Eurodance



vsm

Μηνύματα
126
Reaction score
102
Πόσα υπάρχουν ακόμα που δεν θυμόμαστε...έχω κάνει στον υπολογιστή μια συλλογή την οποία συμπληρώνω συχνά και είναι εκατοντάδες τα κομμάτια. Τα μαζεύω πάνω απο 15 χρόνια...:)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Πόσα υπάρχουν ακόμα που δεν θυμόμαστε...έχω κάνει στον υπολογιστή μια συλλογή την οποία συμπληρώνω συχνά και είναι εκατοντάδες τα κομμάτια. Τα μαζεύω πάνω απο 15 χρόνια...:)
Δε σε βλεπω να ανεβαζεις!! :drinks:
Το κοινο απαιτει περισσοτερα!
 







vsm

Μηνύματα
126
Reaction score
102
Με σιγουριά δε μπορεί να πει κανείς παρα μόνο εκείνοι που τα έφτιαχναν τότε.Πιστεύω είναι Trance κομμάτι κάτι με hardcore η acid trance μου πάει και ανήκει στην κατηγορία EDM ηλεκτρονική χορευτική μουσική. Αυτό και αρκετά άλλα είδη όπως breakbeat,newbeat,hardcore,happy hardcore,acid,jungle κ.α που τότε βασίλευαν σε χώρες όπως η Γερμανία, Ολλανδία, Βέλγιο...
Η δεκαετία 90 είχε πιστεύω τα περισσότερα είδη μουσικής που ακούστηκαν γενικά σε όλο τον κόσμο! Πόσα είδη πραγματικά ήταν...
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628


Εψαχνα την εκδοση που ξεκιναει με την ρομποτικη φωνη επειδη μου θυμιζει τα πρωτα ακουσματα του κομματιου οταν ημουν μικρος αλλα δεν την βρηκα σε αξιολογη ποιοτητα...
 






Μηνύματα
501
Reaction score
705
Κομματαρα αλλα θα ελεγα οτι παει στην house κατηγορια.
Μιλάγαμε για House το '95 ?
Είναι λίγο λεπτές οι γραμμές εκεί στα mid 90s.
(Όπως και να' χει η περίοδος ήταν ονειρική μουσικά... )
 
  • Like
Reactions: vsm

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Μιλάγαμε για House το '95 ?
Είναι λίγο λεπτές οι γραμμές εκεί στα mid 90s.
(Όπως και να' χει η περίοδος ήταν ονειρική μουσικά... )
Εχω ανοιξει και σχετικο θεμα.Απο το 93 θυμαμαι που εκανα clubbing τα ειδη αυτα που τα ονομαζαμε house με τις υποκατηγοριες τους...

 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.161
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top