Happy Feet(HD-DVD)

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
το περιμένω βεβαίως.....εκτίμηση πως πρόκειται για τον κορυφαίο τίτλο hd ever..
 


Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
το περιμενω κι εγω .... αχ ρε Γιωργο... ΑΧ.. !!!!!!!!! :violent:
δεν θα υπήρχε περίπτωση να μην το πάρεις...
(κάτσε να σου έρθει και το ant bully και τα λέμε..:happy_8: :happy_8: )
 


Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
κάτσε να σου έρθει και το seabiscuit και τα ξαναματαλέμε..."happy_1" "happy_1" "happy_1"
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
κάτσε να σου έρθει και το seabiscuit και τα ξαναματαλέμε..."happy_1" "happy_1" "happy_1"

καλυτερο απο τον Kong δηλαδη?????????
θα με αρρωστησεις ρεμάλι!!!!!!!!! :cool_11: :cool_11: :cool_11: :cool_11:
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Το Happy Feet το έχω στα "χέρια" μου (περίπου ;-)) δε κάθισα να το δω ακόμα αλλά λίγο που είδα έχει όντως καταπληκτκή εικόνα. Πάντως πρέπει να αναφέρουμε οτι τα animation πάντα έχουν φοβερη εικόνα ακόμα και στα DVD και ξεγελάνε λίγο γιατί λόγω της φύσης τους η συμπίεση φαίνεται λιγότερο ;-)
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Το Happy Feet το έχω στα "χέρια" μου (περίπου ;-)) δε κάθισα να το δω ακόμα αλλά λίγο που είδα έχει όντως καταπληκτκή εικόνα. Πάντως πρέπει να αναφέρουμε οτι τα animation πάντα έχουν φοβερη εικόνα ακόμα και στα DVD και ξεγελάνε λίγο γιατί λόγω της φύσης τους η συμπίεση φαίνεται λιγότερο ;-)

το έχεις στα χέρια σου???? με κυκλοφορία 27/03/07 στο amazon.com??????
ομολόγησέ τα όλα αμέσως!!!!!!! :violent:
 


Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Λοιπόν σήμερα παρέλαβα αυτή την ταινία μαζί και με κάτι άλλες που για αυτές θα μιλήσω αργότερα..
Δεν μπορώ να την κρίνω σαν περιεχόμενο γιατί δεν την έχω δεί από την αρχή ως το τέλος της...
Εικόνα απλά συγκλονιστική..(αν και δεν ξεπερνάει το ant bully...λόγω χρωμάτων και κίνησης)..
Δεν μπορεί να πάρει λιγότερο από 10...Και απλά ξεχωρίζω ανάμεσα στα 10ρια το ant bully και open season σε bd λόγω της πιό "αβανταδόρικης" τεχνικής τους..
Η κίνησή του είναι η πρώτη σε hd-dvd που έχει σημεία που με ενόχλησε αλλά μέχρι εκεί..
Πραγματικά πλέον δεν ξέρω τι να σκεφτώ σχετικά με το θέμα hd και κίνηση...Γιατί δηλαδή στο ίδιο φορμά το ant bully είναι καλύτερο από αυτό??
Ηχος true hd..δεν έχω να κάνω σχόλια...
Γενικά είναι αγορά που θα κάνει το σύστημά σας να πετάει και τους φίλους σας να ζηλεύουν...."happy_1"
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Θα πρέπει να γίνει μιά διόρθωση στα παραπάνω..
Έβαλα ξανά την ταινία και η κίνηση δεν είχε πρόβλημα..
Πιθανότατα είχε κολλήσει το Toshiba λόγω του προβλήματος με τον ελαττωματικό δίσκο που είχε μπεί πριν..
Και μετά από 1 ώρα θέασης οφείλω να παραδεχτώ ότι είναι 10 με τόνο η αξιολόγησή του στην εικόνα...Είναι όσο καλύτερο μπορεί να γίνει με την σημερινή τεχνολογία...
Η λεπτομέρειά του δεν έχει τελικά κάποιον αντίπαλο...

Η ταινία σαν ιστορία θα έχει κοινό που θα το λατρέψει και κοινό που θα το προσπεράσει...Έχουν κάνει όμως εκπληκτική δουλειά στον μουσικό τομέα με τις διασκευές γνωστών κομματιών..Μου θύμισε το απολύτως κορυφαίο Moulin Rouge..
To true hd όταν θα μπορώ να το ακούσω θα είναι πιστεύω εμπειρία...
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Βγάζει τα μάτια του μόνο του το hd-dvd format...
Eίναι τελικά Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ τίτλος μα έχει πρόβλημα ΚΑΙ αυτός.....
Μου κόλλησε στο τελευταίο chapter...(και κολλάει γενικά το player μετά)
Δεύτερος τίτλος σήμερα...
Έκανα μια έρευνα και είδα πως αυτοί οι δύο τίτλοι ( που έχω εγώ ) συν το Children of men ( που είναι σε παραγγελία) δεν παίζουν σε πάρα πολλούς χρήστες..
Είναι πραγματικά κρίμα..Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει γι' αυτές τις ασυμβατότητες...
Παρ 'όλα αυτά εάν έπρεπε να κρατήσω μόνο ένα τίτλο από την hd συλλογή μου θα ήταν το happy feet σαν το πιό χαρακτηριστικό παράδειγμα της high def εικόνας...
Και στο blu ray ( που μάλλον δεν έχει προβλήματα playback ) χαρακτηρίζεται κορυφαίος τίτλος...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.155
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top