Home Cinema στο "termatogazi''


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Οσο δουλευω τον trinnov αλλα και γενικα μετα την αντιμετωπιση του support που ειναι απλα υποδειγματικη τοσο πιστευω οτι το μηχανημα ειναι παρα πολυ vfm .
Αν εχεις καποιο προβλημα απο το ποιο μικρο ως το ποιο μεγαλο , στελνεις mail ,απαντουν σχεδον αμεσως με κατι συγκεκριμμενο και οχι μπαρουφες , αλλαξε πηγη , καλωδια , ρευμα , σπιτι , γυναικα . Συνδεονται με το μηχανημα online και βλεπουν οτι προβλημα βλεπεις και εσυ η βλεπουν απο το αποθηκευμενο log τι προβλημα καταγραφηκε. Αν ειναι επειγον το προβλημα ( πχ δεν κλειδωνει στο καινουριο avengers) υπαρχει και hotline.

Και για να το εξηγησω το vfm:
Οταν καποιος μπορει η σκεφτεται να φτασει στο ποσο των 6000 για προενισχυτη αξιωσεων οπως arcam, audiocontrol ,anthem , nad , emotiva κτλ. και μετα απο καποια χρονια δεν θα μπορει καν να τον πουλησει η θα χασει πολλα λεφτα,
εχεις ενα μηχανημα future proof , οτι και να συμβει αφου ολα τα καινουρια φορμα ειναι software upgradable και για τα hdmi σου στελνουν module , το αλλαζεις και εισαι ετοιμος.

Τα τελευταια χρονια με τις αλλαγες σε προ που εχω κανει εχω χασει πολλα χρηματα χωρις να εχω αυτο που θελω και το πιο σημαντικο εχανα τον πολυτιμο χρονο μου δοκιμαζοντας ημιμετρα.

Για καποιον που εχει δωσει τα ιδια χρηματα για ηχεια (που ειναι πολλοι αυτοι ) μιλαμε για κατω απο 1000 ευρω/ηχειο για 11+subwoofers ,προτεινω να δωσει το ιδιο ποσο για τον συγκεκριμμενο προ και τα κερδη που θα λαβει θα ειναι πολλαπλα.

Οι προτασεις μου ειναι καθαρα φιλικες ,ξερω σε τι εποχη ειμαστε , ξερω οτι κοστιζει οσο ενα καινουριο αυτοκινητο , δεν μου περισσευουν και ζοριζομαι ακομα που τον πηρα αλλα δεν το μετανοιωσα ουτε στιγμη. Υπολογιστε ποσα χρηματα τοσα χρονια εχουμε "πεταξει" σε αυτο το χομπυ.
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
το θεμα ειναι να σε καλυψουν σε μελοντικα φορματ οχι οπως κατι αλλες εταιριες θες ατμο σκασε 3 χιλιαρικα ντροπη
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
το θεμα ειναι να σε καλυψουν σε μελοντικα φορματ οχι οπως κατι αλλες εταιριες θες ατμο σκασε 3 χιλιαρικα ντροπη
Σε καλυπτουν γιατι ο 16αρης παιρνει τα φορματ με software upgrade.
Ηδη εχουν ετοιμο το dtsx pro και το imax enhanced να δωσουν το επομενο διαστημα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.550
Το φιρμγουερ με το dtsx pro, μόλις το περάσουν, θα γίνει χαμός! Θα κατεβάσω 1 ταινία σε ..dtsx pro! :D

(Πλάκα πλάκα, μάλλον καλά θα παίζει αυτό)

Καλά με το imax enhanced δε το συζητάμε, Ο χαμός! :p
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Το φιρμγουερ με το dtsx pro, μόλις το περάσουν, θα γίνει χαμός! Θα κατεβάσω 1 ταινία σε ..dtsx pro! :D

(Πλάκα πλάκα, μάλλον καλά θα παίζει αυτό)

Καλά με το imax enhanced δε το συζητάμε, Ο χαμός! :p
Για το dts x pro ακουω πολλα καλα.
Αντε να δουμε ...
 


petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
Σε καλυπτουν γιατι ο 16αρης παιρνει τα φορματ με software upgrade.
Ηδη εχουν ετοιμο το dtsx pro και το imax enhanced να δωσουν το επομενο διαστημα.
αν κ ειδα στο μανουαλι τους οτι αν θες τα 3ντι φορμα αουρα κ δτς χ σε χρεωνουν 2500ε ειδωμεν.καλες ακροασεις κυριοι
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
αν κ ειδα στο μανουαλι τους οτι αν θες τα 3ντι φορμα αουρα κ δτς χ σε χρεωνουν 2500ε ειδωμεν.καλες ακροασεις κυριοι
Στον μεγαλο τον 32αρι τα χρεωνουν
[DOUBLEPOST=1554300384][/DOUBLEPOST]
Έχεις καμία ταινία σε αποτετοιο;
https://www.google.gr/amp/s/www.eng...will-be-the-first-imax-enhanced-4k-blockbust/
Ηδη ξεπερασαν το auro σε blockbuster
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Ηρθε ο Κωστας σημερα και πρωτη φορα ειδα να κοκκινιζουν οι crown xls 1500 με cross στα 90 hz (βλεπω να τους γεφυρωνω).
Βεβαια σε αυτες τις σταθμες μεχρι και εγω δεν αντεχω πολλη ωρα να ακουω...
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.550
Tα JBL, ως γνωστόν, τα εκτιμώ ιδιαιτέρως, και σήμερα ξαναθυμήθηκα γιατί τα εκτιμώ! ;)

Πολύ ωραίος ήχος, τουλάχιστον εμένα μου έκατσε μια χαρά! Βάλαμε Spotify, έγινε χαμός στο μπάσο, σε κάποια φάση κουνήθηκε η καρδιά μου από τη θέση της, έξοχα! :drinks:

Νομίζω πως πείσθηκε να κάνει ένα λογαριασμό στο Spotify, γιατί η μουσική, μετράει! ;)
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
πρωτη φορα ειδα να κοκκινιζουν οι crown xls 1500 με cross στα 90 hz (βλεπω να τους πουλάω).
Fixed.....
Κάντο σύντομα Μιχάλη.... η εξελες τενεκέδες είναι δεν κάνουν, Στο έχω πει πολλές φορές....... έχεις δώσει τόσα λεφτά για τρινοβ και παίζεις με εξελες......? Κρίμα!!! τα τόσα λεφτά έδωσες για προ....... Για dci κ πάνω εισαι....
Αφού μπήκες στον χώρο θα χορέψεις;)

Υ.Γ Για στείλε μήνυμα στην τρινοβ κ πες της ότι παίζει με εξελες........ πρόσεχε μην σου κάνει μήνυση για δυσφήμηση προϊόντος:D:lolsign: ότι πληρώνεις πέρνεις ισχύ παντού, το ξέρεις καλά αυτό
[DOUBLEPOST=1554760721][/DOUBLEPOST]https://www.crownaudio.com/en/products/dci-2-300n
 



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Αν οντως πας για 4722 σκεψου και την επιλογη των dsi Μιχαλη. Θα τους βρεις μπροστα σου :)
Οι dsi είναι μία οικονομική κ καλή λύση, αλλά με τρινοβ οι μόνοι που του κάνουν απο crown είναι οι dci......
Τώρα για 4722 αν τού λείπουν οι εντάσεις να πάει( αλλά μόλις ανέφερε δεν αντέχει τόσες εντάσεις πολύ ώρα με τα 3677 ) οπότε είναι κομπλέ απο ηχεία.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.647
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top