Homeland (2011) TV Series

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Μμμμμ... Όλο οι Γερμανοί σου αρέσουν εσένα! :p Καλός είναι. :D
Εμένα μου αρέσει ο Quinn. Και για να μη κράζω μόνο, το 4ο επεισόδιο μετά τους παροξυσμούς της τρελής ήταν ενδιαφέρον με ωραίο τέλος. ;)

Οι γερμανοι ειναι φιλοι μας,αφου....Δεν ειδες ποσο διακριτικα συνεργαζονται και με τους αμερικανους "μας"?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Οι γερμανοι ειναι φιλοι μας,αφου....Δεν ειδες ποσο διακριτικα συνεργαζονται και με τους αμερικανους "μας"?
Έλληνες να μην είναι κι όλοι καλοί είναι. :D
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Παιζει κι ενας ελληνας στον κυκλο αυτο,αλλα ειναι μουσατος κι υποδυεται ανατολιτη.
 



Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Αν ηξερε η ξανθια αυτά που ξερουμε εμεις για την κοκκινιμαλλα.....,δεν θα ειχε τοση αγωνια...:D
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Το πρώτο επεισόδιο της 6ης σεζόν παίχτηκε. Η σχιζοειδής κλαψομούν@ επέστρεψε με τις copyrighted γκριμάτσες και τα αηδιαστικά ξεσπάσματα, με συμπεριφορά και απόψεις απατημένης συριζαίας, κουβαλώντας και μεταδίδοντας αρνητική ενέργεια σε όποιον βρεθεί στο πέρασμά της. :D

Εντωμεταξύ, η νεοεκλεγείσα πρόεδρος των ΗΠΑ έχει αρκετές ομοιότητες με τη Χίλαρι Κλίντον φανερώνοντας ότι όταν γράφτηκε το σενάριο κανείς δεν πίστευε στη νίκη του Τραμπ.

Η μαυρίλα συμπληρώνεται με το μετατραυματικό σύνδρομο του Quinn που τον οδηγεί σε καταστάσεις που δεν θυμίζουν με τίποτα το παρελθόν του.

Τα υπόλοιπα που διαδραματίζονται δεν τα γράφω για να μη βάζω spoilers, αλλά κι αυτά δεν ξεφεύγουν από τη μίζερη ατμόσφαιρα που εκπέμπει η σειρά.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Το δεύτερο επεισόδιο ήταν μεγάλη δοκιμασία για τα νεύρα μου. Μάλλον πρόκειται για μεταβατικό πέρασμα που θα αλλάξουν οι ισορροπίες των χαρακτήρων. Πέρα από τους πρωταγωνιστές ανοίγουν μέτωπα αλλά μένουν στο ...άνοιγμα.

Ως προς τη "μαυρίλα" ταιριάζει απόλυτα το ερώτημα για την κατάσταση στην Ελλάδα: "Πόσο χειρότερα να γίνουν τα πράγματα;" . Κι όμως...
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Αμα δε μαζευτει μια πενταδα δε τη ξεκινω, αφου αναστηθηκε ο Quinn η αδυναμια μου, θα το δω οπως και ναχει....
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...
Εντωμεταξύ, η νεοεκλεγείσα πρόεδρος των ΗΠΑ έχει αρκετές ομοιότητες με τη Χίλαρι Κλίντον φανερώνοντας ότι όταν γράφτηκε το σενάριο κανείς δεν πίστευε στη νίκη του Τραμπ.
...
Και σαν καλλιτεχνική ειρωνεία,η σεναριακή δομή μεταδίδει υπογείως μια αίσθηση ότι η θηλυκού γένους υποψήφιος ήταν που θα μετέφερε προσωπικά απωθημένα στην επικείμενη θητεία...
 

loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
939
Reaction score
295
Αμα δε μαζευτει μια πενταδα δε τη ξεκινω, αφου αναστηθηκε ο Quinn η αδυναμια μου, θα το δω οπως και ναχει....
Πολύ καλός ο Quinn αλλά νομίζω η ερμηνία της "Carrie Mathison" στην εν λόγο σειρά δεν έχει προηγούμενο...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Στέκομαι λίγο στη διαπίστωση του loudobic:

Πολύ καλός ο Quinn αλλά νομίζω η ερμηνία της "Carrie Mathison" στην εν λόγο σειρά δεν έχει προηγούμενο...
Αυτό είναι αδιαμφισβήτητο και τονίζει ιδιαιτέρως το ερώτημα που έχω για την τέχνη γενικά: Πού πρέπει να μπει το όριο προσωπικής κριτικής όταν ένας καλλιτέχνης είναι ταλαντούχος αλλά το έργο του είναι αποκρουστικό (υποκειμενικά) λόγω θέματος;

Η Carrie είναι άψογη στον ρόλο της αλλά υποδύεται μία γυναίκα που με "χαλάει". Το δικό μου δίλημμα είναι αν θα πρέπει κάποιος να προτιμήσει ένα τέτοιο θέαμα με αποκρουστική ατμόσφαιρα ή ένα της αρεσκείας του με μέτρια ηθοποιία, λαμβάνοντας υπόψιν ότι η παραγωγή κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα; Αν έπρεπε να διαλέξει μία από τις δύο. Γιατί κι εγώ προτιμώ τη δεύτερη κατηγορία αλλά βλέπω και τις δύο λόγω χόμπι και όρεξης για live σχολιασμό. :)
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.721
Στέκομαι λίγο στη διαπίστωση του loudobic:



Αυτό είναι αδιαμφισβήτητο και τονίζει ιδιαιτέρως το ερώτημα που έχω για την τέχνη γενικά: Πού πρέπει να μπει το όριο προσωπικής κριτικής όταν ένας καλλιτέχνης είναι ταλαντούχος αλλά το έργο του είναι αποκρουστικό (υποκειμενικά) λόγω θέματος;

Η Carrie είναι άψογη στον ρόλο της αλλά υποδύεται μία γυναίκα που με "χαλάει". Το δικό μου δίλημμα είναι αν θα πρέπει κάποιος να προτιμήσει ένα τέτοιο θέαμα με αποκρουστική ατμόσφαιρα ή ένα της αρεσκείας του με μέτρια ηθοποιία, λαμβάνοντας υπόψιν ότι η παραγωγή κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα; Αν έπρεπε να διαλέξει μία από τις δύο. Γιατί κι εγώ προτιμώ τη δεύτερη κατηγορία αλλά βλέπω και τις δύο λόγω χόμπι και όρεξης για live σχολιασμό. :)
Εγώ πάλι συμπάσχω με την Κάρι. Από επαγγελματική διαστροφή. :D
 



gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Γιατί κι εγώ προτιμώ τη δεύτερη κατηγορία αλλά βλέπω και τις δύο λόγω χόμπι και όρεξης για live σχολιασμό. :)
Πάνω που ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω γιατί το βλέπεις ακόμα..
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Αμα δε μαζευτει μια πενταδα δε τη ξεκινω, αφου αναστηθηκε ο Quinn η αδυναμια μου, θα το δω οπως και ναχει....
Τωρα θα εξηγησω γιατι ειναι η αδυναμια μου.... δεν ειναι κυριως για την ιδιοτητα του ως Hitman 48:sneaky: αλλα γιατι ερωτευτηκε τον αυτοκαταστροφικο επαγγελματισμο της στα ορια της αυτοθυσιας, κατι που δεν περιμενε μαλλον απο γυναικα...
Μενει να δουμε η ιδια κατα ποσο διατηρει η εχει αλλαξει κατι στις προτεραιοτητες, πατριδα,συνεργατης,φιλος,παιδι...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Μενει να δουμε η ιδια κατα ποσο διατηρει η εχει αλλαξει κατι στις προτεραιοτητες, πατριδα,συνεργατης,φιλος,παιδι...
Η βασική της προτεραιότητα, έστω και ακούσια, είναι να σπάει τα @@ όποιου βρεθεί μπροστά της. Αααα... και των θεατών με τις μουτσούνες της. 8-)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top