HD crts...ήρθαν κάποια μοντέλα στην Ελλάδα?


Μηνύματα
64
Reaction score
5
Αυτά παθαίνεις όταν γράφεις θέμα εκνευρισμένος...2 τηλεοράσεις CRT έχω και οι 2 τελικά έχουν άλυτα θέμα
Αν μπορεί κανένας Mod ας προσθέσει το "ποτέ" η ας το σβύσει το θέμα...
sorry για την ¨αναστάτωση"....... ποτέ δεν θα μπορούσα να σκεφτώ πιο "troll" ερώτηση... :)
 
Last edited:


Μηνύματα
64
Reaction score
5
Πάμε για 2022. 8-)
Πόσο τις έχεις;
20 χρόνια σίγουρα.
Και που ανάβουν πολύ τους είναι.
Αν θα δεις στο εξωτερικό που ψάχνουν πως να moddaρουν τηλεοράσεις '70, '80 δεν θα το έλεγες αυτό.... :)
Παρεπιμπτόνττως μου τις δώσαν μιας και τώρα μπήκε το μικρόβιο..ειδικά η μία ήρθε "εγγυημένη"... :)
Και επιπλέον τα προβλήματα που έχουν δεν είναι στο επίπεδο του ανάμματος
Η μία έχει πρόβλημα γεωμετρίας και η άλλη εισάγει θόρυβο στην εικόνα
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Αν θα δεις στο εξωτερικό που ψάχνουν πως να moddaρουν τηλεοράσεις '70, '80 δεν θα το έλεγες αυτό.... :)
Παρεπιμπτόνττως μου τις δώσαν μιας και τώρα μπήκε το μικρόβιο..ειδικά η μία ήρθε "εγγυημένη"... :)
Και επιπλέον τα προβλήματα που έχουν δεν είναι στο επίπεδο του ανάμματος
Η μία έχει πρόβλημα γεωμετρίας και η άλλη εισάγει θόρυβο στην εικόνα
Αυτό δεν λέει τίποτα. Ούτε τα τοποθετεί σε κάποια Premium κατηγορία. Τα κατατάσσει όμως στην "σε δουλειά να βρισκόμαστε".

Και με λάμπες ασχολούνται, και με VHS, και με tapes και οτιδήποτε τους θυμίζει τα παιδικά τους χρόνια.
 


TGD

Μηνύματα
7.198
Reaction score
7.228
Και που ανάβουν πολύ τους είναι.
Εγώ έχω μια B&O και θέλω να την αναστηλώσω. Υποθέτω ότι το πρόβλημα είναι στην τροφοδοσία της υψηλής, γιατί το τελευταίο που έκανε πριν αντικατασταθεί από plasma ήταν να ανοίγει συνεχώς η δέσμη. Ξέρετε κανέναν που να μπορεί να την φτιάξει;
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Φήμες πάντως λένε ότι οι παλιές κονσόλες όπως το ps1, sega Saturn, Nintendo 64 παίζουν πολύ ωραία σε crt. Δηλαδή όταν λέω πολύ ωραία εννοώ πολύ καλύτερα από ότι αν τα συνδέσεις σε μια σημερινή τηλεόραση. Οπότε έχει αρχίσει να γίνεται μόδα τώρα τελευταία να ψάχνουν crt πόλοι gamers για να παίξουν στις παλιές τους κονσόλες τίτλους που δεν έγιναν ποτέ remaster.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Δεν παίζω παιχνίδια. Μου είναι όχι μόνο αδιάφορο, το θεωρώ απίστευτο χάσιμο χρόνου.
Οπότε δεν έχω άποψη για το θέμα.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Φήμες πάντως λένε ότι οι παλιές κονσόλες όπως το ps1, sega Saturn, Nintendo 64 παίζουν πολύ ωραία σε crt. Δηλαδή όταν λέω πολύ ωραία εννοώ πολύ καλύτερα από ότι αν τα συνδέσεις σε μια σημερινή τηλεόραση. Οπότε έχει αρχίσει να γίνεται μόδα τώρα τελευταία να ψάχνουν crt πόλοι gamers για να παίξουν στις παλιές τους κονσόλες τίτλους που δεν έγιναν ποτέ remaster.
Σαφώς όσο μεγαλώνεις το μέγεθος και την ανάλυση σε υλικό που είναι ας πούμε 480p φαίνεται χειρότερα η κάθε "ατέλεια" των γραφικών.
Αν βάλεις π.χ. PlayStation 1 + Gran Turismo 1 σε οθόνη ακόμα και έστω 23" 1080p θα πάθεις σοκ, θα νομίζεις πως παίζεις gameboy :D
Αλλά δεν χρειάζεται να γυρίσεις και σε CRT ούτε να πάμε στην black/green οθόνη του Amstrad :D
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.905
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top