Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Επειδη ήμουν στην εκθεση και άκουσα το συγκεκριμενο συστημα εκτενώς, θα διαφωνήσω οσον αφορα το Kronos. Το ψηφιακο της Wadax επαιζε σαφως καλυτερα αλλα μιλαμε για μια ιδιαίτερη περιπτωση συστήματος server και Dac με κοστος ενα σπιτι. Αλλα βγάζοντας εκτος την τιμη, η απόδοση του ψηφιακού ηταν σαφως ανώτερη και ο λόγος για τον οποιο ο ιδιοκτήτήσ της Kronos απέφευγε να παιζει ψηφιακα αρχεια την τελευταια μερα της έκθεσης.
Αγαπητε, μαλλον "κερι στα αυτια" πρεπει να ειχες...

Ο Louis Dejardins δεν επαιξε το ψηφιακο την τελευταια ημερα, επειδη ολοι οι πελατες δεν ηθελαν να ακουνε την συγκριση (που προκαλουσε γελια) πλεον.... Ολο το group ΤLA -KRONOS εχει μεινει στην Γερμανια για τις επομενες δυο εβδομαδες, προκειμενου να επισκευτουν τους πελατες με επιδειξη στον χωρο τους και να "τελειωσουν" τις παραγγελιες....
 


Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Αγαπητε, μαλλον "κερι στα αυτια" πρεπει να ειχες...

Ο Louis Dejardins δεν επαιξε το ψηφιακο την τελευταια ημερα, επειδη ολοι οι πελατες δεν ηθελαν να ακουνε την συγκριση (που προκαλουσε γελια) πλεον.... Ολο το group ΤLA -KRONOS εχει μεινει στην Γερμανια για τις επομενες δυο εβδομαδες, προκειμενου να επισκευτουν τους πελατες με επιδειξη στον χωρο τους και να "τελειωσουν" τις παραγγελιες....
Μπα δε νομιζω…. Μια χαρα ειναι τα αυτια μου…. Και υπήρχαν αρκετοί που συμφωνούν μαζι μου αλλα δεν υπαρχει λόγος να προσπαθήσω να σε πείσω. Άλλωστε εχω ακουσει Kronos στημένο στο συστημα μου και ξερω ποσο καλο πικαπ ειναι. Αλλα ειμαι επισης απο τους λίγους τυχερούς που εχω πρόσβαση στο μοναδικό συστημα στην Ευρώπη που εχει στημένο το μεγάλο σετ της Wadax και ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο οτι εχεις στο μυαλό σου.

Για το τι εγινε στην εκθεση το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι εχω inside information που εσυ σιγουρα δεν εχεις….

Τελος πάντων το σημαντικό ειναι οτι τα μηχανηματα της TLA έκαναν εντυπωσιακή εμφάνιση και κέρδισαν τα χειροκροτηματα… και δεν ηταν η μονη Ελληνικη εταιρια.
Για πες φιλε εντυπωσεις γενικα.. η ανοιξε ενα νημα να μας τα πεις!
Γιαννη ειχε πολλα πολυ ωραια συστηματα σε διαφορες κατηγορίες κοστους που έπαιζαν εντυπωσιακα. Θα μείνω σε ακομα μια Ελληνικη παρουσία, τα ενισχυτικα της Pilium που οδηγούσαν το μικρο magico A5

Ημουν μπροστά οταν ηρθε πελάτης και ρώταγε αν χρησιμοποιούν σαμπγουφερ και που το εχουν κρυμμένο. Τεράστιος ηχος απο ενα σχετικά μικρο ηχειο. Οι dealer της Magico σοκαρισμένοι ρωτούσαν για τα ενισχυτικα και έδιναν συγχαρητήρια στον Alon Wolf για την επιλογή του.

Τεραστια διαφήμιση για μια ακομα Ελληνικη εταιρια.
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Μπα δε νομιζω…. Μια χαρα ειναι τα αυτια μου…. Και υπήρχαν αρκετοί που συμφωνούν μαζι μου αλλα δεν υπαρχει λόγος να προσπαθήσω να σε πείσω. Άλλωστε εχω ακουσει Kronos στημένο στο συστημα μου και ξερω ποσο καλο πικαπ ειναι. Αλλα ειμαι επισης απο τους λίγους τυχερούς που εχω πρόσβαση στο μοναδικό συστημα στην Ευρώπη που εχει στημένο το μεγάλο σετ της Wadax και ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο οτι εχεις στο μυαλό σου.

Για το τι εγινε στην εκθεση το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι εχω inside information που εσυ σιγουρα δεν εχεις….

Τελος πάντων το σημαντικό ειναι οτι τα μηχανηματα της TLA έκαναν εντυπωσιακή εμφάνιση και κέρδισαν τα χειροκροτηματα… και δεν ηταν η μονη Ελληνικη εταιρια.


Γιαννη ειχε πολλα πολυ ωραια συστηματα σε διαφορες κατηγορίες κοστους που έπαιζαν εντυπωσιακα. Θα μείνω σε ακομα μια Ελληνικη παρουσία, τα ενισχυτικα της Pilium που οδηγούσαν το μικρο magico A5

Ημουν μπροστά οταν ηρθε πελάτης και ρώταγε αν χρησιμοποιούν σαμπγουφερ και που το εχουν κρυμμένο. Τεράστιος ηχος απο ενα σχετικά μικρο ηχειο. Οι dealer της Magico σοκαρισμένοι ρωτούσαν για τα ενισχυτικα και έδιναν συγχαρητήρια στον Alon Wolf για την επιλογή του.

Τεραστια διαφήμιση για μια ακομα Ελληνικη εταιρια.
Mην πετας αδεια να πιασεις γεματα σε μενα αγαπητε μου.... Προσεχε μην φας καμμια αγωγη απο τον Louis se 2 εβδομαδες που θα ερθει Ελλαδα... Αντε τρολλαρα!

Το ξερεις βεβαια οτι αυτη η μλκια που εγραψες εκτος απο ψευδος ειναι και συκοφαντια...
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Παιδια το μονο που μπορω να πω με σιγουριά ειναι οτι για όσους ασχολούνται με δικάναλο, οι Ελληνικές εταιρίες προσφέρουν αδιανόητα καλές ηχητικά λύσεις που τα βάζουν ευκολα με οποιονδηποτε ξένο κατασκευαστή. Ακομα και στα ψηφιακα εχουμε δυο εταιρίες που φτιάχνουν dac που κοντράρουν οποιοδηποτε ξένο ανταγωνιστή. Μιλάω για Ideon και Pilium
Mην πετας αδεια να πιασεις γεματα σε μενα αγαπητε μου.... Προσεχε μην φας καμμια αγωγη απο τον Louis se 2 εβδομαδες που θα ερθει Ελλαδα... Αντε τρολλαρα!

Το ξερεις βεβαια οτι αυτη η μλκια που εγραψες εκτος απο ψευδος ειναι και συκοφαντια...
φιλε μου τι εγινε? Εισαι dealer της Kronos?Γιατι τόση ευαισθησία ? Γιατι σου φαινεται περίεργο αυτο που σου λεω και κυριως γιατι μιλάς με χαρακτηρισμους σαν λιμενεργάτης που εχει κατεβάσει δυο μπουκάλια ουίσκι?
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
αυτη η μλκια που εγραψες εκτος απο ψευδος ειναι και συκοφαντια
Ποια ακριβώς είναι η μαλακια που είναι ψεύδος και συκοφαντια;


μην φας καμμια αγωγη απο τον Louis
Με ποιο σκεπτικό να φάει αγωγή;
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Ποια ακριβώς είναι η μαλακια που είναι ψεύδος και συκοφαντια;



Με ποιο σκεπτικό να φάει αγωγή;
"O Louis Dejardin εκλεισε το ψηφιακο επειδη επαιζε καλυτερα...

1. Ο Louis δεν εκλεισε τιποτα.... Το δωματιο ηταν του Γερμανου αντιπροσωπου ολων των μηχανηματων που ηταν σε επιδειξη και το ψηφιακο το εκλεισε ο αντιπροσωπος και απαιτηση των πελατων του γιατι (οπως λεει και ο Marc Philips στο Ο/Ρ, the best sound in a show ever (με το πικαπ)....

Eιναι μλκς ο Γερμανος αντιπροσωπος δηλαδη και δεν θελει να πουλησει το ψηφιακο που αντιπροσωπευει.... Αλλα ειναι μλκς kai o Μarc Philips! ...η δικια μας η τρολλαρα εχει και καλυτερα αυτια απο τον Marc Philips αλλα και "inside πληροφορια" απο τον γερμανο αντιπροσωπο.... Ρε δεν ντρεπεστε?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Mην πετας αδεια να πιασεις γεματα σε μενα αγαπητε μου.... Προσεχε μην φας καμμια αγωγη απο τον Louis se 2 εβδομαδες που θα ερθει Ελλαδα... Αντε τρολλαρα!

Το ξερεις βεβαια οτι αυτη η μλκια που εγραψες εκτος απο ψευδος ειναι και συκοφαντια...
αγαπητέ μου μπουκάλι
υπέρτατε αναλογικέ μέντορα και δάσκαλε των πικαπακίων
άκου τώρα πως θα γίνει....

μέχρι τώρα δεν νομίζω να έχεις κάνα παράπονο....σε έχουμε αφήσει να αλωνίζεις αβέρτα κουβέρτα...σου δώσαμε χώρο να εκφραστείς, και να ξεσπάσεις με όποιον τρόπο και σε όποιον τόνο ήθελες

από εδώ και πέρα όμως θα σε παρακαλούσα να μείνεις εντός των λογοτεχνικών ορίων που επιτρέπει ο κανονισμός και η αισθητική του avsite

θεωρώ ότι κάναμε πρόοδο αυτές τις μέρες.....έσπασες και το ρεκόρ αδιάκοπης συμμετοχής
μη μηδενίσουμε πάλι
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Με ποιο σκεπτικό να φάει αγωγή;
θα τον έπιασε κότσο σε καμιά αγορά... :biggrin:

Υ.Γ.
έλα μου ντε :whistling:

Εν πασει περιπτωσει, αν καποιος αναγνωστης θελει καποια συσκευη της TLA αλλα βρισκει το κοστος απαγορευτικο, PM me... Μην περιμενει "θαυματα" αλλα ισως μπορεσει να το καταφερει....
 


Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Δεν μπορώ να καταλάβω........ συσκευές που απευθύνονται σε Ελβετούς και κατοίκους του κόλπου. Δηλαδή δεν μπορεί ένας Έλληνας σχεδιαστής-κατασκευαστής, να βγάλει σε παράγωγη, έναν ολοκληρωμένο στα 800-1200 ευρώ? Ένα dac στα 400-600 ευρώ? Κάτι γήινο βρε αδερφέ, τι να τα κάνω εγώ τα ενισχυτικά που κοστίζουν όσο ένα δυάρι?
 



Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
"O Louis Dejardin εκλεισε το ψηφιακο επειδη επαιζε καλυτερα...

1. Ο Louis δεν εκλεισε τιποτα.... Το δωματιο ηταν του Γερμανου αντιπροσωπου ολων των μηχανηματων που ηταν σε επιδειξη και το ψηφιακο το εκλεισε ο αντιπροσωπος και απαιτηση των πελατων του γιατι (οπως λεει και ο Marc Philips στο Ο/Ρ, the best sound in a show ever (με το πικαπ)....

Eιναι μλκς ο Γερμανος αντιπροσωπος δηλαδη και δεν θελει να πουλησει το ψηφιακο που αντιπροσωπευει.... Αλλα ειναι μλκς kai o Μarc Philips! ...η δικια μας η τρολλαρα εχει και καλυτερα αυτια απο τον Marc Philips αλλα και "inside πληροφορια" απο τον γερμανο αντιπροσωπο.... Ρε δεν ντρεπεστε?
Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι απλα δεν εχεις ιδεα τι εγινε εκει....

Δεν το συνεχιζω γιατι εκτος απο ασχετος εισαι και εξαιρετικα αναγωγος και δε γουσταρω να συζηταω με καφρους.....

Προσοχη μονο μην χασεις καμια πωληση Kronos...

"Επαγγελματια¨....
 


Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Δεν μπορώ να καταλάβω........ συσκευές που απευθύνονται σε Ελβετούς και κατοίκους του κόλπου. Δηλαδή δεν μπορεί ένας Έλληνας σχεδιαστής-κατασκευαστής, να βγάλει σε παράγωγη, έναν ολοκληρωμένο στα 800-1200 ευρώ? Ένα dac στα 400-600 ευρώ? Κάτι γήινο βρε αδερφέ, τι να τα κάνω εγώ τα ενισχυτικά που κοστίζουν όσο ένα δυάρι?
Δύσκολα θα στεκόταν στην αγορά επειδή υπάρχουν πολλές άλλες εταιρείες στον χώρο.
Στο γενικό high endιλίκι οι αγοραστές ζητάνε και τη μοναδικότητα.
και να μπορούσε με αυτά που θα εσουρνε πάλι θα έλειπε :laugh:
Θα προσπαθήσω να τον πείσω να ξαναμπεί.
Το μπαν θα έρθει πολύ γρήγορα και θα επιστρέψει στις δουλειές του χωρίς καθυστέρηση.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Δεν μπορώ να καταλάβω........ συσκευές που απευθύνονται σε Ελβετούς και κατοίκους του κόλπου. Δηλαδή δεν μπορεί ένας Έλληνας σχεδιαστής-κατασκευαστής, να βγάλει σε παράγωγη, έναν ολοκληρωμένο στα 800-1200 ευρώ? Ένα dac στα 400-600 ευρώ? Κάτι γήινο βρε αδερφέ, τι να τα κάνω εγώ τα ενισχυτικά που κοστίζουν όσο ένα δυάρι?
Γιατι δεν εχουν βγαλει πιο προσιτα πραγματα? tsakiridis, Lab12, Ideon Ayazi....
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι απλα δεν εχεις ιδεα τι εγινε εκει....

Δεν το συνεχιζω γιατι εκτος απο ασχετος εισαι και εξαιρετικα αναγωγος και δε γουσταρω να συζηταω με καφρους.....

Προσοχη μονο μην χασεις καμια πωληση Kronos...

"Επαγγελματια¨....
Καφρος εισαι και φαινεσαι.... ειδικα οταν εσυ ακους καλυτερα απο τον Marc Philips και που σου εδωσε ο Γερμανος αντιπροσωπος την πληροφορια οτι ο Louis "εκλεισε" το Dac γιατι επαιζε καλυτερα....
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Καφρος εισαι και φαινεσαι.... ειδικα οταν εσυ ακους καλυτερα απο τον Marc Philips και που σου εδωσε ο Γερμανος αντιπροσωπος την πληροφορια οτι ο Louis "εκλεισε" το Dac γιατι επαιζε καλυτερα....
Επειδη εισαι και λιγο χαζουλης και μαλλον δε τα πιανεις γρηγορα, την πληροφορια δε μου την εδωσε κανενας Γερμανος αντιπροσωπος... Τιποτε αλλο?
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Μπαίνω να διαβάσω τι έχει να μάς πει και μετά από λίγο αηδιάζω γιατί αρχίζει και βρίζει οποιονδήποτε διαφωνεί. Τιναφτοσρεεε??
Δεν υπάρχει τρόπος εκεί δεξιά πάνω που γράφει τις τελευταίες ειδοποιήσεις να αναφέρεται κι ο νηματοθέτης εκάστης? Να βλέπουμε ρε παιδί μου, να αποφεύγουμε τους τοξικούς και τις κακοτοπιές.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top