Heavy Metal





Μηνύματα
703
Reaction score
2.296
UFO, μία από τις σημαντικότερες hard rock μπάντες που επηρέασε και ενέπνευσε πολλούς μουσικούς μέχρι σήμερα , αλλά και ίσως η πιο υποτιμημένη. Άξιζε περισσότερη αναγνώριση κατά τη γνώμη μου.
1974-1978, 5 δίσκοι ο ένας καλύτερος από τον άλλον και μετά ένα καθηλωτικό Live album, το Strangers in the night, ένα από τα 3-4 καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) όλων των εποχών της hard Rock μουσικής.




 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
UFO, μία από τις σημαντικότερες hard rock μπάντες που επηρέασε και ενέπνευσε πολλούς μουσικούς μέχρι σήμερα , αλλά και ίσως η πιο υποτιμημένη. Άξιζε περισσότερη αναγνώριση κατά τη γνώμη μου.
1974-1978, 5 δίσκοι ο ένας καλύτερος από τον άλλον και μετά ένα καθηλωτικό Live album, το Strangers in the night, ένα από τα 3-4 καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) όλων των εποχών της hard Rock μουσικής.




Πολύ καλό ροκ συγκρότημα της δεκαετίας το 80 αλλά για εμένα τα καλυτέρα τραγούδια είναι τα

https://www.youtube.com/watch?v=CSZ5q6PdvDs
 

Μηνύματα
703
Reaction score
2.296
To Doctor doctor αν και πολύ αγαπημένο μου, είπα να μη το βάλω, γιατί πολύ σούπα είχε γίνει....;)

:drinks:
 


Μηνύματα
205
Reaction score
271
To Doctor doctor αν και πολύ αγαπημένο μου, είπα να μη το βάλω, γιατί πολύ σούπα είχε γίνει....;)

:drinks:
Δεν πειράζει και οι σούπες μας αρέσουν με μια ιδιαίτερη προτίμηση στον πατσά🍵
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485


Μηνύματα
31
Reaction score
90
Δεν ειναι ακριβως heavy metal...παραπανω Modern rock//metal θα το ελεγα...Anyway μόλις βγάλαμε το πρωτο και ερχεται σε λίγες μέρες το αλμπουμ.
Πείτε μια γνώμη, πάντα καλό κάνει!
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Δεν ειναι ακριβως heavy metal...παραπανω Modern rock//metal θα το ελεγα...Anyway μόλις βγάλαμε το πρωτο και ερχεται σε λίγες μέρες το αλμπουμ.
Πείτε μια γνώμη, πάντα καλό κάνει!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: ωραιότατο!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
@jignify Ωραίο κομμάτι ρε, μπράβο! Ρυθμικό, ωραία "κοψίματα", καλή μουσική από καλούς μουσικούς! Αναμένουμε το album!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Σε περίπτωση που σας ξέφυγε: το νέο album των Iron Maiden κυκλοφορεί στις 03/09/2021 κι οι προπαραγγελίες ξεκινούν αύριο.

Για ρίξτε μια ματιά εδώ.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Last edited:



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.492
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top