EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Της ΝΕΤ φυσικά , αφού αγόρασαν τα HD δικαιώματα !
Αγορασαν; και γιατι δεν μας τα...δειχνουν;
Παεπιμπτοντως, και oι ORF - Premmiere θα κανουν διπλη μεταδοση (HD-SD)
 

Μηνύματα
1.119
Reaction score
1
Να διευκρινίσουμε εδώ, ότι μιλάγαμε γιά το ελβετικό HD Suisse και το αυστριακό (και ολόφρεσκο) ORF HD !
Το γερμανικό πακέτο Premiere δεν συμμετέχει στην κουβέντα γιατί τα δικαιώματα του EURO τα έχουν τα κρατικά ARD & ZDF!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Re: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Να διευκρινίσουμε εδώ, ότι μιλάγαμε γιά το ελβετικό HD Suisse και το αυστριακό (και ολόφρεσκο) ORF HD !
Το γερμανικό πακέτο Premiere δεν συμμετέχει στην κουβέντα γιατί τα δικαιώματα του EURO τα έχουν τα κρατικά ARD & ZDF!
Νομιζω οτι ειδα σχετικη διαφημιση -αλλα ισως κανω και λαθος με τοσο ζαπινγκ που πεφτει!!!
 

Μηνύματα
1.119
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Νομιζω οτι ειδα σχετικη διαφημιση -αλλα ισως κανω και λαθος με τοσο ζαπινγκ που πεφτει!!!
Το έλοιωσες το τηλεκοντρόλ Λάκη... :114:

Το Premiere δείχνει Mundial μαζί με τα κρατικά, αλλά όχι το Euro .
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Νομίζω ότι το Premiere έχει πάρει τα συνδρομητικά δικαιώματα... όπως έχει κάνει και η NOVA για την Ελλάδα...

Νομίζω ότι γνωρίζετε ότι και η NOVA θα δείξει το Euro 2008 με δική της παραγωγή και Σωτηρακόπουλο Χελάκη...
 


Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Απάντηση: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Αγορασαν; και γιατι δεν μας τα...δειχνουν;
Παεπιμπτοντως, και oι ORF - Premmiere θα κανουν διπλη μεταδοση (HD-SD)
Είπαμε , θα μας τα δείξουν :142: "αναλογικά" :135:

Τώρα σε ψηφιακό HD , άμα περάσουν τον Κέρβερο του Υπ. Τύπου , Ρουσσόπουλο , και σε συνδυασμό με την πλατφόρμα ΟΤΕ , χωρίς να έχει σχέση με αυτή ( δλδ η τεχνική υποδομή την παρέχει ο ΟΤΕ , η ΕΡΤ δεν έχει κάτι ) ίσως , λέω , ίσως να προλάβουν ... Εγώ πάντως θα το δω HD αναλογικά :138:
 


Μηνύματα
149
Reaction score
0
Το HD Suisse έχει αγγλικά στις μεταδόσεις του?
στο αγγλικο καναλι ηχου (sto ch. league τουλαχιστον) ειχε μονο τον ηχο απο το γηπεδο χωρις περιγραφη + γαλικα, ιταλικα και γερμανικα.
 

Μηνύματα
844
Reaction score
4
στο αγγλικο καναλι ηχου (sto ch. league τουλαχιστον) ειχε μονο τον ηχο απο το γηπεδο χωρις περιγραφη + γαλικα, ιταλικα και γερμανικα.
Κακό αυτό. Όπως και αν έχει την έχω παραγγείλει την κάρτα. Εγώ δεν έχω πρόβλημα αλλά η υπόλοιπη παρέα σπάζεται με την απουσία ελληνικών και αγγλικών. Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τα θέλουν τα ελληνικά από την στιγμή που τους εκνευρίζουν οι παρουσιαστές. Τα αγγλικά θα ήταν καλή λύση...

Δείχνει Ch. League το HD Suisse? Νόμιζα πως όχι...
 

Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Απάντηση: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

μπορείς να πάρεις και ένα δεύτερο δέκτη της πλάκας ( επίγειο , δορυφορικό , όπως θες ) βάζεις και 2 ηχεία από το pc και ταραμ ! ελληνικός ήχος από NET και εικόνα από HD ...
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Re: Απάντηση: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

μπορείς να πάρεις και ένα δεύτερο δέκτη της πλάκας ( επίγειο , δορυφορικό , όπως θες ) βάζεις και 2 ηχεία από το pc και ταραμ ! ελληνικός ήχος από NET και εικόνα από HD ...
Ότι κάναμε στο Mundial 2006
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Λοιπόν,Αγγλικά δεν έχει.
Έγινε όμως το εξής απροσδόκητο.
Η κάρτα μπήκε στο πάνω CI slot του παροπλισμένου εδώ και 18μήνες Humax HD 2000 και η καταπληκτική εικόνα του HD SUISSE,εμφανίσθηκε μετά από λίγο.
Δεν δοκιμάζω να βάλω στο κάτω CI slot και την κάρτα της NOVA να δούμε τι θα γίνει-λέω-περιμένοντας να κολλήσει ο δέκτης,όπως είχε συμβεί και παλαιότερα.
Και...ΕΚΠΛΗΞΗ!!!
Και οι δύο μοντούλες παίζουν κανονικότατα χωρίς πρόβλημα και με πάρα πολλές εναλλαγές μεταξύ του HD SUISSE και των καναλιών της NOVA.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Το έλοιωσες το τηλεκοντρόλ Λάκη... :114:

Το Premiere δείχνει Mundial μαζί με τα κρατικά, αλλά όχι το Euro .
Ναι, για καμια ωρα αργα το βραδι (αφου βεβαια περασουμε απο τα.."εκπαιδευτικα" μια βολτα μπας και δουμε κανενα νεο "προσωπο":137::137::137:). Ουσιαστικα αγοραζω χωρις μεγαλη αξιοποιηση - και γι αυτο φταει το...ιντερνετ φυσικα!!!
 


Μηνύματα
826
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...!!!

Ναι, για καμια ωρα αργα το βραδι (αφου βεβαια περασουμε απο τα.."εκπαιδευτικα" μια βολτα μπας και δουμε κανενα νεο "προσωπο":137::137::137:). Ουσιαστικα αγοραζω χωρις μεγαλη αξιοποιηση - και γι αυτο φταει το...ιντερνετ φυσικα!!!
Και? Τι έγινε? Βρήκες τίποτα νέο?
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...

Και? Τι έγινε? Βρήκες τίποτα νέο?
Ε, που και που:135::135::135::135::135::135:
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Νομίζω ότι το Premiere έχει πάρει τα συνδρομητικά δικαιώματα... όπως έχει κάνει και η NOVA για την Ελλάδα...

Νομίζω ότι γνωρίζετε ότι και η NOVA θα δείξει το Euro 2008 με δική της παραγωγή και Σωτηρακόπουλο Χελάκη...
τι δουλεια εχει ο Χρηστακης????

......αφου δεν παιζει η LIVERPOOL!!!:410:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: EURO 2008 HD & 5.1 DD απο τον HELLAS SAT...

Και? Τι έγινε? Βρήκες τίποτα νέο?
Ε, που και που:135::135::135::135::135::135:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.868.837
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top