Home Cinema στο "termatogazi''


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
Το θεμα ειναι πως θα βαλω τους κωδικους του wifi στο nuc χωρις οθονη και hdmi.
κούμπωσε το στον τριννοβ καλέ...σε hdmi input και δες από τον προτζέκτορα...σαν πηγή
Post automatically merged:

δεν εχει και μεγαλη διαφορα στο θεμα της συνδεσης
στα πλαίσια σερφαρίσματος....ναι...
μεγάλη δεν έχει...
αλλά όταν πρόκειται για αναβαθμίσεις όλοι οι κατασκευαστές δεν είναι τυχαίο που συστήνουν lan σύνδεση:wink:
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Έχω παρατηρήσει ότι το roon core είναι λίγο "ευαίσθητο" σε τυχόν διακυμάνσεις που μπορεί να έχεις στο wifi σε οικιακό χώρο ανάλογα με την κάλυψη. Με ethernet είναι σαφέστατα ποιο σταθερό.
 



TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Το NUC κάνει και πολυκάναλο ή μόνο δικάναλο stream;
νομιζω κανει και πολυκαναλο, θα δοκιμασω και θα σου πω
Post automatically merged:

Θέλει ανεμιστήρα ο class D?
ετσι βγαινει απο την hypex, κατι θα ξερουν...
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
δεν δουλευει σχεδον ποτε ο ανεμιστηρας (στα δικα μου, στου πατατοσανιδωσετομηναφηνειςπατα μπορει και να δουλεψει)
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Μια φορά που άνοιξα τον έναν από τον πίσω διακόπτη ξεκίνησε να δουλεύει φουλ στροφές ο ανεμιστήρας για κάποιο λόγο, δούλεψε 1-2 δευτερόλεπτα (ακούγεται αρκετά!) και σταμάτησε. Δεν τους έχω ακούσει μέχρι τώρα να δουλεύουν σε πρόγραμμα, άρα λογικά όταν χρειαστεί να δουλέψουν θα έχω τόσο δυνατά τη μουσική που αποκλείεται να τους ακούσω.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
μια απο τα ιδια.
βγαζει μια αλαφρα ζεστα με φυσικη κυκλοφορια και ο ανεμιστηρας ειναι σταματημενος.
οσο θυμαμαι τον usher που ειχα καποτε , που ειχε μια ταση να λειτουργει σαν αεροθερμο , 140W καταναλωση χωρις σημα...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Καμιά από τα ίδια.

Στα επικ, οι ανεμιστήρες έπαιρναν μπρος στα πρώτα 2 λεπτά ακροάσεων.

Δε σταματούσαν ποτέ.

Ψέματα. Όταν τα έκλεινα, σταματούσαν.


ΥΓ. Τα έχω τερματίσει τα φιούζιον. Σταματάν να παίζουν. Θέλει να τα κλείσεις και να τα ξανανοίξεις. Και δουλεύει κανονικά.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Σίγουρα κάποια στιγμή θα "τελειώσουν", απλά στην περίπτωσή μου τα αυτιά μου τελειώνουν νωρίτερα.
Το ιδανικό δλδ θα ήταν; Να τελειώναμε μαζί;
Post automatically merged:

Θέλει ανεμιστήρα ο class D?
Επειδή τα fusion είναι πλάτες που προβλέπεται κανονικα να μπαίνουν σε καμπίνα ηχείου, θέλουν. Οι class d εφόσον μπουν σε συμβατικό μεταλλικό κουτί με επαρκή αερισμό και μία ανεκτή εννοείται ψύκτρα, γενικώς δεν θέλουν.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Σίγουρα κάποια στιγμή θα "τελειώσουν", απλά στην περίπτωσή μου τα αυτιά μου τελειώνουν νωρίτερα.
Δε μας έγραψες όμως "εντυπώσεις ακροάσεων", τι περιμένεις; Πρόσκληση;

Άντε, κάνε μια παρουσίαση, μια αναφορά, μπας και ευνοηθούν κι άλλοι (Λέανδροι και λοιποί παθητικοί) από την επιλογή σου.

Την οποία επιλογή, την έχω προσωπικά προτείνει άπειρες φορές.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Δεν έχω κάτσει ακόμα να ασχοληθώ σοβαρά με το HFD.
Τα έχω σε διενισχυση, ένα NC500 για τα χαμηλά, και το άλλο για τα μεσο-υψηλα, στο τελευταίο έδωσα -0,5 db και μία απαλή καμπύλη άλλο -1,5 db ξεκινώντας από τους 400, γιατί μέτρησα κάπως φουσκωμένα μεσαια.

Άρα για εντυπώσεις επιφυλασσομαι. Μάλλον θα βάλω και πόρτα για να φύγει η αντήχηση του πλαϊνού διαδρόμου.
Σκέφτομαι σοβαρά και την "εγχείρηση" σε ενεργά. Εφόσον το μάθω το HFD.

Πάντως ως πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ ήσυχα, αναλυτικά, και δεν παρατήρησα θέμα στην οδήγηση.
Α και το βασικό: απλότης, μόνο στρίμερ και αυτά. Α ξέχασα στην αναλογική rca έχω το πικάπ, το οποίο παίζει επίσης μια χαρά.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
a) ο γιατρος ειναι καγκουρας
β) το hfd ειναι σχεδιασμενο απο ψυχιατρους και ψυχολογους για σε φερνει σε κατασταση ζεν. Αν καταφερεις να εγκιβωτισεις μετρηση χωρις να σπασεις το λαπτοπ εισαι ετοιμος για θιβετ , στη χειροτερη για μαστερ γιογκι.

IMG_20191117_183640.jpg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
έχω το πικάπ, το οποίο παίζει επίσης μια χαρά.
Όποτε ακούω "μια χαρά", έρχεται συνειρμικά αυτό με τη γριά που πέθανε, κι έλεγε η άλλη γριά "μα ήταν μια χαρά"... :tongue:

Τέλος πάντων, "μια χαρά" είναι το πικάπ, συμφωνώ. Όπως κι η γριά. Αυτή που πέθανε.:roflmao:
 

P

PMC

Guest
Τέλος πάντων, "μια χαρά" είναι το πικάπ, συμφωνώ. Όπως κι η γριά. Αυτή που πέθανε.:roflmao:
Το 98% στην έκθεση του Μονάχου 2019 ήταν για πικαπ βραχίονες και κεφαλές......
Είχε και δυο πολυκαναλα:gotcha:

Ένα σχόλιο επ αυτού παρακαλώ. :p

Και επειδή είμαι καλό παιδάκι δεν λέω τίποτα για τα λαμπατα.......
 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Το 98% στην έκθεση του Μονάχου 2019 ήταν για πικαπ βραχίονες και κεφαλές......
Είχε και δυο πολυκαναλα:gotcha:

Ένα σχόλιο επ αυτού παρακαλώ. :p

Και επειδή είμαι καλό παιδάκι δεν λέω τίποτα για τα λαμπατα.......
Όχι ρε, δεν ήταν έτσι.

Είχε λίγα πικάπ, τίποτα το ιδιαίτερο.
Πραγματικά λίγα.

Στα περισσότερα δωμάτια είχε ένα πικάπ να μη παίζει, ή να γυρνάει και να μη παίζει, ή να έχει και δίσκο επάνω και να γυρνάει και να μη παίζει, ή να έχει και τη βελόνα πάνω στο αυλάκι να γυρνάει κανονικά και να παίζει ..τινταλ. Με ρουν. Κλασσικό. Ρουν ολόβερ.

Όλη η έκθεση ήταν τινταλ από ρουν. Παντού.

Στα δάχτυλα ενός χεριού ήταν τα συστήματα που έπαιζε όντως πικάπ. Πραγματικά.

Αυτό που ήταν όντως 90% στην έκθεση, ήταν καλώδια και καλώδια, και υποστηρικτικά καλωδίων και ρακ και βύσματα και καλώδια. Τρέλα και κορδέλα. Πολύ καλώδιο, χαμός.
Φυσικό είναι, εύκολα λεφτά. Κλοπή.
Η χαρά του Κινέζου.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.115
Reaction score
30.057
Καλά εάν πω για καλώδια... θα φρικάρουν οι χαϊεντάδες.

Είχα πρόχειρο ένα παλιο ζευγάρι Σουπρα, γαλάζια περίπου τρίμετρα, τα ...έκοψε στα δύο ο Μάριος (για διπλοκαλωδίωση διενίσχυσης ντε) και τα τερμάτισε στην πλευρά των ενισχυτών με ...


με...



...σπηκον

Οκ φρικάρετε τώρα ελευθέρως οι χαϊεντάδες.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top