Gps της προκοπης για αυτοκιν.

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Καλησπερες αναζητω ενα Gps της προκοπης ειχα ενα ΝDRIVE παρεδωσε το πνευμα του αν και δυσκολα αναθμιζες χαρτες, επισης πολλες φορες που βαζω το κιν απο χαρτες της google η την εφαρμογη Sygic μου βγαζει το χριστο να σου λεει να στριψεις δεξια οταν στην στροφη δεξια εχει απαγορευτικο να σε πηγαινει απο αλλους δρομους γυρο γυρο σε ξενη πολη βραδιατικα.

Σημερα που κατεβηκα αθηνα πειραια κοντα στο λιμανι να παρω ενα μηχανημα κατεληξα που λιγο ηθελα μεσα απο τα στενα να βγω στην Δραπετσωνα μες στα σκοταδια τα κλεισα ολα και ρωτωντας πας στην πολη.

Ψαχνω λοιπον ενα Gps της προκοπης ευκολο μενου αν γινετε να αναβαθμιζει μονο του τους χαρτες να μην τρεχω καθε τρεις και λιγο για αναθμιση η να το κουμπωνο στο pc για να το αναβαθμισω και να μην το αναγνωριζει σαν συσκευη οπως πολλες φορες μου εκανε το NDrive.

Mην μου προτεινετε σας παρακαλω ταμπλετ η εφαρμογη στο κιν δεν το θελω καθολου ενα gps απλο στο μενου και ενημερωμενο.
Αν εχει ασχοληθει καποιος ας ριξει καμια προταση!

Ευχαριστω.
 


Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Καλησπερες αναζητω ενα Gps της προκοπης ειχα ενα ΝDRIVE παρεδωσε το πνευμα του αν και δυσκολα αναθμιζες χαρτες, επισης πολλες φορες που βαζω το κιν απο χαρτες της google η την εφαρμογη Sygic μου βγαζει το χριστο να σου λεει να στριψεις δεξια οταν στην στροφη δεξια εχει απαγορευτικο να σε πηγαινει απο αλλους δρομους γυρο γυρο σε ξενη πολη βραδιατικα.

Σημερα που κατεβηκα αθηνα πειραια κοντα στο λιμανι να παρω ενα μηχανημα κατεληξα που λιγο ηθελα μεσα απο τα στενα να βγω στην Δραπετσωνα μες στα σκοταδια τα κλεισα ολα και ρωτωντας πας στην πολη.

Ψαχνω λοιπον ενα Gps της προκοπης ευκολο μενου αν γινετε να αναβαθμιζει μονο του τους χαρτες να μην τρεχω καθε τρεις και λιγο για αναθμιση η να το κουμπωνο στο pc για να το αναβαθμισω και να μην το αναγνωριζει σαν συσκευη οπως πολλες φορες μου εκανε το NDrive.

Mην μου προτεινετε σας παρακαλω ταμπλετ η εφαρμογη στο κιν δεν το θελω καθολου ενα gps απλο στο μενου και ενημερωμενο.
Αν εχει ασχοληθει καποιος ας ριξει καμια προταση!

Ευχαριστω.
Δοκίμασε και το Waze που είναι δωρεάν, αν και κάνει χρήση δεδομένων (δεν είναι offline), με έχει ξελασπώσει πολλές φορές ιδίως στο εξωτερικό.

Μετά και ιδίως για offline, πολύ καλό και δωρεάν είναι το Here maps (πρώην NOKIA maps) που πλέον ανήκει μεταξύ άλλων στις BMW, DAIMLER και AUDI.
 



Μηνύματα
15.028
Reaction score
20.778
δεν υπαρχει κανενα gps της προκοπης που να συγκρινεται με google maps το οποιον επιπλεον σου προσφερει αξιοπιστα δεδομενα κινησης κατι που δεν προσφερει κανενα αλλο στην ελλαδα (καθοτι η ενημερωση απο τα fm ειναι ανυπαρκτη)

με τους περιορισμους που θετεις τα παραπανω προβληματα θα τα συναντας καθε φορα που αλλαζει μια μονοδρομηση.
οι χαρτες βγαινουν καθε 3μηνο και σπανια μια αλλαγη περναει στο αμεσως επομενο τριμηνο στη χωρα μας τουλαχιστον.

στο google maps οι αλλαγες περνανε αρκετα πιο γρηγορα καθοτι παιρνει feedback και απο τους χρηστες , σε σημειο που σου δειχνει και προσωρινες απαγορευσεις λογω εργων.
να μιλαγαμε για 4-5 χρονια πισω που ηταν πρωτογονο και δυσχρηστο τοτε ειχες αλλες επιλογες.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.940
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top