F&U DTR2339PVR.... Χωρίς τηλεχειριστήριο.... Βοήθεια!!!

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλημέρα σ' όλα τα παιδιά του forum.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας να διαβάσετε το μήνυμά μου.
Έχω έναν ψηφιακό δέκτη F&U DTR2339PVR από τον οποίο όμως έχασα το τηλεχειριστήριο του πάνω σε μια μετακόμιση, σκέφτηκα λοιπόν να αγοράσω ένα τηλεχειριστήριο για πολλές συσκευές και να τον χρησιμοποιώ μαζί με τη τηλεόρασή μου.
Πήρα λοιπόν ένα One For All από τον Κωτσόβολο, στις οδηγίες προγραμματισμού είδα ότι για τους F&U έχει ένα κωδικό τον 2139 ο οποίος όμως δεν ισχύει. Έκανα και αυτόματη επιλογή κωδικού αλλά και πάλι δε κατάφερα να συντονίσω το τηλεχειριστήριο με τον F&U. Προφανώς ο κωδικός του δέκτη δεν υπάρχει μέσα στο One For All.
Το τηλεχειριστήριο δουλεύει καλά γιατί ήδη το προγραμμάτισα για τη τηλεόρασή μου την οποία ελέγχω σχεδόν πλήρως.
Γνωρίζει κανείς τον κωδικό τηλεχειρισμού των δεκτών F&U; Έψαξα και στο site της One For All και υπάρχει μόνο ο κωδικός που αναφέρεται και στις οδηγίες.
Επίσης είδα ότι το τηλεχειριστήριο έχει μια θύρα δίπλα από το χώρο που μπαίνουν οι μπαταρίες, μήπως γίνεται κάποιο update από εκεί; Οι οδηγίες δε λένε τίποτα για τη συγκεκριμένη θύρα.
Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή παιδιά,ευχαριστώ.
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: F&U DTR2339PVR.... Χωρίς τηλεχειριστήριο.... Βοήθεια!!!

δοκίμασες και άλλους κωδικούς πέρα απο τον F&U ? Το τηλεχηριστήριο σου έχει αυτόματη ανίχευση? Αν ναί χρησιμοποίησε την. Μπορεί να βρεί μόνο του τι κωδικό θα χρησιμοποιήσει.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: F&U DTR2339PVR.... Χωρίς τηλεχειριστήριο.... Βοήθεια!!!

Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε αλλά όπως έχω γράψει το έκανα ήδη και δε κατάφερα τίποτα, το τηλεχειριστήριο έχει τέτοια διαδικασία. Υποψιάζομαι πως θέλει ενημέρωση η μνήμη του από τη θύρα που έχει... τι να πω.
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: F&U DTR2339PVR.... Χωρίς τηλεχειριστήριο.... Βοήθεια!!!

ναι δεν το πρόσεξα, ρίξε μια ματιά εδώ...
http://www.funai-corp.com/support/faq.aspx
νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσεις και κωδικούς Funai.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: F&U DTR2339PVR.... Χωρίς τηλεχειριστήριο.... Βοήθεια!!!

Ευχαριστώ και πάλι panosop, είδα στο site της funai, οι κωδικοί που αναφέρει είναι τριψήφιοι αλλά οι κωδικοί που δουλεύουν στο τηλεχειριστήριο είναι τετραψήφιοι. Μάλλον θα πάρω άλλον αποκωδικοποιητή να τελειώνουμε.... σκέφτομαι για τον Edition +HD... Θα δούμε...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.093
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top