home cinema 5.1 350 watt rms ψαχνω ενισχυτη

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπερα σε ολους οπως λεει και ο τιτλος εχω 5.1 home cinema ηχεια 350 watt rms και ψαχνω να βρω εναν οχι ακριβο ενισχυτη που να κανει για αυτα! ποιους μοθ προτεινεται και ποσο κανουν και να υπαρχουν στην αθηνα οχι απο εξωτερικο δεχομαι και τιμες για μεταχειρισμενους!
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλησπερα σε ολους οπως λεει και ο τιτλος εχω 5.1 home cinema ηχεια 350 watt rms και ψαχνω να βρω εναν οχι ακριβο ενισχυτη που να κανει για αυτα! ποιους μοθ προτεινεται και ποσο κανουν και να υπαρχουν στην αθηνα οχι απο εξωτερικο δεχομαι και τιμες για μεταχειρισμενους!
Τα 350 watt rms των ηχείων σου είναι προφανώς η μάξιμουμ ισχύς (peak) που αυτά μπορούν να δεχτούν, ώστε να μην καταστραφούν.

Καλό είναι να γνωρίσεις (και να μας πεις) ποιά είναι η μίνιμουμ τιμή ισχύος με την οποία θα μπορούν να οδηγηθούν τα ηχεία. Πρέπει να την αναφέρει στο εγχειρίδιο.

Και βέβαια ποιά μάρκα και ποιό μοντέλο είναι, ώστε να πάρεις καλύτερες συμβουλές.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Ειναι της Medion τα εχω φερει απο γερμανια ειναι 5*50 watt rms και 1*100 watt rms το subwoofer ειναι τα πραγματικα watt δεν ειναι P.M.P.O. ειναι στα 8Ω ολα!το μοντελο του σετ δυστηχως δεν το ξερω γιατι πεταξα το κουτι λογο οτι μου επιανε χωρο και το βιβλιαρακι απλα δεν ξερω που μπορει να ειναι μπορει να ηταν και στο κουτι που πεταξα δεν θυμαμε!
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Φίλε μου καλωσήρθες. Καταρχήν, για τι χώρο μιλάμε; Δεύτερον, όταν λες όχι ακριβό ενισχυτή, τι εννοείς; Ποιο είναι το άνω οικονομικό όριό σου πάνω κάτω;

Επίσης, για τα ηχεία σου έχεις μήπως κάποιο link της εταιρίας μπας και παίζουν εκεί οι προδιαγραφές;
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Mε ηχεια μονο 50W το καθενα, οποιον ενισχυτη και να παρεις, θα εισαι ανετος.:happy_2:
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
λοιπον δεν δεν εχει για μενα σημασια ο χωρος εγω θελω να εκμεταλλευομαι ολα τα watt του συστηματος οταν και οποτε θελησω! τωρα οσο αφορα για λινκ δυστηχως δεν το βρισκω! η μεγιστη τιμη που θελω να δωσω ειναι 200 ευρω αν δεν υπαρχει καινουργιος τοτε δεχομαι και used δεν εχω προβλημα! και προσοχη παιδια το subwoofer ειναι ΠΑΘΗΤΙΚΟ και οχι ΕΝΕΡΓΟ!
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
και ποιος ειναι ο μικροτερος τισ yamaha ποιο ειναι το μοντελο? εχει εξοδο για παθητικο subwoofer?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.509
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top