i30 N, Polo GTI, Fiesta ST ή κάτι άλλο;

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.678
..αναφερομουν στο design .. οχι μονο της φορντ το εχω δει και σε mercedes, vw, audi ..ισως και σε γιαπωνεζικες μαρκες..
αυτο πχ ταιριαζει στο μικρουλι το φορντακι το ΚΑ:


θα αλλαζα σε κατι πιο κομψο, μινιμαλ :

-αλλα ταυτοχρονα με προβληματιζει αν οι καινουριες ζαντες σχεδιαστικα δεν ειναι ομορφες...
Το μοναδικό κριτήριο με το οποίο διαλέγω ζάντες πια, είναι το πόσο εύκολα καθαρίζονται τέλεια.
Έκανα το λάθος να αλλάξω στο Juke τις 18" που φορούσε με ίδιες σε διάσταση από Nismo RS, χωρίς κόστος, και έχω φρίξει με τη δυσκολία στο καθάρισμα... >:(>:(
 


D

Deleted member 23222

Guest
Το μοναδικό κριτήριο με το οποίο διαλέγω ζάντες πια, είναι το πόσο εύκολα καθαρίζονται τέλεια.
Έκανα το λάθος να αλλάξω στο Juke τις 18" που φορούσε με ίδιες σε διάσταση από Nismo RS, χωρίς κόστος, και έχω φρίξει με τη δυσκολία στο καθάρισμα... >:(>:(
Kαι να μην είναι δίχρωμες...
Must
 








Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.678
Τι μάθαμε κορίτσια απο το βίντεο εκτός του οτι το Yaris (που δεν υπάρχει, δεν έχει έξτρα και έχει supercharger χωρίς lag αντί για turbo) ξεκολλάει ωραία λόγω Torsen; :)
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.678
Μακραν πιο ομορφες οι RS, αλλα θελει πιο μεγαλη διασταση για να γεμισουν οι θολοι....
225/45/18 για 190hp και θέλεις μεγαλύτερες; :p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.678
Τι μάθαμε κορίτσια απο το βίντεο εκτός του οτι το Yaris (που δεν υπάρχει, δεν έχει έξτρα και έχει supercharger χωρίς lag αντί για turbo) ξεκολλάει ωραία λόγω Torsen; :)

Τα δίλιτρα Mini & Polo έχουν περισσότερη ροπή χαμηλά. Σώπα. :p
Το Fiesta έχει καλό launch control σε manual αυτοκίνητο :o , κάτι άχρηστο για τον φίλο χωρίς πρόσβαση και όχι μόνο. Είναι επίσης δυνατό στις υψηλές στροφές.
Στην έξοδο της πρώτης κλειστής γλιστερής στροφής το Yaris πρώτο και μετά το Fiesta, θα εξαφανιστούν.

Πολλοί υποψήφιοι αγοραστές αυτής της κατηγορίας θα βελτιώσουν τα αυτοκινητάκια τους και τότε τα αποτελέσματα μπορεί ν' αλλάξουν άρδην σε ανοιχτό δρόμο. Βελτιωτής μου έλεγε παλιότερα πόσο λίγο χρόνο (και χρήματα) χρειάζεται ένα VW σε σχέση με τ' άλλα.

Mountune.
 






Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.484
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top