Firmware 2.17 Released (PS3)



Μηνύματα
497
Reaction score
0
Μάγκες τώρα που το παιχνίδι με το BR τελειωσε μην περιμένετε ουσιώδες firmware upgrades από τη Sony..

Το πολύ πολύ καποια στιγμή να δώσει το Profile 2.0 και τέλος...
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Τίποτα ουσιώδες δηλαδή!!!
Ουσιώδες δεν είναι πάντα κάτι που προσφέρει μια επιπλέον λειτουργία. Αν έτρωγες τα κολήματα στο On Line COD4 που έτρωγα εγώ και άλλοι πολλοί, θα άλλαζες γνώμη. Τις μισές φορές που έβαζα να παίξω έκανε Freeze. Και απ'ότι διαβάζω το έχουν διορθώσει. Ο κύριος λόγος ύπαρξης των αναβαθμίσεων είναι η διόρθωση των Bugs.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Firmware 2.17 Released (PS3)

Κάνει και κάτι άλλο?? Ή περιορίζεται στην αύξηση της σταθερότητας??

Περιμένουμε μάλλον την 2.2 αναβάθμιση.....
 


Μηνύματα
167
Reaction score
0
Κανένα modchip να δούμε πότε θα βγεί.
Πέφτουν και οι τιμές των άγραφων blu-ray , ώρα του είναι ....
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Απάντηση: Firmware 2.17 Released (PS3)

To περιεργο ειναι οτι παροτι δεν εχει δωσει κατι αλλο..Απλως εχει φτιαξει τα bugs ..Ειναι το μεγαλυτερο σε μεγεθος Mb που εχει δωσει..Σχεδον 300Mb
 

Μηνύματα
487
Reaction score
0
παιδιά δεν θέλω να σας απογοητεύσω...όσοι κάνατε το update
ίσως δεν έπρεπε να το είχατε κάνει
δείτε στο παρακάτω λινκ...τη δεύτερη είδηση που αναφέρει για το update
http://www.octapus.net/phpnuke/index.php
 

Μηνύματα
724
Reaction score
0
300 Mb ???
119 βρισκω εγω

Και ακομα να καταφερω να το εγκαταστησω. Δυο φορες κατευθειαν απο ιντερνετ σταματα σε καποιο σημειο γιατι παρουσιαζεται καποιο λαθος, και απο usb stick λεει οτι το file ειναι corrupted ενω φαινομενικα το file ειναι μια χαρα.

Και απο οτι ειχα διαβασει το flash memory ειναι 256 Mb. Που θα μπουνε τα 300 ?
 


Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Καλά όλα αυτά ρε παιδιά...αλλά εγώ που δεν μπορούσα να παίξω COD4 Online, με αυτό το Update ησύχασα. Δεν ξέρετε πόσο σπαστικό ήταν με το που επιλέγεις Multiplayer στο σημείο που έκανε Downloading Game Data να κόλαγε σχεδόν πάντα και να χρειαζόταν κλείσιμο από το κουμπί. Πάντως ευχάριστα νέα αυτά για τις 23 του μήνα. Αν και η ιστορία έχει δείξει ότι κάθε νέα Version αργά η γρήγορα σπάει. Για μένα πάντως το πιο ευχάριστο νέο θα ήταν το Unlock της RSX στο Other OS... Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα κάνω Party :608:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Καλά όλα αυτά ρε παιδιά...αλλά εγώ που δεν μπορούσα να παίξω COD4 Online, με αυτό το Update ησύχασα. Δεν ξέρετε πόσο σπαστικό ήταν με το που επιλέγεις Multiplayer στο σημείο που έκανε Downloading Game Data να κόλαγε σχεδόν πάντα και να χρειαζόταν κλείσιμο από το κουμπί. Πάντως ευχάριστα νέα αυτά για τις 23 του μήνα. Αν και η ιστορία έχει δείξει ότι κάθε νέα Version αργά η γρήγορα σπάει. Για μένα πάντως το πιο ευχάριστο νέο θα ήταν το Unlock της RSX στο Other OS... Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα κάνω Party :608:
+10000
Αυτο ειναι το πραγματικο σπασιμο και εκει τελειωσαν ολα !!!!!
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
+10000
Αυτο ειναι το πραγματικο σπασιμο και εκει τελειωσαν ολα !!!!!
Άσε προχθές έβαλα το YDL 6.0, πέρασα VLC, swfdec για υποστήριξη Flash στον Firefox, ρύθμισα τα ελληνικούλια μου, έφτιαξα τα mail account μου, ρύθμισα τα Windows Share μου να παίζω τη μουσικούλα μου απο δίκτυο, τα conf files μου για σωστό Output της ανάλυσης, έκανα άνετο browsing από τον καναπέ μου (avsite, youtube κ.τ.λ.) ενώ συγχρώνως άκουγα Web-radio Shoutcast....με λίγα λόγια ήταν χλίδα..... ΑΛΛΑ... η έλειψη της πλήρης υποστήριξης της κάρτας γραφικών έκανε αισθητή την παρουσία της σχεδόν συνέχεια και άρχισε να μου σπάει τα νεύρα...το αποκορύφωμα ήταν όταν δεν μπόρεσα να καταφέρω να δώ υπότιτλους στο VLC.... μετά από ψάξιμο σε Forums διαπίστωσα ότι κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να γίνει λόγω της σχεδόν ανύπαρκτης υποστήριξης της RSX.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Άσε προχθές έβαλα το YDL 6.0, πέρασα VLC, swfdec για υποστήριξη Flash στον Firefox, ρύθμισα τα ελληνικούλια μου, έφτιαξα τα mail account μου, ρύθμισα τα Windows Share μου να παίζω τη μουσικούλα μου απο δίκτυο, τα conf files μου για σωστό Output της ανάλυσης, έκανα άνετο browsing από τον καναπέ μου (avsite, youtube κ.τ.λ.) ενώ συγχρώνως άκουγα Web-radio Shoutcast....με λίγα λόγια ήταν χλίδα..... ΑΛΛΑ... η έλειψη της πλήρης υποστήριξης της κάρτας γραφικών έκανε αισθητή την παρουσία της σχεδόν συνέχεια και άρχισε να μου σπάει τα νεύρα...το αποκορύφωμα ήταν όταν δεν μπόρεσα να καταφέρω να δώ υπότιτλους στο VLC.... μετά από ψάξιμο σε Forums διαπίστωσα ότι κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να γίνει λόγω της σχεδόν ανύπαρκτης υποστήριξης της RSX.
Τα ακους Tsopi ??? :137:

Με ξεκλειδωτη την καρτα και wine σε linux παιζουμε τα παντα σαν να εχουμε windows.
Το επομενο βημα ειναι codecs για HD αλλα εκει ειναι γενικο φαινομενο με το linux.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Άσε προχθές έβαλα το YDL 6.0, πέρασα VLC, swfdec για υποστήριξη Flash στον Firefox, ρύθμισα τα ελληνικούλια μου, έφτιαξα τα mail account μου, ρύθμισα τα Windows Share μου να παίζω τη μουσικούλα μου απο δίκτυο, τα conf files μου για σωστό Output της ανάλυσης, έκανα άνετο browsing από τον καναπέ μου (avsite, youtube κ.τ.λ.) ενώ συγχρώνως άκουγα Web-radio Shoutcast....με λίγα λόγια ήταν χλίδα..... ΑΛΛΑ... η έλειψη της πλήρης υποστήριξης της κάρτας γραφικών έκανε αισθητή την παρουσία της σχεδόν συνέχεια και άρχισε να μου σπάει τα νεύρα...το αποκορύφωμα ήταν όταν δεν μπόρεσα να καταφέρω να δώ υπότιτλους στο VLC.... μετά από ψάξιμο σε Forums διαπίστωσα ότι κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να γίνει λόγω της σχεδόν ανύπαρκτης υποστήριξης της RSX.
Πιασε και αυτο για περισσοτερη μνημη στο linux.

http://www.terrasoftsolutions.com/support/solutions/ydl_5.x/ps3-flash-mem.shtml
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Πιασε και αυτο για περισσοτερη μνημη στο linux.

http://www.terrasoftsolutions.com/support/solutions/ydl_5.x/ps3-flash-mem.shtml
Το έχω δει ρε αλλά ενώ έχω SD μνήμη σφαιράτη, το USB Stick μου είναι πάναργο.... θα το δοκιμάσω όμως. Ρεμάλια ελπίζω να έχετε υπογράψει όλοι στο Petition για το Unlock της RSX...Για το HD-DVD μου τρέχατε όλοι :)121:)...εσύ pseira μέχρι και Drive ήθελες να αγοράσεις :618::618::618::618::618:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Οσο και να υπογραψουμε δεν προκειται να την ανοιξει η sony τουλαχιστον επισημα.
Απο την "πισω" πορτα μπορει να το αφησει.
Αλλιως μονο με reverse engineering απο κανενα τρελλαμενο με πολυ χρονο και μερακι.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Οσο και να υπογραψουμε δεν προκειται να την ανοιξει η sony τουλαχιστον επισημα.
Μα γιατί το λές αυτό και το HD-DVD μέχρι και την τελευταία στιγμή της ζωής του όοοοοολοι νομίζαμε ότι θα κέρδιζε με την τεράστια συμετοχή στο petition :137:
Απο την "πισω" πορτα μπορει να το αφησει.
Αλλιως μονο με reverse engineering απο κανενα τρελλαμενο με πολυ χρονο και μερακι.
Πρέπει να βρούμε κανένα τέτοιο τρελλαμένο να ασχοληθεί με τις πίσω πόρτες :138:... Γρήηηηηγορα να γράψουμε όλοι στο BAZAAR/Μικρές Αγγελίες :137: ....Ζητώ τρελλαμένο μερακλή κλειδαρά να ξεκλειδώσει την RSX :139: :143:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Μα γιατί το λές αυτό και το HD-DVD μέχρι και την τελευταία στιγμή της ζωής του όοοοοολοι νομίζαμε ότι θα κέρδιζε με την τεράστια συμετοχή στο petition :137:

Πρέπει να βρούμε κανένα τέτοιο τρελλαμένο να ασχοληθεί με τις πίσω πόρτες :138:... Γρήηηηηγορα να γράψουμε όλοι στο BAZAAR/Μικρές Αγγελίες :137: ....Ζητώ τρελλαμένο μερακλή κλειδαρά να ξεκλειδώσει την RSX :139: :143:
:142: :142: :142:

Μα για αυτο δεν υπογραφω :138:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.702
Μηνύματα
2.872.794
Members
37.934
Νεότερο μέλος
arhss1964
Top