιζετε με rmx + windows 7+ ωιρτθαλ δξ 6.χ.χ , μπορειτε να μου πειτε λεπτομερειες του setup σας?
τι windows 7? 64 ή 32? ποιον driver βαλατε ? αυτον της 12 νοεμβριου του 2009?
κανατε αναγκαστικα και update firmware? μετα το Update firmware παιζει κανονικα στο παλιο σεταπ σας με windows xp και παλιοτερη version virtual dj (px 5.x.x )?
συμβουλες εγκαταστασης? κατι που πρεπει να προσεξω στη επικειμενη αγορα μου λαπτοπ?

ευχαριστω , και σορρυ που δε μπορω να βοηθησω με τις ερωτησεις σας , αλλα δουλευω με vdj 5 kai xp. Nα πληροφορησω οτι κατι τετοια κουλα μου κανει κι εμενα, ευτυχως ομως εξαιρετικα σπανια. πχ να σταματησει το play sto ena deck ετσι ξαφνικα.
ευχαριστω πολυ.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.739
Μηνύματα
2.874.521
Members
37.941
Νεότερο μέλος
pounentis
Top