Dolby Atmos


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Κάτσε καλά Μιχάλη, καλός είναι ο PIONEER, νομίζω ότι θα μείνεις ευχαριστημένος!
 








Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Τα του κέντρου ;)

Μεχρι 1000 €, εγω θα κοιτούσα αυτό https://www.skroutz.gr/s/7508973/Marantz-SR6010.html, και όχι μόνο γιατι μπορει να δώσει τα δυο έξτρα κανάλια που λέγαμε
sr 6011 απο γερμανια στο ebay τον δινουν 730 με τα μεταφορικα 760...... με κλειστα τα ματια κατα την γνωμη μου....
 


Μηνύματα
148
Reaction score
22
Μιχαλιο παρε εναν marantz 7010 να φτιαξεις auro3d να παιζεις ολα τα forma ωραια.....δλδ 5.1.4 ...;)
Προσπαθώντας να βρω την χρησή τομή για όλα τα format υπάρχει το παρακάτω link που δείχνει ένα setup με front και rear hight ηχεία. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι πιο εύκολο από να να φτιάχνεις ψευδοροφές για in-ceiling.

http://denon-uk.custhelp.com/app/an...uro-3d-and-dolby-atmos-speaker-configurations
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.912
Reaction score
41.171
Προσπαθώντας να βρω την χρησή τομή για όλα τα format υπάρχει το παρακάτω link που δείχνει ένα setup με front και rear hight ηχεία. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι πιο εύκολο από να να φτιάχνεις ψευδοροφές για in-ceiling.

http://denon-uk.custhelp.com/app/an...uro-3d-and-dolby-atmos-speaker-configurations
Το έχω κάνει εγώ, όπως το είπες χρυσή τομή, παίζεις τα πάντα ικανοποιητικά και είναι πανεύκολο στην εγκατάσταση.

Το μπροστά κομμάτι (και κάπως έτσι είναι και το πίσω).
 

Μηνύματα
148
Reaction score
22
Το έχω κάνει εγώ, όπως το είπες χρυσή τομή, παίζεις τα πάντα ικανοποιητικά και είναι πανεύκολο στην εγκατάσταση.

Το μπροστά κομμάτι (και κάπως έτσι είναι και το πίσω).
Για τα hight ηχεία τις βάσεις στήριξης από που τις προμηθεύτικες;
 


Μηνύματα
148
Reaction score
22
Από τον πρόεδρο Βορείου Ελλάδος κ. Μελίδη!
Δεν το γνωρίζω τον κύριο. Kάποιο κατάστημα;
[DOUBLEPOST=1508838817][/DOUBLEPOST]Μία άλλη απορία HEOS ηχεία μπορούν να μπούν ως Hight?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.912
Reaction score
41.171
Δεν το γνωρίζω τον κύριο. Kάποιο κατάστημα;
Δες πιο πάνω στην ίδια σελίδα, λίγα μηνύματα πιο πάνω! Είναι εξέχον μέλος της κοινότητας του avsite, στείλε του pm. Οι βάσεις αυτές είναι ίδιο κατασκευή δεν θα τις βρεις στο εμπόριο. Έχει και η Yamaha κάποιες δικές της για αυτά τα ηχεια, αν απευθυνθείς σε αντιπρόσωπο θα σου πει, αλλα είναι πολύ ακριβές.
 
  • Like
Reactions: PPG

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.679
Το έχω κάνει εγώ, όπως το είπες χρυσή τομή, παίζεις τα πάντα ικανοποιητικά και είναι πανεύκολο στην εγκατάσταση.
Εντάξει τώρα Μελίνα, εγώ με τέτοιο layout δε θα έπαιζα τα Atmos μου. Είναι προσβολή στη θεά Dolby. :p

Βάνε Ωορομάτικ, στο πρόγραμμα για τα ευαίσθητα. :D
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
θέλεις.. θέλεις..
δεν έχει δεν θέλω ..

αμ τι το πέρασες εδώ;
ο καθείς να κάνει οτι θέλει..

πες που είσαι τώρα να έρθουμε να σε μαζέψουμε..

Mπήκες στο χορό θα χορέψεις!:D
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.492
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top