Eνδοτικοτητα κεφαλης - συχνοτητα συντονισμου συστηματος... Αληθεια η "αρλουμπες"?



Μηνύματα
27.257
Reaction score
25.251
Σου είπα να μην δημοσιοποιείς τα βίντεο που σε τραβάω όταν φοράς φούστα και σουτιέν και είσαι και ξυπόλητη .
Πανάθεμά σε.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Φιλοσοφικό ήταν το πιο κάτω πόστ. Αυτό ήταν πρακτικό. Nice try. Σε εσένα δεν θα έγραφα ποτέ φιλοισοφικά, εαν και η ανάλυση σου για την χαρτοσακούλα με έβαλε σε πειρασμό. :D

Εννοείται ότι δεν μιλάω για εσένα αλλά γενικά. Δεν σε ξέρω και φαντάζομαι μια χαρά θα είσαι. Αλλά, γενικά μιλώντας, παλιά που λές, την αληθεια την έβρισκες μετά απο ξεφλούδισμα δυο το πολύ τριών στρώσεων απο το κρεμμύδι. Τώρα μετά απο δέκα και βγαίνεις κουρασμένος και φταίχτης και ψεύτης και έχεις ξεχάσει και τι κυνηγάς. Αυτή είναι η εξέλιξη της μόρφωσης και της χρησιμοποίησής της απο την νέα "πονηρή" και όχι έξυπνη όπως νομίζει γενιά. Η μόρφωση μάλιστα βοηθάει, στην απόκρυψή της, αντί να είχε συμβεί το αντίθετο. Επίσης βοηθάει στην διαστρέβλωση της αλλά και εκμετάλλευσή της. Δεν έχει σημασία πάντα ποιά είναι η αλήθεια που συνήθως κιόλας αλλάζει αλλά τι την κάνεις αυτήν που έχεις τότε που την έχεις και πως της φέρεσαι. Άσε που το πλησιάσμα της δεν είναι ατομικό κατόρθωμα δικό σου και δικό μου αλλά συνολική προσπάθεια και για αυτό κανένας δεν την κατέχει απο μόνος του, ούτε στην επιστήμη καθώς η εξιδίκευση πλέον είναι τόσο μεγάλη και η γνώση επιμερισμένη .... που το απαγορεύει. Το σημαντικό δεν είναι να μαθαίνεις την αλήθεια αλλά την μέθοδό πως να φτάνεις σε αυτήν (την εκάστοτε). Μετά απο αυτό είσαι ... στην αρχή της. Μετά .... έχει άλλα. Πιο δύσκολα ακόμη. :D

Φυσικά για όλα αυτά δεν φταίει η γενιά.

Ε, για αυτό κάνουμε συνεχώς πλάκα.

Πονάν τα παλληκάρια βρε ? :D
Άσε με τώρα γιατί έβαλα immersive «ποιος σκότωσε τη Σάρα». Και εννοείται ότι είναι γαμώ να το βλέπεις κιόλας και όχι μόνο να ακούς😜
 


Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Φιλοσοφικό ήταν το πιο κάτω πόστ. Αυτό ήταν πρακτικό. Nice try. Σε εσένα δεν θα έγραφα ποτέ φιλοισοφικά, εαν και η ανάλυση σου για την χαρτοσακούλα με έβαλε σε πειρασμό. :D

Εννοείται ότι δεν μιλάω για εσένα αλλά γενικά. Δεν σε ξέρω και φαντάζομαι μια χαρά θα είσαι. Αλλά, γενικά μιλώντας, παλιά που λές, την αληθεια την έβρισκες μετά απο ξεφλούδισμα δυο το πολύ τριών στρώσεων απο το κρεμμύδι. Τώρα μετά απο δέκα και βγαίνεις κουρασμένος και φταίχτης και ψεύτης και έχεις ξεχάσει και τι κυνηγάς. Αυτή είναι η εξέλιξη της μόρφωσης και της χρησιμοποίησής της απο την νέα "πονηρή" και όχι έξυπνη όπως νομίζει γενιά. Η μόρφωση μάλιστα βοηθάει, στην απόκρυψή της, αντί να είχε συμβεί το αντίθετο. Επίσης βοηθάει στην διαστρέβλωση της αλλά και εκμετάλλευσή της. Δεν έχει σημασία πάντα ποιά είναι η αλήθεια που συνήθως κιόλας αλλάζει αλλά τι την κάνεις αυτήν που έχεις τότε που την έχεις και πως της φέρεσαι. Άσε που το πλησιάσμα της δεν είναι ατομικό κατόρθωμα δικό σου και δικό μου αλλά συνολική προσπάθεια και για αυτό κανένας δεν την κατέχει απο μόνος του, ούτε στην επιστήμη καθώς η εξιδίκευση πλέον είναι τόσο μεγάλη και η γνώση επιμερισμένη .... που το απαγορεύει. Το σημαντικό δεν είναι να μαθαίνεις την αλήθεια αλλά την μέθοδό πως να φτάνεις σε αυτήν (την εκάστοτε). Μετά απο αυτό είσαι ... στην αρχή της. Μετά .... έχει άλλα. Πιο δύσκολα ακόμη. :D

Φυσικά για όλα αυτά δεν φταίει η γενιά.

Η αλήθεια είναι υπερεκτιμημένη και βιασθείσα. Όλοι ορκίζονται ότι την κυνηγάνε και μόλις την πλησιάσουν, την ξεπουλάνε μια χαρά. Τότε καλύτερα να μην την ανακαλύψεις, εαν είναι να σε "κάψει". Και αυτήν και άλλα πράγματα.
Εσυ πολυ μου αρεσεις… ολοιδιες σκεψεις-στοιχομυθιες τις κανω συνεχεια στο μυαλο μου.. αλλα βαριεμαι εξωφρενικα να τις καταγραφω.. που να εξηγεις στον αλλο τι και πως..
 

Μηνύματα
12.483
Reaction score
14.642
Εσυ πολυ μου αρεσεις… ολοιδιες σκεψεις-στοιχομυθιες τις κανω συνεχεια στο μυαλο μου.. αλλα βαριεμαι εξωφρενικα να τις καταγραφω.. που να εξηγεις στον αλλο τι και πως..
Να βρείς ανθρώπους που τις καταλβαίνουν με λίγα που θα πείς. Οι άλλοι θα σου είναι και θα τους είσαι πάντα "κουραστικός" χα χα.

Μετά θα πάτε για άλλα ... αλλά τουλάχιστον θα ξέρετε μαζί που πατάτε και πόσο θα το "εξελίσσεται¨μαζί το κόλπο. Το κόλπο δεν τελειώνει ποτέ. Εαν τελειώσει κάτι λάθος κάνουμε. Το θέμα είναι να το ρυθμίζεις εσυ και όχι αυτό. Τα νιάτα είναι αλλιώς και έτσι πρέπει. Αυτή είναι η πορεία των πραγμάτων.

Μικροδιαφορές καλύπτονται με ταξιδέματα μυαλού που λές. Αλλά τεράστιες, δεν φτάνει.

Η ατομικότητα στην οποία έχουμε αναγκαστικά οδηγηθεί .... δυστυχώς με την σειρά της οδηγεί στην παράνοια. Η κοινωνικότητα όχι. Παλιότερες γενιές δεν είχαν τέτοιο πρόβλημα (απρόλο που η τεχνολογία δεν βοηθούσε). Go figure. xa xa
 
Last edited:



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.565
Reaction score
37.864
.. εχω ακομα χρονια για αυτο... (οχι πολλα) 🐒
Η ατομικότητα στην οποία έχουμε αναγκαστικά οδηγηθεί .... δυστυχώς με την σειρά της οδηγεί στην παράνοια. Η κοινωνικότητα όχι. Παλιότερες γενιές δεν είχαν τέτοιο πρόβλημα (απρόλο που η τεχνολογία δεν βοηθούσε).
αυτο ξανασκεπσου το :)
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.565
Reaction score
37.864
... για βαλε τραγουδι σχετικο με ποσοστο δυσκολιας οχι μεγαλο - για να σου δοσω το κλειδι - γιατι θα το πσαχνεις και δεν θα το βρισκεις τι λειπει στο συλλογισμο σου.
 

Μηνύματα
12.483
Reaction score
14.642
... για βαλε τραγουδι σχετικο με ποσοστο δυσκολιας οχι μεγαλο - για να σου δοσω το κλειδι - γιατι θα το πσαχνεις και δεν θα το βρισκεις τι λειπει στο συλλογισμο σου.
Ω, βραδυάτικα τώρα χα χα. Είμαι με τα μάτια κλειστα και έχω κανει shut down. Είπαμε οι γέροι λειτουργούμε άντε μέχρι τις 2-3 μμ. :D Γαι εξηγησε μου, όλλα απλά και πάλι θα δυσκολευτώ να καταλάβω μάλλον.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.565
Reaction score
37.864
-> για να αποδομισεις τις γενιες πρεπει να βρεις πρωτα πως συνδεονται / αν δεν συνδεονται πως θα επρεπε να συνδεονται.
εντελως στραβο δε το τελευταιο που παραθεσα, η συνδεση της ατομικοτητας με την κοινονικοτητα.
να κατι σα τα πικαπ και τις ακ(ρ)ιδες 🐒
 

Μηνύματα
12.483
Reaction score
14.642
-> για να αποδομισεις τις γενιες πρεπει να βρεις πρωτα πως συνδεονται / αν δεν συνδεονται πως θα επρεπε να συνδεονται.
εντελως στραβο δε το τελευταιο που παραθεσα, η συνδεση της ατομικοτητας με την κοινονικοτητα.
να κατι σα τα πικαπ και τις ακ(ρ)ιδες 🐒
Ε, κάτσε βρε εδω γράψαμε το Α και κουράσαμε. Εσυ θες να πάμε στο Ζ :D Του χρόνου τώρα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.565
Reaction score
37.864
...επαιζα μπασκετακι νωριτερα με μερικους της ηλικιας σου... ευτυχως τραματιστηκα και δεν εμεινα να δω τον διασυρμο.. 🐒
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.517
Reaction score
5.702
Κοιμάστε ρε αλητάμπουρες;
Δεν θα έχει συνέχεια;
Τι θα κάνω εγω τώρα μόνος μέχρι το πρωί που πρέπει να πάω στο γλέντι (δουλειά);
Δεν ντρέπεστε λιγάκι;
Θα με νανουρίσει κανείς τουλάχιστον μπας και με πάρει ο ύπνος; :D
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.053
Reaction score
4.347
Κοιμάστε ρε αλητάμπουρες;
Δεν θα έχει συνέχεια;
Τι θα κάνω εγω τώρα μόνος μέχρι το πρωί που πρέπει να πάω στο γλέντι (δουλειά);
Δεν ντρέπεστε λιγάκι;
Θα με νανουρίσει κανείς τουλάχιστον μπας και με πάρει ο ύπνος; :D
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.517
Reaction score
5.702
Νυχτοφύλακας είσαι;
Χαχαχαχαχαχα.
Ναι, φυλάω τα Hz μην φύγουν από την ξέφρενη ταχύτητα του πικάπ του μπουκάλι τώρα που άδειασε το μπουκάλι βότκα που είναι η πηγή έμπνευσης του :D

Τώρα χαλαρώνω από την σημερινή δουλειά :D
Και υπάρχει καλύτερη χαλάρωση από να διαβάζεις βλακείες και να βλέπεις πόσο επίμονος είναι κανείς στο να υπερασπίζεται την λιθιότητα του; :D

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.593
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top