Heavy Metal





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.355


Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
Η επιστροφή του Dee Snider σε γνώριμα ηχητικά μονοπάτια μόνο καλοδεχούμενη μπορεί να είναι.

Είδα τελευταία το ντοκιμαντέρ για τους twisted.Απιστευτο.
[DOUBLEPOST=1533558333][/DOUBLEPOST]
Ανεπίσημα τελείως και με κάθε επιφύλαξη άκουσα ότι οι slayer μαζί με metallica θα προσγειωθούν στο teravibe του χρόνου.
[DOUBLEPOST=1533558445][/DOUBLEPOST]
Είναι ο Lars Ulrich καλός drummer;

Απαντάει ο Mike Portnoy, ο οποίος έχει και κάτι να πει για τη δισκογραφία των Metallica.
Θα συμφωνήσω μαζί του 100%.
 

Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
vaistevepassionwarfare.jpg
Δεν ξέρω με ποιον συγγενεύει, αλλά το γεγονός ότι παίζει με επτάχορδη κιθάρα με εντυπωσιάζει. Νομίζω ότι ο πρώτος που το έκανε ήταν ο κιθαρίστας των Dream Theater, φαντάζομαι ότι ακολούθησαν κι άλλοι.
Υπήρχαν και παλιότερα.
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
- o drummer των Napalm Death ( όχι ακριβώς-μόνο metal ) , σ΄ένα δυνατό solo . . .



Mick Harris - Drum Jam 2010

 



Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
Χαιρετώ
Μια βοήθεια αν γίνεται μου αρέσουν πάρα πολύ τρία τραγούδια των paradise lost με αυτή την σειρά :

Small town boy

Erased

One second



Τα περισσότερα από τα υπόλοιπα τους άκουσα καμία εικοσαρια δεν. (Βέβαια δεν τα άκουσα όλα ) από διάφορα album.

Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει παρόμοια από αυτούς ή άλλα συγκροτήματα. Τι ακριβώς είναι αυτό το είδος metal;
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.355
Για αρχή, άκου το τραγούδι τους "Say just words"


και το "How soon is now"

το οποίο είναι διασκευή από The Smiths.

Είναι στο ίδιο style των τραγουδιών που σου άρεσαν. Επίσης, το "Small town boy" δεν είναι δικό τους, είναι διασκευή από Bronski Beat.

Στα albums "Symbol of life", "One Second" και "Host" (από τα δύο πρώτα προέρχονται τα τραγούδια που postαρες), οι Paradise Lost ξέφυγαν από τις metal καταβολές τους, έπαιξαν άλλο είδος μουσικής, ενσωματώνοντας πολλά ηλεκτρονικά στοιχεία στα τραγούδια τους.

Τα τελευταία χρόνια, γύρισαν ξανά στο metal - ειδικά στα 1-2 τελευταία τους albums.
 

Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη και κατατοπιστική απαντηση.
Για την διασκευή του small town boy το γνώριζα, η αυθεντική καμμία σχεση.

Όπως καταλαβα αυτά τα τρία είναι από p l και τέλος, το album που έχει τα δύο πρώτα το άκουσα και δεν..

Καταλήγοντας ποιο είναι αυτό το είδος σε αυτά τα τραγούδια ή ποιά άλλα συγκροτήματα να ψάξω; Και πάλι ευχαριατώ.
 




Μηνύματα
13
Reaction score
5
Καλησπέρα από τα Ιωάννινα! Είμαστε οι “One step from the edge” και μόλις κυκλοφορήσαμε το κομμάτι “Believe” από το επερχόμενο δεύτερο cd μας που θα κυκλοφορήσει το 2019. Μπορείτε να το ακούσετε εδώ:
Stay mental!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.100
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top