Galaxy S20, Plus, Ultra







Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Ετσι, να μαζευομαστε πολλοι.
Εγω ειμαι με το S20+

Μπορεί ολοι να γκρινιάζουν για τη συγκριση snapdragon με exynos, αλλα εγω σε γενικές δεν εχω κανενα παραπονο, και σιγουρα του κανω πιο ζορικη χρήση απο τον μέσο χρήστη.

Το μονο που μου σπάει εντονα τα νεύρα, και θεωρώ ανεπίτρεπτο για κινητο τετοιας τιμής, ειναι η ανακρίβεια και αποκριση του fingerprint reader. Και εχω δοκιμασει τα παντα (διπλές καταχωρήσεις κλπ)...
 




Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Αν εξαιρέσουμε το ultra. Κάποιος που είχε s10 plus και αγόρασε s20 plus. Αξίζει?

Η καθαρά να πάω στο επόμενο s επειδή τα έχω αλλάξει όλα ως τώρα?

Θα προτιμούσα στη παρούσα φάση να άλλαζα κεντρικό μιας και είμαι ευχαριστημένος από το 10αρι.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Το μονο που μου σπάει εντονα τα νεύρα, και θεωρώ ανεπίτρεπτο για κινητο τετοιας τιμής, ειναι η ανακρίβεια και αποκριση του fingerprint reader. Και εχω δοκιμασει τα παντα (διπλές καταχωρήσεις κλπ)...
Μου λείπουν αφάνταστα τα άριστα fingerprint readers πλάτης των προηγούμενων κινητών μου...
Απ' ό,τι έχω δει και στα παλιότερα S7 & S8 της κεράς, ανέκαθεν έπασχαν τα Σαμσούνγκ στο ζήτημα.


Δεν λειτουργεί αυτόματα το γ@μωmacro; >:( Πρέπει να διαβάζω reviews για να παίξει; >:(
 



Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Μου λείπουν αφάνταστα τα άριστα fingerprint readers πλάτης των προηγούμενων κινητών μου...
Απ' ό,τι έχω δει και στα παλιότερα S7 & S8 της κεράς, ανέκαθεν έπασχαν τα Σαμσούνγκ στο ζήτημα.


Δεν λειτουργεί αυτόματα το γ@μωmacro; >:( Πρέπει να διαβάζω reviews για να παίξει; >:(

Δοκιμάστε το παραπάνω.
Στην περίπτωση μου, ημέρα με την νύχτα σε ταχύτητα και ακρίβεια.
Παίζει να βοηθησε και η τελευταία αναβάθμιση.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Αδίκησα τη φωτογραφική του τηλεφωνακιού, στα 12MP όλα λειτουργούν τέλεια. Η ευαισθησία του focus αφορά τα 64MP με πολύ κοντινές λήψεις. Έτσι κι αλλιώς τα γιγάντια αρχεία που βγαίνουν με τα 64MP έχουν νόημα σε ειδικές περιστάσεις, γιατί βλέπω το Google backup να απαιτεί συνδρομή σε καμιά εβδομάδα.
Είναι πάντως πολύ εντυπωσιακό το detail των 64MP. Ανακάλυψα προνύμφες σε κλαράκια και φυλλαράκια, γύρη σε ποδαράκια μελισσώνε απο το μισό μέτρο και τέτοια. :geek:

Με 12MP:

20200416_143615.jpg


20200416_143624.jpg


20200416_144250.jpg



Είμαι χάππυς σήμερα. :)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Μέσα στις 3 καλύτερες κάμερες κινητών ever και μάλλον η καλύτερη σε night mode, ειδικά σε ultrawide mode.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Μέσα στις 3 καλύτερες κάμερες κινητών ever και μάλλον η καλύτερη σε night mode, ειδικά σε ultrawide mode.
Σήμερα το πρωί έκανα δοκιμές σε wide,

20200417_114328.jpg



και zoom. Το ψηφιακό δεν κάνει φυσικά, αλλά το zoom μέσα σε 64MP είναι εντυπωσιακό. Σε 2-3 γενιές θα διαβάζω τις ρυθμίσεις των ποτιστηροπρογραμματιστών απο τα 80 μέτρα. :biggrin:


Απο αυτήν (που εδώ τη φτήνυνα για ν' ανέβει κι έγινε χάλια):

Honeyview_20200416_162933.jpg



Στο 100% (χωρίς φτήνυμα) βλέπω μια χαρά το στράβωμα που έκανε το δέντρο που κόψαμε >:( :

Photo - Google Photos - Mozilla Firefox 16-Apr-20 44000 PM.bmp.jpg
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.718
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top