Hancock (2008)

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
[IMGl]http://img211.imageshack.us/img211/1448/hancockzt3.jpg[/IMGl]
Hancock (2008)

Όλοι ξέρουν ότι η τρομακτική δύναμη συνεπάγεται τεράστια ευθύνη, ο HANCOCK όμως επιμένει να το αγνοεί. Ευέξαπτος, αντιφατικός, σαρκαστικός και παρεξηγημένος, ο HANCOCK μπορεί να φέρνει σε πέρας το έργο του και να σώζει αμέτρητες ζωές με τους ηρωισμούς του, το πέρασμά του όμως συνοδεύεται από ασύλληπτες καταστροφές.

Ακόμα και το κοινό του έχει πια κουραστεί: οι κάτοικοι του Λος Άντζελες μπορεί από τη μια να είναι ευγνώμονες που έχουν το δικό τους ήρωα, από την άλλη πλευρά όμως αναρωτιούνται τι κακό έχουν κάνει για να τους αξίζει αυτός ο τύπος. Ο HANCOCK δεν ανήκει στην κατηγορία των ανθρώπων που νοιάζονται για το τι λένε οι άλλοι.

Όχι τουλάχιστον μέχρι τη στιγμή που σώζει έναν υπεύθυνο δημοσίων σχέσεων, τον Ρέι Έμπρεϊ (Τζέισον Μπέιτμαν), οπότε ο σαρδόνιος υπερήρωας αρχίζει να συνειδητοποιεί ότι μπορεί να διαθέτει και μια τρωτή πλευρά.

Η προσπάθειά του να συμβιβαστεί με αυτή την ιδέα θα είναι η μεγαλύτερη μέχρι τώρα πρόκληση για τον Χάνκοκ, στην οποία όμως θα τον δυσκολέψει αρκετά η σύζυγος του Ρέι, Μαίρη (Σαρλίζ Θερόν), που τον αντιμετωπίζει ως μια χαμένη περίπτωση.

Ελληνικη κινηματογραφικη πρεμιερα 18/9/2008
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Hancock (2008)

Μετα τον Άνταμ Σάντλερ και ο Γουιλ Σμιθ απογοητεύει με την νεα του ταινία.
Κωμωδία;
Action Movie;
Δραματική;
…η τελικα ένα αχταρμάς;
Στο τελος μου έδωσε την εντύπωση που ηθελε να μιμηθεί το υφος του Click του Σάντλερ αλλα το αποτέλεσμα δεν εχει καμια σχέση.
Α… συμμετείχε και η Σαρλίζ Θερόν …
 

Μηνύματα
475
Reaction score
2
Απάντηση: Hancock (2008)

ευχάριστη ταινία. πολύ γελιο, κάπως βαριά γλώσσα, μια ανατροπή που αν δεν εχεις διαβάσει σποιλρ ΔΕΝ την περιμένεις, και ενα Διττό τέλος, που μπορεις να το δεις ετσι ή αλλοιώς, αν κόψεις τα τελευταία 2 λεπτά.

Η φυσική των ειδικών εφφέ είναι το κάτι άλλο. Κατ' εμε, πάει για οσκαρ ειδικών εφφέ, καθως απο την πτήσητου χανκοκ μέχρι τις παραμορφώσεις και το σπάσιμο του μετάλλου ή του ξύλου όλα υπακούν στην φυσική εντυπωσιακά πολύ.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
0
Μου αρεσε παρα πολυ, δεν ειχα διαβασει τιποτα απολυτως πριν την δω και ξαφνιαζόμουν(θετικα) σε κάθε σκηνη....ομορφα διαφορετική απο όλες τις κοινές ταινίες με σουπερ ήρωες!!!!!!
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Ηταν μια διαφορετικη ταινια με superhero με humor με καλα effects που υποστηριζαν τις δυνατοτητες του ηρωα αλλα μου φανηκε " λιγη " σαν συνολο .

Καλη προσπαθεια παντως !!!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.798
Reaction score
83.768
Απάντηση: Re: Hancock (2008)

Ηταν μια διαφορετικη ταινια με superhero με humor με καλα effects που υποστηριζαν τις δυνατοτητες του ηρωα αλλα μου φανηκε " λιγη " σαν συνολο .
Έτσι ακριβώς!
 


Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Την είδα κι εγώ χτες... Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Σαν κάτι να έλειπε, σαν κάτι να ήθελε παραπάνω. Είναι αυτό που είπαν τα παιδιά, η ταινία ήταν "λίγη" σα σύνολο. Άσε που και στο σενάριο κάπου τα έχανες, θέλω να πω μου φάνηκε αρκετά πρόχειρη η προσπάθεια να εξηγηθούν κάποια πράγματα ενώ υπήρχαν και κάποια κενά.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Hancock (2008)

Μετα τον Άνταμ Σάντλερ και ο Γουιλ Σμιθ απογοητεύει με την νεα του ταινία.
Κωμωδία;
Action Movie;
Δραματική;
…η τελικα ένα αχταρμάς;
Στο τελος μου έδωσε την εντύπωση που ηθελε να μιμηθεί το υφος του Click του Σάντλερ αλλα το αποτέλεσμα δεν εχει καμια σχέση.
Α… συμμετείχε και η Σαρλίζ Θερόν …
+1, χάλια μαύρα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.969
Members
37.945
Νεότερο μέλος
belg1960
Top