Game Of Thrones (2011)

Αγαπημένος σας χαρακτήρας από το Game of Thrones

  • Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

  • Jon Snow (Kit Harington)

  • Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

  • Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)

  • Cersei Lannister (Lena Headey)

  • Sansa Stark (Sophie Turner)

  • Arya Stark (Maisie Williams)

  • Petyr 'Littlefinger' Baelish (Aidan Gillen)

  • Bronn (Jerome Flynn)

  • Lord Varys (Conleth Hill)

  • Sandor 'The Hound' Clegane (Rory McCann)

  • Bran Stark (Isaac Hempstead Wright)

  • Hodor (Kristian Nairn) χαχαχα :P

  • Άλλος...


Results are only viewable after voting.
Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
H σειρα τα εσπαγε ...μεχρι το απολυτο ξενερωμα του 3 επεισοδιου.Αντι να φτιαξουν μια επικη μαχη τυπου lotr εφτιαξαν αυτη την σκοταδουρα , εγω νομιζα στην αρχη οτι εφαγε κοκομπλοκο η εγγραφη της nova , σαν καμερα κινητου (δεκαετιας ) εμοιαζε.Σαν ξεπετα επεισοδιο απο το walking dead , μονο που ειχε και μια δρακομαχια (της πλακας ) στα σκοτεινα.winter is coming και τριχες :frown:
 
Last edited:

gid

Μηνύματα
7.418
Reaction score
8.656
H σειρα τα εσπαγε ...μεχρι το απολυτο ξενερωμα του 3 επεισοδιου.Αντι να φτιαξουν μια επικη μαχη τυπου lotr εφτιαξαν αυτη την σκοταδουρα , εγω νομιζα στην αρχη οτι εφαγε κοκομπλοκο η εγγραφη της nova , σαν καμερα κινητου (δεκαετιας ) εμοιαζε.Σαν ξεπετα επεισοδιο απο το walking dead , μονο που ειχε και μια δρακομαχια (της πλακας ) στα σκοτεινα.winter is coming και τριχες :frown:
Εντάξει φίλε εδώ που τα λέμε δεν είναι κι εύκολο να φτιάξει ένα κανάλι ένα επεισόδιο μάχης που να ανταποκρίνεται στις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ απαιτήσεις....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Μάχη μέσα στη νύχτα, δύσκολο πράγμα και στην κινηματογραφική εικόνα, και στα πλάνα, στα σκηνικά, στα πάντα όλα.

Κατά τη γνώμη μου, είναι εξαιρετικό το αποτέλεσμα. Περιμένω να το δω σε 4κ, σε φουλ ανάλυση και hdr να το θαυμάσω σε όλη του την ποιότητα.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Εντάξει φίλε εδώ που τα λέμε δεν είναι κι εύκολο να φτιάξει ένα κανάλι ένα επεισόδιο μάχης που να ανταποκρίνεται στις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ απαιτήσεις....
Ναι , ειναι τοσο προσωπικες οι απαιτησεις που εχει γινει και μεμε :roflmao:


[DOUBLEPOST=1556610767][/DOUBLEPOST]Εξαλλου δεν ειναι θεμα nova , ειναι θεμα αστειας παραγωγης.

https://variety.com/2019/tv/news/ga...S-ozZWGPduEwuC-MrxDXB59DR_TQIH9mW7benvZ4LIeBs

Ας εβαζε ο night king ενα διαφημηστικο μπλουζακι με καποιο κορυφαιο μοντελο oled και το τηλεφωνο ενος calibrator να μην μην παμε ξυπολυτοι στα σκοταδια :roflmao:
 
Last edited:

gid

Μηνύματα
7.418
Reaction score
8.656
Εσύ με πόσα ΕΜΦΑΝΩΣ κομμένα κεφάλια/πόδια/χέρια/σπλάχνα φτιάχνεσαι;
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Δεν ξερω τι λες , εγω παντως θα το ξαναδω , σκεπαζοντας τα φωτακια του ενισχυτη .Ελπιζω να καλυτερευσουν τα πραγματα , να νιωσω επιτελους την σκοτεινη ατμοσφαιρα του απολυτου τρομου που ηθελε να περασει ο σκηνοθετης :D
Ασε τα εχουμε ξαναδει τα..ζομπια .Και τον τοιχο που ανεβαινουν , το εχουμεξαναδει στο wolrd war z :D
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Δύσκολη εικόνα, πολύ χαμηλής φωτεινότητας σε πολλά πλάνα, και με λίγη πληροφορία.

Τεστ για προβολείς και τηλεοράσεις ..
Και εγώ θα το ήθελα λίγο πιο φωτεινό, ελάχιστα! επίσης διάλογοι μηδέν, θα μου πεις μάχη είναι, αλλά είναι και υπόθεση! δεν μας έχει συνηθίσει έτσι το GOT!!! απο την άλλη, και στην πραγματικότητα, εάν γινόταν τέτοια μάχη εκείνα τα χρόνια, κάπως έτσι θα ήταν, εάν οι συνθήκες ήταν το απόλυτο σκοτάδι!!!
 


Μηνύματα
3.190
Reaction score
774
Έχασαν μεγάλο ποσοστό αλλά από την άλλη η Cersei πέρα από τους ελέφαντες έχει μαζέψει μεγάλο στόλο και στρατό.
Δε νομίζω να δούμε κάτι στο επόμενο θα δείξει....

καταλάβατε αν πέθανε ο δράκος?
To νέο trailer απαντάει στο spoiler σου ;)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Από ότι διάβασα, έχουν γραφτεί πολλά σενάρια τέλους, επίτηδες για να μην ''διαρρεύσει'' το πραγματικό!
Αν είναι σαν αυτό που έβαλαν την πιτσιρικα να σκοτώσει τον Μεγάλο Μπλε, άστο καλύτερα. ...
Ειχε μαπα εικονα η ηταν η ιδεα μου ?
Εν αναμονή καλύτερης κόπιας. ...
δεν σας πιστευω! οτι βλεπετε αυτη τη σειρα!!
Την βλέπουμε και χτυπάμε και παλαμάκια στο τελος;);););)
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Χαλαρωστε λιγο ρε παιδες. Σε ποια σεζόν είδατε mid season να πεθαίνουν κεντρικοι ηρωες; Λογικο ηταν να μη πεθάνουν οι κεντρικοί ήρωες σε αυτο το επεισόδιο, ασχετα αν και εγω ήλπιζα σε κάποια ανατροπή. Στο τελευταίο επεισόδιο και μάλιστα στα τελευταία λεπτά σκάνε πάντα οι ανατροπές σε αυτή τη σειρά. Οποτε υπομονή μεχρι 19 Μαΐου...
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Ενταξει δεν ειναι και το true detective , σιγα την ανατροπη του τελευταιου επεισοδιου :D

Σας επεισε και εσας το τρολακι ο bran oτι κρυβει καποιο μεγαλο μυστικο επειδη στελνει βολτα τα κορακοdronia ? :D
 




Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Σε λαθος σημειο κοιτατε.Τα πιο ..κρυφα μυστικα του got δεν ειναι τιποτα αλλο παρα παραδοσιακες βασιλικες αιμομιξιες.:D .Μετα τα γνωστα αδελφια εχουμε τον ανεψιο και την θεια και το διλλημα στο οποιο βρισκονται μετα τις τελευταιες συνταρακτικες αποκαλυψεις :D
[DOUBLEPOST=1556625113][/DOUBLEPOST]
Το true detective, τουλαχιστον στον πρωτο κυκλο που εχω δει δεν ειχε καποια ανατροπη. :idk:
Πως δεν ειχε.Εκει που περιμεναν ολοι συνταρακτικες αποκαλυψεις και ανατροπες, να μαθουν ποιος ειναι πραγματικα ο yellow king...τελειωσε .Οποιαδηποτε ομοιοτητα ειναι εντελως συμπτωματικη :D
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Μάχη μέσα στη νύχτα, δύσκολο πράγμα και στην κινηματογραφική εικόνα, και στα πλάνα, στα σκηνικά, στα πάντα όλα.

Κατά τη γνώμη μου, είναι εξαιρετικό το αποτέλεσμα. Περιμένω να το δω σε 4κ, σε φουλ ανάλυση και hdr να το θαυμάσω σε όλη του την ποιότητα.
δεν νομιζω να βγει 4k γιατι δεν ειναι γυρισμενη ετσι.
η πρωτη season που βγηκε 4k ηταν upscale.
 



Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Κάθισα εχτές μέρα μεσημέρι να το δω με την κυρά....στην τηλεόραση με ανοιχτά ρολά....και στα 5' είχα πονοκεφαλιάσει προσπαθώντας να διακρίνω το μάυρο απο το πίσσα μαύρο......χαμός....μπήκα στο μενού το PowerDVD και έβαλα την εικόνα σε bright mode.......βουαλά....εγένετο φώς.....και έτσι καταλάβαμε τι βλέπαμε....!!!! (κλείσαμε και τις κουρτίνες καλού κακού....)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top