Formula 1 (2021)

Μηνύματα
1.723
Reaction score
994
Δηλαδη αν ο Χαμιλτον ειχε ανεπανορθωτη ζημια στο μονοθεσιο και εγκατέλειπε τον αγωνα η ποινη θα αλλαζε ?
Μου φαινεται μικρη εφοσον εκριναν οτι ο πρωτος παρεμποδισε εσκεμμενα τον δευτερο τοσο πολυ ωστε να προκληθει ατυχημα
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
όσα δευτερόλεπτα και να ρίξουν ως ποινή, αν η θέση παραμένει η ίδια τότε η ποινή, ποινή δεν είναι
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Σίγουρα συζητιούνται πολλά μεταξύ ομάδων και FIA που δεν γνωρίζουμε αλλά με την ποινή εκ των υστέρων μπορεί να θέλουν να του τραβήξουν το αυτί εν αναμονή του τελευταίου αγωνα που θα κρίνει και το πρωτάθλημα;)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.724
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Εντάξει, τα παραλέει.

Γουστάρω και αντιπαθώ ταυτόχρονα και τον Hamilton και τον Verstappen. Για τον χαρακτήρα τους μιλάω γιατί τις οδηγικές τους ικανότητες δεν μπορεί κανείς σοβαρός να τις αμφισβητήσει.

Οι νέοι που ξέρω είναι όλοι με τον Verstappen. Ακόμα και ο γιος μου στα 9 του, δεν θέλει να ακούει το όνομα Hamilton. Μαζί με τους τρεις κολλητούς του υποστηρίζουν τον Ολλανδό φανατικά.

Ο μέσος μη πωρωμένος θεατής θα δει F1 μόνο αν έχει περισσότερο θέαμα. Και κακά τα ψέματα, με αμέτρητους κανόνες, απαγορεύσεις και τιμωρίες δεν γίνεται δουλειά. Χρειάζονται αναπάντεχα, τρακαρίσματα, αυτοκίνητα ασφαλείας. Πόσοι θα ενδιαφερθούν για έναν αγώνα που στη μιάμιση ώρα το σπουδαιότερο γεγονός θα είναι 2-3 σημαντικά προσπεράσματα;
 

Μηνύματα
1.723
Reaction score
994
Θα συμφωνησω εν μερη . Πρεπει να υπαρχουν συγκεκριμενοι και σαφης κανονισμοι ποινης για να αποφευχθουν τα τρακαρισματα και να μην γινουν οι αγωνες τσιρκο . Τα αυτοκινητα ασφαλειας κακο κανουν οταν βγαινουν ,χαλανε τον ρυθμο και εκνευριζουν το κοσμο .
Απο εκει και περα εαν ενα μονοθεσιο ειναι τοσο καλο τι μπορουμε να κανουμε ?
Ας μεγαλωσουν το πλατος στις πιστες ,ας βαλουν κοφτες μεγιστης ταχυτητας κλπ οχι ομως στο θεμα ασφαλειας να ειμαστε επιεικης
Δηλαδη ο Ολυμπιακος επειδη ειναι καλυτερος να μην περνει πρωταθλημα καθε χρονο ? :sneaky:
 

gid

Μηνύματα
7.394
Reaction score
8.627
Αν κάτι με κάνει βαπόρι με την Φ1 (πέρα φυσικά από τα σπάνια προσπεράσματα, που με έχουν κάνει απλά να μην βλέπω Φ1), είναι τα πιτ-στοπ. Θέλω να ξέρω ότι ο 2ος είναι 2ος, κι όχι 3ος που απλα δεν έχει μπει ακόμη για πιτ-στοπ, και όλη η σειρά μπορεί να είναι πλασματική.

Για όσους τα έχουν βροντήξει με τη Φ1 όπως εγώ, ή απλά τους παίρνει ο ύπνο παρακολουθώντας Φ1, προτείνω το MotoGP της μοτοσυκλέτας. Κατά μέσο όρο πάντα, ένας αγώνας εκεί είναι πολύ πιο συναρπαστικός από ένα αγώνα Φ1. Εκτός βέβαια αν κάποιος απλά αντιπαθεί τις μοτοσυκλέτες και τη σχετική φιλολογία.
 





loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Φοβερό φινάλε. Ήταν καιρός να δούμε νέο πρωταθλητή.
Δυστυχώς είναι λίγο αχώνευτος και πολύ απερίσκεπτος, αλλά τι να κάνουμε; :roflmao:
Ποτέ δεν υποστήριξα τον Hamilton αλλά είναι με διαφορά ο καλύτερος οδηγός της γενιάς του.
Αξίζει θέση δίπλα σε Σουμι, Σενα, Προστ.
 
Last edited:





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Η μερσεντές κατέθεσε 2 ενστάσεις.
Ιδωμεν
ε τι ενστάσεις...ατυχία είχε....
είχε περάσει ήδη ο Λιουις τα πιτ στοπ και δεν τον μπόρεσαν να τον μπάσουν για λάστιχα....
τώρα θα μου πεις...και να μην τα περνούσε ίσως να μην τον έβαζαν...αλλά τεσπα....
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.724
Η μερσεντές κατέθεσε 2 ενστάσεις.
Ιδωμεν
Όσο δίκιο και να 'χει (που μπορεί να έχει, αφού τα τελευταία αυτοκίνητα δεν πρόλαβαν να πάρουν θέση για τον τελευταίο γύρο πριν φύγει το αυτοκίνητο ασφαλείας) δεν υπάρχει περίπτωση να δικαιωθεί τώρα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.616
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top