Home cinema στην Ιεραπετρα

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
Απάντηση: Home cinema στην Ιεραπετρα

Ναι-γατόνι μου!!!!τώρα έχω άλλο πρόβλημα,πολύ φως-λες να βάλω φίλτρο;:laugh:



Ευχαριστώ Ziziko !




Δεν στον δίνω-σε περιμένω εδώ...σύντομα:wink:



...και σένα Δημήτρη !!!!
Μανωλιό καλοθέατη. Δώσε λίγο απο το φως που σου περισεύει στον αβγδ, δεν εχει φως ο καημένος. (καλά πολλά δεν έχει , όπως ακοή ας πούμε , αλλά μην το κάνουμε θέμα)Κάτι έλεγε προ ημερών , να βάλει λέει ειδικό φακό στην καράφλα να βοηθάει το καντήλι του.:eek:
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Home cinema στην Ιεραπετρα

Αμάν, με γειά βρε!
Με γειές Κρητικάτσι!!
καλοθεατη βρε...
άντε βρε, καλές θεάσεις...
Μανωλιό καλοθέατη.
Σας ευχαριστώ αγαπητοί μου συμφορουμίτες:smile:

Βρε σύντεκνε! Για δώσε μας εντυπώσεις μετά την αλλαγή!
Είναι απίστευτο πως συνηθίζει το μάτι στη σταδιακή πτώση της φωτεινότητας της λάμπας...μέχρι να έρθει ο Καστρουνής και να κολλήσει το φωτόμετρο στο πανί στις ~1550 ώρες της,στα μάτια μου η εικόνα παρέμενε φωτεινή και σε καμία περίπτωση δεν σκεφτόμουν την αλλαγή της...πάμε για 2.000 ώρες και βλέπουμε,έλεγα...

Την πραγματικότητα όμως την αντιλήφθηκα οριστικά και αμετάκλητα όταν πριν δυο μήνες είδα στον χώρο μου τον '1070' με 8-10 ώρες στη λάμπα του...η αλλαγή ήταν επιβεβλημένη και πλέον θυμίζει τον αρχικό Μπενεκιού με παρέα ένα μικρό κόκκο σκόνης;δεν ξέρω τι ακριβώς είναι,αλλά απ' ό,τι μου είπε ο Μανώλης Κ. θα έρθει εδώ για διακοπές,οπότε θα γράψει περισσότερες λεπτομέρειες...και μάλλον πάει πάλι για επέμβαση:biggrin:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Απάντηση: Home cinema στην Ιεραπετρα

μαχιμος δηλαδη ξανα Μανωλιο μου......σσσσσωραιος λεμεεεεε.......φως καργα δηλαδη φιλαρακι.........αντε ξανα απο την αρχη τις ταινιες!!!!!:roflmao:
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Ο Onkyo PR-SC886 είναι για μένα ένας πολύ καλός preamp-processor,που τον ευχαριστήθηκα πάνω από τρία χρόνια που τον είχα στην κατοχή μου.Πριν μερικές μέρες μου τον ζήτησαν από τον μοναδικό πλέον Σινεμά της Ιεράπετρας και φυσικά δεν μπορούσα να αρνηθώ.Τον δοκίμασαν και έμειναν έκπληκτοι από το αποτέλεσμα,οπότε τον αγόρασαν και ελπίζω να κάνει χαρούμενους τους εκατοντάδες επισκέπτες του 'Σαπφώ' !!!!
Εδώ ο Onkyo με τα υπόλοιπα vintage στο rack:




(mr rebelos πως σου φαίνεται ο Oνκυάκος σου;)-τα σημειώματα δεν προϋπήρχαν...



Η μηχανή προβολής ~45 χρόνων....(βλέπω πριν τις γιορτές να μου ζητήσουν τον Μπενεκιού)

 





stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ελα βρε θηριο ,μεγεια και καλοριζικος απο τωρα,περιμενουμε αναλυτικη παρουσιαση.:rolleyes:
Ειχα αλλες ελλειψεις.
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Ελα βρε θηριο ,μεγεια και καλοριζικος απο τωρα,περιμενουμε αναλυτικη παρουσιαση.
Ευχαριστώ,
Χαλάω χατίρι σε σένα;είσαι το πρότυπό μου,ξέρεις πόσες φορές ξενύχτησα μελετώντας τα σεντόνια σου;:p
Προς το παρόν δες μία φωτό του ζεύγους.Ο προ ήταν το τελευταίο κομμάτι Sherbourn από την Projecting & Sounding Art του Βαγγέλη Λάμπρου(τον οποίο ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την εξυπηρέτηση)

 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
:hi:Ευγε Μανωλιο!
Χαλάω χατίρι σε σένα;είσαι το πρότυπό μου,ξέρεις πόσες φορές ξενύχτησα μελετώντας τα σεντόνια σου;:p
μην κανεις στους αλλους αυτα που δεν θες να σου κανουν!:D
 





Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Προετοιμασίες για τις φθινοπωρινές/χειμερινές θεάσεις....ξήλωμα των 'γυφτοχαλιών',φλοκάτων κλπ. από την μαμά:D...βάζοντας δύο υποστρώματα συνολικού πάχους 1.7 εκατοστών+της μοκέτας...περπατάς και...βουλάς !!!πολύ ωραία αίσθηση,ελπίζω να 'ακούγεται' και καλά το σύστημα...τα ξήλωσα όλα...φτου κι απ'την αρχή:thumbsdown:

DSC06990.JPG


Το sub του Zizik !!!

DSC06991.JPG


DSC06994.JPG


DSC06995.JPG


DSC06997.JPG


DSC06998.JPG


DSC07000.JPG


DSC07001.JPG


DSC07002.JPG
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.747
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top