Flightplan

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6


Η ΥΠΟΘΕΣΗ
H Κάιλ Πρατ, κατά τη διάρκεια μίας υπερατλαντικής πτήσης με αεροπλάνο τελευταίας τεχνολογίας, θα αντιμετωπίσει τον χειρότερο εφιάλτη μίας μητέρας: την εξαφάνιση της κόρης της! Παραδόξως, το πλήρωμα και οι συνεπιβάτες της καταθέτουν ότι η Κάιλ ήταν στο ταξίδι μόνη της από την αρχή… Κανείς δεν είδε ποτέ το κοριτσάκι της... Θα καταφέρει η Κάιλ να λύσει το μυστήριο και να σώσει την αγνοούμενη κόρη της, πριν να αρχίσει να αμφιβάλει και η ίδια για την ύπαρξή της, αλλά και για τη δική της ψυχική υγεία; Αγωνία στα 30.000 πόδια…
Βλέποντας εδώ και καιρο το τραιλερ της ταινιας μου ερχοταν στο μυαλο εντονα η μνημη από το Forgoten.
Η διαφορα εδώ βεβαια ηταν πως δεν λαμβανε μερος το υπερφυσικό στοιχειο.
Για να πω την αληθεια καπως απογουτευτηκα από την καταληξης της.
Αρχιζει μεν πολύ καλα με ολα τα ερωτηματικά να πλανώνται για το τι εγινε η κόρη της Kyle (Jodie Foster) αλλα από ένα σημειο και μετα ,και αφου εχει ξεκαθαριστεί πως δεν πρόκειται για φαντασια της η για κατι μεταφυσικό η ταινια καταλήγει με απλο τροπο χωρις ιδιαίτερες πρωτοτυπίες.
Ενδιαφέρουσες βρηκα τις αναφορές σχετικα με την 11η Σεπτεμβρίου και τους δυο Άραβες επιβατες που κοιτούσαν καχύποπτα όλοι οι υπόλοιποι.


Πρωταγωνιστούν-ΤΖΟΝΤΙ ΦΟΣΤΕΡ, ΠΗΤΕΡ ΣΑΡΣΓΚΑΑΡΝΤ, ΣΟΝ ΜΠΙΝ, ΕΡΙΚΑ ΚΡΙΣΤΕΝΣΕΝ
Σκηνοθεσίa - ΡΟΜΠΕΡΤ ΣΒΕΝΤΚΕ
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Μέτρια......
Ούτε ως σενάριο ούτε σε σκηνοθεσία......
Την κατάσταση σώνει λίγο η Τζόντι Φόστερ αλλά έχω βαρεθεί να την βλέπω να τρέχει.....(Panic Room, Silence of lambs)

Θα περίμενα πολύ περισσότερα, ιδιαίτερα μετά από τα τρέιλερς που είδα.......
Κρίμα.

Μην πληρώσετε σε σινεμά.
Περιμένετε να βγει σε DVD. :roll: :wink:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Τι;
Πηγες και το ειδες σινεμα;
Θα κανω παρτι...

Οεο που ειναι γυαλα οεο που ειναι η γυαλα; :mrgreen:
Που ναι η γυααλα... οεο που ναι η γυααλα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Τι;
Πηγες και το ειδες σινεμα;
Θα κανω παρτι...

Οεο που ειναι γυαλα οεο που ειναι η γυαλα; :mrgreen:
Που ναι η γυααλα... οεο που ναι η γυααλα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Χμμμμ.....Άκυρο το πάρτυ φίλε Ανδρέα!!!!! :mrgreen: :twisted: :twisted: :roll:
 



Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Ναι καλα ...
Και μετα μου κανει παραπονα πως η ποιότητα των κινηματογράφων της πολης του ειναι χαμηλου επιπέδου και πως στο δικο του home cinema οι ποιότητα δεν συγκρίνετε( για αυτο δεν παει - μεταξυ αλλων).
Ας τον δω να ξαναγράφει κατι τετοιο και θα δει.
Μην μου πει μονο πως το ειδε με ηχο dts και με σουπερ ντουπερ εικονα :twisted:
ΧΑ
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Ναι........Οι κιν/φοι της Πάτρας έχουν τρομερή εικόνα και ήχο.Εκπληκτική θα έλεγα...........Σε σχέση με την εικόνα και τον ήχο που είδα στην ταινία που έπεσε κατά τύχη στα χέρια μου....................... :roll: :wink: :wink: :wink: :wink:

Θα περιμένω να βγει και σε "επίσημη" κυκλοφορία στα videoclub της πόλης για να δω τελικά σωστή εικόνα και ήχο................





Αντρέα....Το έχω πει και θα το ξαναπώ................
Η έννοια πάμε στο σινεμά για μένα είναι.....πάμε στο σαλόνι.....
Τέλος!!!
Για να με δει κιν/κή αίθουσα (τύπου village, ster κ.ο.κ.) θα πρέπει να υπάρχει κάτι συνταρακτικό...........Χλωμό βέβαια αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις...... :wink: :wink:
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.928
Reaction score
3.732
Βάλε και καμιά προειδοποίηση για spoiler ρε Αντρίκο :)....
Πάντως και από το trailer δείχνει λίγο μάπα :twisted:.
Δεν ξέρω αν θα πάρω απόφαση να τη δω κάποια στιγμή, ειδικά με όσα διάβασα και εδώ!

Όσο για το "κάτι συνταρακτικό" κι εγώ αυτό λέω συνήθως, αλλά τώρα μέχρι και το Harry Potter σκέφτομαι να δω σινεμά.
Βέβαια σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα...preview και δεν ξέρω αν θα του αντισταθώ :wink:
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Το είδα χτες. Συμπαθητικό μου φάνηκε. Η Jodie είναι πάρα πολύ καλή ως συνήθως, αλλά βρε παιδί μου ας δοκιμάσει και κάποιο άλλο στυλ, όλο τις ίδιες εκφράσεις κάνει στις ταινίες της :mrgreen:

Για μένα την ταινία "ρίχνει" πολύ ο υπεύθυνος ασφαλείας του αεροπλάνου, με αυτό το αγελαδίσιο βλέμα που έχει από την αρχή μέχρι το τέλος. Έλεος. Αντίθετα προσθέτει έστω και λίγο η -μικρή- παρουσία του Sean Bean.

Αυτά.
 


Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
....
Βλέποντας εδώ και καιρο το τραιλερ της ταινιας μου ερχοταν στο μυαλο εντονα η μνημη από το Forgoten............... η ταινια καταλήγει με απλο τροπο χωρις ιδιαίτερες πρωτοτυπίες....
Τι? Δεν εχει εξωγηινους?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top