Ifi και τα μυαλά στα κάγκελα!!

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
δίνει η ίδια εταιρία καλύτερο τροφοδοτικό αλλά όχι linear.
Υπάρχουν πλέον (απο παλιά που κοιτούσα) SMPS που είναι πιο αθόρυβα απο linear. Αυτή η ifi νομίζω είχε φτιάξει ενα (που είχα δει τις μετρήσεις του, αλλά δε θυμάμαι).

Εγω σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτό ή το project. Ποιό να πάρω λές χα χα ? Εχω ένα φίλο που θα πάρει και περιμένω να πάρει πρώτος να μου πεί εντυπώσεις. :D

Υ.Γ. : Τελικά ο Άστρονοτ άκουσε ? τι είπε ? χα χα σε ποιο νήμα τα λέγαμε γιατί δεν θυμάμαι για να παώ να σας πειράξω λίγο για το θέμα ποιός άλλαξε γνώμη σε ποιόν ?. :D
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Υπάρχουν πλέον (απο παλιά που κοιτούσα) SMPS που είναι πιο αθόρυβα απο linear. Αυτή η ifi νομίζω είχε φτιάξει ενα (που είχα δει τις μετρήσεις του, αλλά δε θυμάμαι).

Εγω σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτό ή το project. Ποιό να πάρω λές χα χα ? Εχω ένα φίλο που θα πάρει και περιμένω να πάρει πρώτος να μου πεί εντυπώσεις. :D

Υ.Γ. : Τελικά ο Άστρονοτ άκουσε ? τι είπε ? χα χα σε ποιο νήμα τα λέγαμε γιατί δεν θυμάμαι για να παώ να σας πειράξω λίγο για το θέμα ποιός άλλαξε γνώμη σε ποιόν ?. :D
Ας ξεκινήσω από το τέλος. Ο Νικόλας έρχεται Κυριακές οπότε μόνο τρώει και δεν ακούει😀
Φίλε δεν ξέρω για το project ( αυτοί πικάπ δεν φτιάχνουν;)) αλλά το συγκεκριμένο είναι απίστευτο. Δηλαδή τι εννοώ. Αν είχα πχ εκταμιεύσει τρία χιλιάρικα και έπαιρνα τέτοιο αποτέλεσμα θα ήμουν το ίδιο ευχαριστημένος όσο είμαι τώρα. Μιλάμε για την εξαίρεση που καταρίπτει τον κανόνα των και καλά killers. Μη σου πω ότι μπορεί και να το πήρα για να επιβεβαιώσω τον κανόνα αλλά αμ πως!!
Που πας ρε Καραμήτροοο!!
Χαχαχαχα
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Ας ξεκινήσω από το τέλος. Ο Νικόλας έρχεται Κυριακές οπότε μόνο τρώει και δεν ακούει😀
Φίλε δεν ξέρω για το project ( αυτοί πικάπ δεν φτιάχνουν;)) αλλά το συγκεκριμένο είναι απίστευτο. Δηλαδή τι εννοώ. Αν είχα πχ εκταμιεύσει τρία χιλιάρικα και έπαιρνα τέτοιο αποτέλεσμα θα ήμουν το ίδιο ευχαριστημένος όσο είμαι τώρα. Μιλάμε για την εξαίρεση που καταρίπτει τον κανόνα των και καλά killers. Μη σου πω ότι μπορεί και να το πήρα για να επιβεβαιώσω τον κανόνα αλλά αμ πως!!
Που πας ρε Καραμήτροοο!!
Χαχαχαχα
Και οι δυο οι εταιρίες αυτές, είναι καλές σε αυτά τα μικροηλεκτρονικά big VFM. Δεν πειράζει που δεν κάνει πικάπ, το θέμα είναι να ξέρει τον "ήχο". Παλιά ενα θυμάσαι μόνο στρίμερ δεν βγάζανε ;) ;) ;). Μόνο που βγάζουν για να σπάσουν αυτό το παλιό χαζο-marketing (λες και ήταν συνεννοημένοι όλοι), εγω τους παραδέχομαι (εαν και νομίζω πρώτη η primare έβγαλε, καλή ξήγα, τίμιοι άνθρωποι).
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Και οι δυο οι εταιρίες αυτές, είναι καλές σε αυτά τα μικροηλεκτρονικά big VFM. Δεν πειράζει που δεν κάνει πικάπ, το θέμα είναι να ξέρει τον "ήχο".
Την project την γνωρίζω από τα πικάπ. Δεν ήξερα ότι κατασκευάζει και streamer.
Τι να σου πω. Το καλύτερο θα ήταν να τα δοκιμάσεις αλλά ίσως είναι δύσκολο σε αυτή την κατηγορία.
Πάρε το project και έλα Σαλαμίνα να κάνουμε ΑΒ😜
Edit για πιο πάνω. Σόρυ , δεν έβαλα ερωτηματικό στην παρένθεση!
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Την project την γνωρίζω από τα πικάπ. Δεν ήξερα ότι κατασκευάζει και streamer.
Τι να σου πω. Το καλύτερο θα ήταν να τα δοκιμάσεις αλλά ίσως είναι δύσκολο σε αυτή την κατηγορία.
Πάρε το project και έλα Σαλαμίνα να κάνουμε ΑΒ😜
Edit για πιο πάνω. Σόρυ , δεν έβαλα ερωτηματικό στην παρένθεση!
Είναι ακριβότερο όμως, νομίζω 800 -900 ευρώ.
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Έρχομαι .... look out baby, cause here i come. :D
Δες την κοντούλα κοπελίτσα μέχρι το 0.29 που μετά της κάνουν παρατήηρηση ότι είναι στο πλάνο και φεύγει. Τρομερή αίσθηση συγχρονισμού της κίνησης με την μουσική (δικό της εφεύρημα) και χορός, συγκριτικά με τους άλλους που δεν ξέρουν καλά καλά πως να το χορέψουν και το χορεύουν σαν απλό κλασικό σέικ της εποχής.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δες την κοντούλα κοπελίτσα μέχρι το 0.29 που μετά της κάνουν παρατήηρηση ότι είναι στο πλάνο και φεύγει. Τρομερή αίσθηση συγχρονισμού της κίνησης με την μουσική (δικό της εφεύρημα) και χορός, συγκριτικά με τους άλλους που δεν ξέρουν καλά καλά πως να το χορέψουν και το χορεύουν σαν απλό κλασικό σέικ της εποχής.
Φοβερή!!

( μόνο μην έρθεις και εσύ Κυριακή σαν τον Αστροναύτη ).😁
Άσχετο. Όχι και τόσο βέβαια αλλά επειδή έκανα ένα σκρολ τώρα και είδα ένα πεθαμενατζίδικο θέμα να συζητείται πάλι. Οι ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΟΙ είναι άτυχοι ή βγάζει η ιφι ζεν αντίστοιχο στρίμερ για 17 κανάλια να χαρούνε λίγο και εκείνοι🥰🥰
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Φοβερή!!

( μόνο μην έρθεις και εσύ Κυριακή σαν τον Αστροναύτη ).😁
Άσχετο. Όχι και τόσο βέβαια αλλά επειδή έκανα ένα σκρολ τώρα και είδα ένα πεθαμενατζίδικο θέμα να συζητείται πάλι. Οι ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΟΙ είναι άτυχοι ή βγάζει η ιφι ζεν αντίστοιχο στρίμερ για 17 κανάλια να χαρούνε λίγο και εκείνοι🥰🥰
Μοιάζει λίγο στο Boston Monkey της εποχής (μόνο στο ότι τα χέρια πάντα σε αντίθετη φορά με την κίνηση των ποδιών) αλλά δεν είναι , είναι δικιά της ωραία παραλλαγή.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μοιάζει λίγο στο Boston Monkey της εποχής (μόνο στο ότι τα χέρια πάντα σε αντίθετη φορά με την κίνηση ποδιών) αλλά δεν είναι , είναι δικιά της παραλλαγή.
Εντάξει , εγώ είμαι και παιδάκι. Δεν τα ξέρω αυτά..
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Εντάξει , εγώ είμαι και παιδάκι. Δεν τα ξέρω αυτά..
Εγω τους έμαθα απο τον πατέρα μου χα χα. no joke. Είχε και δίσκους , τους πέταξε.

Platters, Drifters, όλη η Motown και δεν συμμαζεύεται. :)

0.5 με 0.9 στο βάθος τέρμα αριστερά στην γωνία ..... η περιττή αίσθηση υπερβολής του ρυθμού και μουσικής κίνησης των πολυκάναλων. :D
 
Last edited:

Μηνύματα
37
Reaction score
20
Λοιπόν, έκανα το τεστ όπως πρότεινε ο Tanto, δηλαδή, το streamer μόνο συνδέθηκε στο pack outlet της συσκευασίας, (ενώ το dac παρέμεινε συνδεδεμένο στο γραμμικό τροφοδοτικό), ούτε εγώ πίστευα στα αυτιά μου και πόσο άμεσα ακούστηκε η διαφορά, για να γίνω κατανοητός εύκολα, πρόκειται ακριβώς για εκείνη του ίδιου είδους διαφορά που προκαλεί η υποβάθμιση τροφοδοσίας την οποία γνωρίζουμε οι περισσότεροι από τα ενισχυτικά, ήτοι: απώλεια "σώματος", "ατάκας", "βάθος σκηνής", και επακόλουθα πιο "λεπτόηχο" αποτέλεσμα και κάπως λιγότερη και "σκεπασμένη" λεπτομέρεια στην πληροφορία. Φαντάζομαι παρόλα αυτά πως σε ένα μικρότερο και λιγότερο αποκαλυπτικό σύστημα από αυτό της δοκιμής αυτά δεν θα αναδειχθούν ιδιαίτερα.
Πες μας και τα προϊόντα που αποτελούν το σύστημα αν θες!
 

Μηνύματα
294
Reaction score
295
Αγαπητέ Chris πριν λίγο είδα την ανάρτησή σου, το υπόλοιπο σύστημα απαρτίζεται από τον προ Jadis JP80MC signature, τον τελικό Jeff Rowland 302 και τα ηχεία Magnepan IIIA.
 

Μηνύματα
13.612
Reaction score
6.569
Αγαπητέ Chris πριν λίγο είδα την ανάρτησή σου, το υπόλοιπο σύστημα απαρτίζεται από τον προ Jadis JP80MC signature, τον τελικό Jeff Rowland 302 και τα ηχεία Magnepan IIIA.
Tο σύστημά σου πάντως,"σηκώνει" πολύ καλύτερο dac......βέβαια δεν ξέρω αν είναι η βασική σου πηγή ο συνδυασμός streamer+dac.
 

Μηνύματα
294
Reaction score
295
Φυσικά έχω πολλά άλλα "κομμάτια" σε πηγές, σε ενισχυτικά και ηχεία, αυτό το διάστημα μάλιστα 043.jpg έχω δύο "στημένα" συστήματα στο χώρο, αλλά όπως είχα προαναφέρει είμαι νέος στην υπόθεση των streamer, μετά την αγορά του συνδυασμού των Ifi έφερα απ' έξω μεταχειρισμένο το PS AUDIO Direcstream με την Bridge II (αναβαθμισμένο από το Perfectwave Dac) που συγκρινόμενο με τα πολύ οικονομικότερα ifi έχει πιο "ραφινάτο" ήχο, αλλά είναι αρκετά laidback τόσο μάλιστα που θα μπορούσα να πω, πως στην πτυχή του "δυναμισμού" κερδίζουν τα ifi.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.363
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top