Hdmi 2.1 καλωδιο για πανω απο 15 μετρα

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Καλησπερα τι θα μου προτεινατε σε hdmi 2.1 για πανω απο 15 μετρα αποσταση. Σιγουρα κορυφαια επιλογη το Ruipro που εχει αναφερει και σε ξεχωριστο thread o @loggeo αλλα Ευρωπη με μεταφορικα βγαινει περιπου στα 200 ευρω και δεν μου καθεται καλα να δωσω τοσα για καλωδιο ;) .
Με λιγο ψαξιμο βρηκα στο amazon.de ενα καλωδιο της csl που με μεταφορικα βγαινει κοντα στα 100 ευρω και με καλες κριτικεες οπως και μερικα αλλα παλι απο αγνωστες μαρκες.
Απο εσας εχει δοκιμασει καποιος κατι εκτος του Ruipro με επιτυχια;
 



Ndis

Titika
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.601
Παιδιά στα 15 μέτρα δεν θα υπάρξει θέμα με το bandwidth (για το 2.1 διάβασα οτι απο τα 3μ και μετά υπάρχουν απώλειες) ?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Παιδιά στα 15 μέτρα δεν θα υπάρξει θέμα με το bandwidth (για το 2.1 διάβασα οτι απο τα 3μ και μετά υπάρχουν απώλειες) ?
μπα...εφόσον είναι active δεν υπάρχει θέμα....;)
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
Το φθηνότερο που θα δουλέψει σίγουρα είναι το Club3D το Active, αλλά δεν θυμάμαι αν το έχουν βγάλει πιστοποιημένο για HDMI 2.1 ( δεν έχει ακριβώς σημασία η πιστοποίηση, αλλά ας μην μπούμε σε περιττές τεχνικές λεπτομέρειες ).

Γιατί θες συγκεκριμένα 2.1 ?
Τι συσκευές θα συνδέσει ?
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θέλω 2.0 αυτή τη στιγμή αλλά είπα μιας και θα πάρω active μήπως αξίζει να πάρω 2.1 να ξεμπερδευω και για αργότερα.
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Κοίτα τι τσιπ χρησιμοποιεί εάν λέει ο κάθε κατασκευαστής.
Διάβασε κριτικές και συμβατότητες από χρήστες.
Το θες και για gaming?
Τι συνδέεις ;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top