Home cinema professional (susano lx90)




susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Πάμε και Στην πόρτα!
Υλικά: το εξωτερικό φύλλο της πόρτας είναι είναι σιμυδα πάχος 1,2 χιλιοστά και διαστάσεις 238 cm Χ 100cm το εσωτερικό φύλλο είναι mdf πάχος 1.2 χιλιοστά λίγο μικρότερο από το εξωτερικό και την γέμισα με φλεξ φοαμ και sound bar 2.5 χιλιοστών .
Η κάσα της πόρτας έγινε από ξύλο σουηδικό πεύκο. Έγινε τεράστια σαν πόρτα club και πολύ βαριά, δεν μπορούσα εύκολα να την κάνω κουμάντο, την μέτρησα και μού έκοψε
22db στης χαμηλές, ψιλά κόβει παραπάνω
IMG_20191004_193657.jpg
IMG_20191004_192954.jpg


Έβαλα οδηγώ στο κάτω μέρος για να πάρω την ευθεία της κασας
IMG_20191004_202405.jpg

IMG_20191005_120338.jpg
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
IMG_20191005_114405.jpg
IMG_20191005_122051.jpg
IMG_20191005_122431.jpg
IMG_20191005_122828.jpg
IMG_20191005_174851.jpg

Post automatically merged:

IMG_20191005_174901.jpg

Τον κιορατα τον μαραγκό, την έκοψε όπως τού ζήτησα...... Και με ρωτάει το περιθώριο (κενό) του πάνω κάτω ποσό να αφήσει και μού λέει να αφήσω 1 cm η λίγοτερο κι τού λέω λίγοτερο για να Μην έχω απώλειες και μού άφησε ο,6 χιλιοστά o_O:eek::eek: και με 80 κιλά και παραπάνω μπόρεσα και την έβαλα Τελικά ο φουστις και αριστερά ο τοίχος δεν μού άφησε περιθώρια και αναγκαστικά να κόψω τους μεντεσεδες, 6 γιατί πραγματικά ειναι πολύ βαριά.......
Μεγάλη πρόκληση η πόρτα δεν το περίμενα..... νόμιζα οτι η οροφή θα με δυσκολέψει αλλά η πόρτα τελικά με γονάτισε
IMG_20191005_174929.jpg

Post automatically merged:

Νοικοκύρης άνθρωπος, η ηλεκτρική σκούπα είναι συνεχώς φάτσα κάρτα, και το δάπεδο μονίμως καθαρό, εύγε νέε μου! ;)
Ευχαριστώ Κωστή :hi:
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με κούρασε αυτό το πράγμα του να καθαρίζω συνέχεια μετά από κάθε τι :headbang::focus:
 
Last edited:


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Κάπου εδώ τελειώνουν η εργασίες και πρέπει να κατέβω Αθήνα να πάρω υλικά για να μπορέσω να συνεχίσω , η συνέχεια Όταν έρθω από Αθήνα :lolsign: :roflmao:
Αυτό θα γινόταν αν ήταν σε real time :D
Λοιπόν πήγα Αθήνα έκανα τής αγορές μού βελουδια, δερμάτινες, πόμολα κτλ ( μου πέρασε από το μυαλό να κάτσω κ να μην γυρίσω άλλα τεσπα) και γύρισα στο έργο
IMG_20191010_201420.jpg

Βάση τηλεόρασης για τα surround, δεν τα έβαλα ακριβώς πλάγιος 90 μοίρες αλλα τα εβαλα λίγο μπροστά όπως στην αίθουσα της Dolby k με κλείσει να κοιτάνε Την θέση ακροάσεις
IMG_20191010_125750.jpg
IMG_20191010_130038.jpg
Και ήρθαν όλα τα περιφερειακά στην ίδια απόσταση εκτός του surround back Lπου είναι λίγο πιο μακρυά
 
Last edited:

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
κ εκει που λες ο susano ηρεμησε στρωθηκε στο νησι του και ολα καλα....ναι καλα...σιγοβραζει και μετα παρτα ολα! ;)

δεν ειναι σαν το daharis που μονο πεταγετε σαν @#$%^& και σχολιαζει! :tongue:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
susano lx90 τα σεβη μου ! Ειστε ο αρχηγος των ατακτων ! :hi:
Σε ευχαριστώ ολντι! :hi: προσπαθώ να σας παρουσιάσω όσο το δυνατόν καλύτερα αυτά που έφτιαξα αν και αδυνάτων Γιατί απο κινητό δεν αλλά τι να κάνουμε, με ότι έχουμε:)
Το κακό είμαι κ μακρυά, γιατί πραγματικά είναι μια εμπειρία από μόνο του!
Post automatically merged:

κ εκει που λες ο susano ηρεμησε στρωθηκε στο νησι του και ολα καλα....ναι καλα...σιγοβραζει και μετα παρτα ολα! ;)

δεν ειναι σαν το daharis που μονο πεταγετε σαν @#$%^& και σχολιαζει! :tongue:
Σε ευχαριστώ Τάσο ! :)βλέπεις τι με κρατάει εδώ κ δεν μπορώ να γυρίσω:p
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
θελω να δω οθοναρα λεμε!!! καλο θα ηταν και καποιες κοντινες ληψεις για το υλικο και πως την εφτιαξες. ;)
Το ύφασμα της οθόνης είναι το ίδιο με της προηγούμενης, το πλαίσιο τής οθόνης είναι σανίδα 9cm και είναι ξύλο πεύκο , η προηγούμενη της είχα πλαίσιο 12,5cm ήταν λίγο παραπάνω φαρδύ απο τι έπρεπε, αυτής είναι Πιο σωστό και μού αρέσει πιο πολύ!
Το μέσα τελάρο που πιάστηκε το ύφασμα είναι πάχος 3.5 cm και το εβαψα μαύρο χρώμα όπως φαίνεται στης φώτο.

Το πλαίσιο τής οθόνης το εντυσα με μαύρο βελούδο που θα παρουσιάσω πιο κάτω.
Η οθόνη μπήκε μόλις 35cm από το πάτωμα συν την εξέδρα πού είναι 12 cm και αυτό έφερε ένα πολύ εντυπωσιακό αποτέλεσμα κινηματογραφικό,!
Τα μάτια του θεατή είναι λίγο Πιο πάνω από την μέση της οθόνης στην μπροστά σειρά και στην πίσω λίγο πριν το τελείωμα της οθόνης.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
εγώ τελικά άλλαξα γνώμη....:biggrin:
.....δεν θα σου τον κατουρήσω. τον χώρο....
θα ρθω να σου τραβήξω μλκία :lolsign::cry: :lol:

άντε βάλε και τα άλλα!:party:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ποιο υφασμα ειναι ?
Post automatically merged:

Η οθόνη μπήκε μόλις 35cm από το πάτωμα συν την εξέδρα πού είναι 12 cm και αυτό έφερε ένα πολύ εντυπωσιακό αποτέλεσμα κινηματογραφικό,!
Τα μάτια του θεατή είναι λίγο Πιο πάνω από την μέση της οθόνης στην μπροστά σειρά και στην πίσω λίγο πριν το τελείωμα της οθόνης.
θα ελεγα οτι θελει λιγο πιο ψηλα με βαση το υψος οθονης .....αλλα οκ αν σε ικανοποιει
 
Last edited:

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
εγώ τελικά άλλαξα γνώμη....:biggrin:
.....δεν θα σου τον κατουρήσω. τον χώρο....
θα ρθω να σου τραβήξω μλκία :lolsign::cry: :lol:

άντε βάλε και τα άλλα!:party:
:laugh:αφού λέμε έκλεισαν όλα, πώς θα μπεις, ελα6 εσύ κ θα σού έχω δύο κορμιά διιμετρα
Post automatically merged:

ποιο υφασμα ειναι ?
Post automatically merged:



θα ελεγα οτι θελει λιγο πιο ψηλα με βαση το υψος οθονης .....αλλα οκ αν σε ικανοποιει
Κώστα είναι ένα ύφασμα πού δεν έχει μάρκα κτλ το έχω παρουσιάσει και παλιά, μπορεί να βγάλω για πούλημα την πάλια οθόνη, όχι Κώστα το ύψος είναι τέλειο μαζι με το ύψος των ηχείων και την θέση ακροάσεις εχουν δέσει ολα μαζί σαν Ένα
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.145
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top