Dune HD Pro 4K II with Realtek RTD1619

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Πραγματικά σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Το site σου σπάει τα σύνορα του, εδώ και χρόνια, υποτονικού ελληνικού av community.
Μακάρι να συνεχίσεις έτσι!
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
Το παλεύω οσο μπορώ.


Άντε με το καλό .
Ερώτηση dolby vision υποστηρίζει κανένα από αυτά η ακόμα κρατάει τα σκήπτρα το oppo ;;;
Έχω μπει σε πολλά διλήμματα τελευταία ....
Η Dolby δεν δινει αδεια σε κανενα media player για profile 7/8 (disc). Δεν ειναι θεμα χρημάτων.

Μπορεί να δώσει για streaming, αλλα εκεί πεφτουν πάνω στη Netflix που δεν δινει αδεια αν δεν εισαι "μεγάλος".
Οπότε υπάρχει θέμα.
Οταν ρώτησα μηχανικο τους γιατι δεν βγαζουν ενα υβριδιο με disc player, μου απάντησαν οτι πλεον (σταματησε και η mediatek) δεν κυκλοφορεί κανενα SoC που να υποστηριζει και τα δυο (disc mode + σοβαρες media player δυνατότητες).

Για Dolby Vision απο ISO μονο με το M9702 (Oppo 203 clone) για οσο καιρό θα πωλείται και με το οποιο ρίσκο υποστήριξης και τελωνειου (εκτος των $400).
 

Μηνύματα
7.230
Reaction score
4.613
Από αυτή την πλευρά έχεις δίκιο .
Οπότε το oppo δεν μπορεί να αντικατασταθει ακόμα από κανένα media player.
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Από αυτή την πλευρά έχεις δίκιο .
Οπότε το oppo δεν μπορεί να αντικατασταθει ακόμα από κανένα media player.
Για DV απο τοπικο μέσο (οχι δισκάκι), οχι.
Μονο απο το Μ9702.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.665
Άντε με το καλό .
Ερώτηση dolby vision υποστηρίζει κανένα από αυτά η ακόμα κρατάει τα σκήπτρα το oppo ;;;
Έχω μπει σε πολλά διλήμματα τελευταία ....
Η Dolby δεν δινει αδεια σε κανενα media player για profile 7/8 (disc). Δεν ειναι θεμα χρημάτων.

Μπορεί να δώσει για streaming, αλλα εκεί πεφτουν πάνω στη Netflix που δεν δινει αδεια αν δεν εισαι "μεγάλος".
Οπότε υπάρχει θέμα.
Οταν ρώτησα μηχανικο τους γιατι δεν βγαζουν ενα υβριδιο με disc player, μου απάντησαν οτι πλεον (σταματησε και η mediatek) δεν κυκλοφορεί κανενα SoC που να υποστηριζει και τα δυο (disc mode + σοβαρες media player δυνατότητες).

Για Dolby Vision απο ISO μονο με το M9702 (Oppo 203 clone) για οσο καιρό θα πωλείται και με το οποιο ρίσκο υποστήριξης και τελωνειου (εκτος των $400).
Το νέο Zidoo Z10 Pro λέει ότι υποστηρίζει Dolby Vision. Είναι θέμα διαφημιστικού τρικ; Τι περιεχόμενο με DV μπορούμε να δούμε;
 


Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Το νέο Zidoo Z10 Pro λέει ότι υποστηρίζει Dolby Vision. Είναι θέμα διαφημιστικού τρικ; Τι περιεχόμενο με DV μπορούμε να δούμε;
Στη πράξη υποστηρίζει την επεξεργασία και τη μετατροπή του μέσω του VS10 επεξεργαστή που φοράει.
Τι αποτέλεσμα θα εχει, δεν ξερω.

ΥΓ. Θα μάθω ομως :p
 



Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Άψογος!!!

Με εφαρμογές steaming (cosmote & Netflix) πως τα πάει Χρήστο;
Ευχαριστω!

Cosmote δεν προλαβα να δοκιμάσω.
Ειμαι αισιοδοξος ομως επειδη φορτωνουν κανονικα τα Amazon Prime & Disney+ απο το Play Store και δεν ειναι ρουταρισμένο. Στη πρώτη ευκαιρία θα δοκιμάσω.

Netflix & Amazon Prime μεχρι 4Κ αλλα stereo.
Ετσι ηταν και στο προηγουμενο Dune και εδωσε μετα πολυκάναλο σε νεο fw update.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.349
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top