dvd vs blu ray και στην ακρη το ψευδο 3D

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
ενα ενδιαφερον αρθρακι απο το hcc.
http://hcc.techradar.com/blogs/team-hcc/dvd-vs-blu-ray-does-which-know-which-which-17-11-10
και παρολο που το br ειναι παντου καλυτερο απο το dvd, βλεπουμε οτι το dvd ζει και βασιλευει.
Το ψευδο3D που προωθουν καποιοι δεν θα μπορεσει καν να μπει στο παιχνιδι, με αλλα δυο προιοντα στο ραφι.
Βεβαια οτι αν υπαρχουν διφακες καμερες και αναγκη υπαρξης τους για real ψευδο 3D,
τοτε με τις παλιες ταινιες τι θα κανουν ?
Για τα studios που ακομα δεν μπορουν-θελουν να γυρισουν αναλογες ταινιες θα τα πουμε μια αλλη φορα............
η σονι κερδισε τον πολεμο των hd φορμα και νομιζει οτι θα κανει το ιδιο με το 3D, μονο που ξεχασε την μαχη beta vs vhs ποιος την κερδισε...........
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
εγώ μέχρι τώρα εδώ και χρόνια παρακολουθώ μέσω dvd..έχω μάλιστα και μια συλλογή με original dvd.Εδώ και καιρό ψαχνιόμουν για το αν αξίζει να κάνω το άλμα στο blu ray(αν αξίζει οικονομικά μιας και σαν δισκάκια συνολικά δεν συγκρίνονται..) μιας και θέλω να παρακολουθώ τις ταινίες στην καλύτερη δυνατή ποιότητα.Τελικά το πήρα απόφαση και ξεκίνησα την όλη διαδικασία για να πάρω bluray(τηλεόραση full hd-ταινίες κλπ..),ενώ ταυτόχρονα ταίνιες που δεν αξίζουν σε bluray όπως κωμωδίες και άλλες είναι πιο πιθανό να τις παίρνω σε dvd..
Οι προβληματισμοί που υπάρχουν σχετικά με την αγορά blu ray για τους περισσότερους είναι αν το blu ray θα μείνει στην αγορά για χρόνια και δεν θα αντικατασταθεί από digital downloading ή ακόμα και το ότι αν είσαι ψαγμένος μπορείς να βρεις τις ταινίες σε περίπου ίδια ποιότητα δωρεάν..
Κατά τη γνώμη μου η μάχη δεν είναι τόσο τα blu ray με τα dvd όσο τα dvd/blu ray μαζί απέναντι στο ψηφιακό download...
Για να κλείσω τα blu ray δείχνουν καταπληκτικά και έχουν πέσει πάρα πολύ οι τιμές τους(βλέπετε eshop) όποτε δεν είναι κακή ίδεα εφόσον έχεις μια hd να ασχοληθείς με αυτά αν σε βολεύει οικονομικά..
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.768
Μηνύματα
2.875.242
Members
37.947
Νεότερο μέλος
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
Top