H επιστροφη του Γρυπαετου

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Λοιπον μετα απο απειλες του Καφατου οτι θα αποκαλυψει το μυστικο μου, ξεφτυλιζοντας με, αποφασισα να προλαβω το κακο και να αυτομαστιγωθω μονος μου.:142:

Λοιπον ο Gryphon ξαναγυρισε στα παλια του λημερια.

Ως γνωστον χρειαζομουν και αλλα γκαζια με το νεο ηχειο. Οποτε λεω στο φιλο μου το Σταματη Γιαννουλη, μηπως να μου εφερνε πισω τον Diablo να τον δοκιμαζα με το καινουργιο μου ηχειο.
Το αποτελεσμα ηταν περα απο καθε προσδοκια. Αισθανομουν οτι ηταν η πρωτη φορα που ακουγα τον Diablo μιας και με τα kharma δεν μπορουσε να αναδειξει τις αρετες του. Απλα ΔΕΝ ταιριαζε.
Με τα Verity its a different story. Οδηγα το ηχειο στα ακρα με απιστευτη μουσικοτητα διαφανεια και λεπτομερεις.

Οποτε matching is above everything.:126:
 


Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Με τον Diablo δεν ήταν που πήρες τ(γ)ία πάλι σε τρώει ο κ…. σου.
Άμα πια μας έπρηξες με τις αλλαγές…
Ασχολήσου με κανένα μαντζούνι που είναι και χάι χαλαρωτικό.
Τέλος πάνδων από μένα παίρνεις ένα δυαράκι λίαν επιεικώς για ανυπακοή…
 


Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Χωρίς πλάκα τώρα έκανες την καλύτερη δουλειά και ας λένε ότι θέλουν…
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ένα έχω να πω:
ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
Μπουαχαχαχαχα! :114:

- Επίσης:
Απλα ΔΕΝ ταιριαζε.
Ωχ τι 'ναι αυτό που ξεφούρνισες. Ω ρε τι έχεις να ακούσεις... :137:

Άμα παίζει καλύτερα μάνα μ' πολύ καλά ξηγήθηκες.

...
 


Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Eυχαριστω για τα καλα σας λογια.:116:

Δυστυχως οταν δοκιμαζα τον Mcintosh δεν ειχε κατσει η ευκαιρια με τα ηχεια. Παλι καλα που προλαβα.....:139:
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Λοιπον μετα απο απειλες του Καφατου οτι θα αποκαλυψει το μυστικο μου, ξεφτυλιζοντας με, αποφασισα να προλαβω το κακο και να αυτομαστιγωθω μονος μου.:142:

Λοιπον ο Gryphon ξαναγυρισε στα παλια του λημερια.

Ως γνωστον χρειαζομουν και αλλα γκαζια με το νεο ηχειο. Οποτε λεω στο φιλο μου το Σταματη Γιαννουλη, μηπως να μου εφερνε πισω τον Diablo να τον δοκιμαζα με το καινουργιο μου ηχειο.
Το αποτελεσμα ηταν περα απο καθε προσδοκια. Αισθανομουν οτι ηταν η πρωτη φορα που ακουγα τον Diablo μιας και με τα kharma δεν μπορουσε να αναδειξει τις αρετες του. Απλα ΔΕΝ ταιριαζε.
Με τα Verity its a different story. Οδηγα το ηχειο στα ακρα με απιστευτη μουσικοτητα διαφανεια και λεπτομερεις.

Οποτε matching is above everything.:126:

Τωρα Μιχαλη αν πω το τετριμενο " ΣΤΑ ΛΕΓΑ ΕΓΩ..." θα φταιω σε τιποτα?

Anyway χαιρετιζω την αποφαση σου γιατι προκειται για αλλης κλασεως μηχανακι (γνωμη μου)...

Απο οτι ακουσα μαλιστα απο φημες που διαδιδουν γνωστοι σου, ειναι ενας στους 2-3 καλυτερους ηχους που εχεις ακουσει ποτε.

Μπραβο.

Βεβαια οι προ-τελικοι της εταιριας ειναι μια ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικη υποθεση...

Το συγκεκριμενο μοντελο της Kharma (3.2F) ειναι αληθεια πως δεν πολυματσαρει με τον συγκεκριμενο Gryphon (Diablo).

Οχι ομως πως δεν παιζουν κιολας...Μην τρελλαθουμε!

Απλα υπαρχουν ενισχυτικα που "καθονται" καλυτερα σε αυτο το ηχειο και αντιστοιχως ηχεια που "καθονται" καλυτερα σε αυτο τον ενισχυτη.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Τωρα αμα πω οτι δεν θελω να ξανα-ασχοληθω με οποιαδηποτε αγορα θα θεωρηθω γραφικος?

Δεν νομιζω παντως οτι το τερμα απεχει και πολυ.

Απο τη μερα που πηρα τον Diablo και το ιντερκονεκτ Purist Audio "Purist 20th Anniversary" μολις γυρναω απο τη δουλεια ακουω 5 ωρες μουσικη. Νομιζω αυτο κατι λεει....
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Μιχάλη ορθώς έπραξες κι όπως ΑΡΧΙΚΑ σου είχα πει, είχες κάνει πρωτοτυπία να δώσεις Gryphon για να πάρεις McIntosh, οπότε σωστά επανόρθωσες!

Φυσικά δεν έχω τίποτα απολύτως εναντίον των McIntosh είναι μηχανές που παίζουν μουσική -αν μη τι άλλο- αλλά η Gryphon είναι σε παραπάνω κλάση ΙΜΗΟ.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Τι να κανω αφου κατι δεν πηγαινε καλα με τον Gryphon και τα Kharma, για τα δικο μου φουστο παντα. Φυσικα η λυση δεν ηταν να κανω downgrade τον ενισχυτη αλλα να κανω upgrade τα ηχεια. Η προοπτικη του Sarastro δεν ειχε ακομα φανει.
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Θέλω Μιχάλη, στο Θεό που πιστεύεις, να μου πεις εμπιστευτικά, ποιος σου πρότεινε να αλλάξεις τον Gryphon.

Σου υπόσχομαι να μην το πω πουθενά. Άλλωστε την κατηγορία Hi End του AvSite δεν την διαβάζει κανείς…Τι φοβάσαι;
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Μιχάλη ορθώς έπραξες κι όπως ΑΡΧΙΚΑ σου είχα πει, είχες κάνει πρωτοτυπία να δώσεις Gryphon για να πάρεις McIntosh, οπότε σωστά επανόρθωσες!

Φυσικά δεν έχω τίποτα απολύτως εναντίον των McIntosh είναι μηχανές που παίζουν μουσική -αν μη τι άλλο- αλλά η Gryphon είναι σε παραπάνω κλάση ΙΜΗΟ.

Η αληθεια ειναι οτι του ΚΟΨ του αρεσε πιο πολυ ο Mcintosh, απλα κατι τον ενοχλουσε....:137:

Μην αισθανεσαι τυψεις ρε και μενα με τα Kharma πιο πολυ μου αρεσε. :137:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Παντως εμενα ο ΚΟΨ μου ελεγε οτι τον παραμυθιασανε τον Μιχαλη και του πηρανε τον Γρυπαετο ενω αυτος του ελεγε να μην τον δωσει με τιποτα...
Και του ειχε πει εκεινο το βραδυ οτι καλυτερα να δωσει τα Καρμα παρα τον Γκριφον.
Αυτα.....
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ναι με παραμυθιασανε τοσο πολυ που πηρα πισω το μηχανημα οταν το ζητησα και τα λεφτα μου. Τσαμπα δοκιμη δηλαδη.....:126:
 



VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Δεν θελω να το παινευτω αλλα επειδη εχω εκπαιδευση Κ9 σου τα εχω γραψει ολα. Μην δινεις τον Γκριφον δωσε τα ηχεια. Μετα σου εγραψα μην ψαχνεις αλλα ηχεια παρε τα verity. Μετα σου εγραψα παρε πισω τον Γκριφον. Ρε μπας και ειμαι μελλοντολογος?
Αληθεια, το ραντεβου του Σαββατου πως πηγε?
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
diabolical, παίζει καλύτερα τώρα ο gryphon diablo μετά την αλλαγή των τρανσίστορς εξόδου με τα κορυφαία της Chonk Chank προέλευσης USA ?
 

Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.365
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top