Ground Zero GZRA 4230X vs TRF 1200.4AB

Μηνύματα
20
Reaction score
1
Είμαι ανάμεσα στην αγορά των δύο αυτών ενισχυτών για να οδηγήσουν 6 ηχεία στην εταζερα 500 watt rms kai 2 ηχεία μπροστά με 2 Twitter γύρω στα 200 watt. Η διαφορά τους στην τιμή είναι στα 90 ευρώ. Είναι και οι 2 ΑΒ class. Το θέμα είναι ποίος πιστεύετε θα έχει καλύτερη ποιότητα σε ήχο και σαν ενισχυτής αν εξαιρέσουμε τη διαφορά χρημάτων? Το θέμα μας είναι η ποιότητα και όχι η ένταση αφού και με τους 2 θα παίζουν δυνατά.

Ground Zero GZRA 4230X

1100 Watts
4-channel amplifier with class A/B circuit, integrated activ crossover and efficient, anodized heatsink

4-channel high power amplifier
Class AB technology
Variable active crossover and bass boost, phase shift
Stabilized dual power supply
Covered terminals
Solid heatsink with Ground Zero lettering
Model
High power class A/B amplifier

Channels
4

Output Power (@ 4Ω)
4x 140Watts RMS

Output Power (@ 2Ω)
4x 230 Watts RMS

max. Output Power
2x 550 Watts

Frequency Response
5 Hz – 38 kHz


TRF M 1200.4AB CAR AMPLIFIERS

1200Watt RMS
POWER RMS 4ohm 150W X4
POWER RMS 2ohm 300W X4
POWER RMS(bridged)4ohm 600W X2

2400Watt MAX
POWER MAX 4ohm 30W X4
POWER MAX 2ohm 600W X4
POWER MAX(bridged)4ohm 2400W X2
 

Attachments




Μηνύματα
20
Reaction score
1
4 * 8inch cadence και 2 κόρνες mtx RTX4BT. Τα πήρα έτοιμα φτιαγμένα μεταχειρισμένα σε εξαιρετική κατάσταση αλλιώς δεν θα το έκανα μόνος μου όλο αυτό.
Ground Zero.

Επίσης, πέτα την εταζέρα όπως είναι και πάρε ένα καλό subwoofer.
Έχω ένα 12ρι magna με τον ενισχυτή του. Θα μπει και αυτό.
 

Attachments


Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Τι ωμική αντίσταση είναι??
Αν είναι κατω από 2 ohm βραστά.
Έτσι και αλλιώς βέβαια η ποιότητα που αναφέρεις ποιο πάνω έχει πάει στραφι.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
1
Τι ωμική αντίσταση είναι??
Αν είναι κατω από 2 ohm βραστά.
Έτσι και αλλιώς βέβαια η ποιότητα που αναφέρεις ποιο πάνω έχει πάει στραφι.
Στα 4 ohm είναι.
Μου το έδωσε ένας φίλος για αρχή.
Το θέμα είναι να παίξουν τα άλλα όσο καλύτερα γίνεται και βλέπουμε μετά το woofer θα είναι ξεχωριστά με δικό του ενισχυτή.
 


Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Στα 4 ohm είναι.
Μου το έδωσε ένας φίλος για αρχή.
Το θέμα είναι να παίξουν τα άλλα όσο καλύτερα γίνεται και βλέπουμε μετά το woofer θα είναι ξεχωριστά με δικό του ενισχυτή.
Δεν νομίζω να είναι 4.
Το κάθε ένα είναι τέσσερα.
Ένα ζευγάρι μιντ και μια κόρνα ανά πλευρά δεν μου βγαίνουν τα μαθηματικά.
 


Μηνύματα
271
Reaction score
127
Στα 4 ohm είναι.
Μου το έδωσε ένας φίλος για αρχή.
Το θέμα είναι να παίξουν τα άλλα όσο καλύτερα γίνεται και βλέπουμε μετά το woofer θα είναι ξεχωριστά με δικό του ενισχυτή.
δεν γίνετε να πετάξεις όλα αυτά τα ηχεία και κόρνες πάνω σε έναν ενισχυτή θα ζεσταίνετε αρκετά +παίζει να κάψεις τπτ αν δόσεις έντασή



τις κόρνες μπορείς να παίξεις από την πηγή όπως τα μπροστινά ηχεία (για τι μεγάφωνα μιλάμε εδώ?) και τα 4 μεγάφωνα τις εταζέρα από ενισχυτή ένα ανά κανάλι
 

Μηνύματα
20
Reaction score
1
Τα έχω βάλει με έναν τετρακαναλο στα 230watt και παίζουν τα μπροστά από τα δύο κανάλια και τα άλλα πίσω από τα άλλα 2 κανάλια. Και ένα γουφερ με τον ενισχυτή του ξεχωριστά. Πολύ καλά παίζουν ακούραστα δεν το περίμενα. Cadence είναι τα μεγάφωνα 100w.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Τα έχω βάλει με έναν τετρακαναλο στα 230watt και παίζουν τα μπροστά από τα δύο κανάλια και τα άλλα πίσω από τα άλλα 2 κανάλια. Και ένα γουφερ με τον ενισχυτή του ξεχωριστά. Πολύ καλά παίζουν ακούραστα δεν το περίμενα. Cadence είναι τα μεγάφωνα 100w.
για τα μπροστινά μεγάφωνα ρώτησα και αυτά είναι τα ίδια με τα cadence στην εταζέρα;
 


Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Μαστορα, τα 8 ιντσα ειναι 4ωμ;
Αρα δυο παραληλα ανα καναλι + την κορνα παραλληλα με το κροσοβερ της, και στα αλλα 2 καναλια τα μπροστινα σου... σωστα;

εγω θα πηγαινα στην φθηνοτερη λυση μεταξυ των δυο ενυσχητων απλα και μονο επειδη με αυτο το σεταπ δε προκειτε να εκμεταλευτεις τιποτα ποιοτικο που μπορει ισως να σου δωσει εναν καλος ενυσχητης..

Εχε κατα νου , οπως σου ειπαν τα παιδια, σαμπ και εταζιερα= Σαλατα...

αληθεια αυτοι οι trf τι σοι ειναι; Ελληνικη εισαγωγη κινεζου βαπτησμενου Τρφ? Αξιζουν τιποτα? (Oχι θεωρητικως, πρακτικως αν εχει καποιος
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.169
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top