IFI zen stream

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.799
Reaction score
2.223
Μόλις κυκλοφόρησε το LAN iSilencer και αποτελεί πολύ καλή αναβάθμιση για το Zen Stream (και όλα τα streamers φυσικά).
Μαζί με την γαλβανική απομόνωση που προσφέρει, εκτός της ηχητικής βελτίωσης που επιφέρει, λύνει και θέματα μικρό διακοπών του δικτύου internet.

.
66827175-01E7-4D73-AE72-C23E6F6ECABB.jpeg
EC5824F7-612C-4357-89AD-7B61B5EB8D10.jpeg
45E76736-19B4-47FA-A68D-B59D4EE520B9.jpeg
 


Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.799
Reaction score
2.223
The LAN iSilencer has a zero-jitter memory buffer and galvanically-isolated inputs to eradicate digital distortion.

The LAN iSilencer boasts premium galvanic isolation technology, where electrical circuits are separated to eliminate stray currents. Audio signals can pass between galvanically isolated circuits to block differences in ground potential or currents induced by AC power.





πως γίνεται αυτό;
έχει κάτι σαν buffer ας πούμε;
Από την iFi Audio Ιαπωνίας με μετάφραση :

47926E26-E986-49A1-A0DB-E5F73F241FEA.jpeg
61E6A37A-7C1B-4084-B567-7D33AC1A48BB.jpeg
 
Last edited:


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Παίδες το ifi με τροφοδοσία ακούγοντας μέσω roon απλά δεν παίζεται._
Ήρθε ο καιρός να ανέβουμε μερικά σκαλοπατάκια ακόμη στον ψηφιακό ήχο.
Το υπερτίμιο ifi αντικαταστάθηκε με το Holo red. Μεγάλες διαφορές σε διαφάνεια, αέρα, ταχύτητα, μπάσο που να πω την αμαρτία μου δεν τις περίμενα να είναι τόσο έντονες.
Για τους pdfκηδες φίλους τα σπάει και στις μετρήσεις😎😎
 

Μηνύματα
59
Reaction score
79
Σύνδεσα το LAN iSilencer και παρατηρώ ότι τώρα δεν έχω διακοπές στο tidal, παρά μόνο μερικές καθυστερήσεις στην απόκριση που παραμένουν.
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Ήρθε ο καιρός να ανέβουμε μερικά σκαλοπατάκια ακόμη στον ψηφιακό ήχο.
Το υπερτίμιο ifi αντικαταστάθηκε με το Holo red. Μεγάλες διαφορές σε διαφάνεια, αέρα, ταχύτητα, μπάσο που να πω την αμαρτία μου δεν τις περίμενα να είναι τόσο έντονες.
Για τους pdfκηδες φίλους τα σπάει και στις μετρήσεις😎😎
Με ποιό λειτουργικό δουλεύει αυτό? Volumio?
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να αγοράσω ένα streamer και είχα στοχεύσει στο Cambridge Audio Cxn v2. Επειδή κάτι στράβωσε με την παραγγελία ακύρωσα το cambridge και προχώρησα στο ifi zen stream, το 15αρι το ipowerx και το Lan isilencer. Σκοπός είναι να σταματήσω το streaming μουσικής από tidal στο nvidia sheild και να παίξω με pure music streamer. Μόλις τα πάρω και τα δοκιμάσω θα γυρίσω με εντυπώσεις.
 




Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να αγοράσω ένα streamer και είχα στοχεύσει στο Cambridge Audio Cxn v2. Επειδή κάτι στράβωσε με την παραγγελία ακύρωσα το cambridge και προχώρησα στο ifi zen stream, το 15αρι το ipowerx και το Lan isilencer. Σκοπός είναι να σταματήσω το streaming μουσικής από tidal στο nvidia sheild και να παίξω με pure music streamer. Μόλις τα πάρω και τα δοκιμάσω θα γυρίσω με εντυπώσεις.
Αν σου αρέσει η καλύτερη πιστότητα και επειδή και εγώ το έπαθα και είναι λίγο ταλαιπωρία μετά οι μετατροπές ειδικά σε χρόνο, θα σε συμβούλευα να μην πολυασχοληθείς και "χτίσεις" λίστες με το tidal. Άϋλα συν streaming από qobuz υπερτερούν πάρα πολύ από το tidal.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Αν σου αρέσει η καλύτερη πιστότητα και επειδή και εγώ το έπαθα και είναι λίγο ταλαιπωρία μετά οι μετατροπές ειδικά σε χρόνο, θα σε συμβούλευα να μην πολυασχοληθείς και "χτίσεις" λίστες με το tidal. Άϋλα συν streaming από qobuz υπερτερούν πάρα πολύ από το tidal.
Δεν έχω qobuz φιλε. Επίσης δεν φτιάχνω λίστες στο tidal. Απλά επίλέγω ως αγαπημένα κάποια τραγούδια, άλμπουμς, τραγουδιστές κτλ. Πήγαινω πολύ στοοχευμένα και ακούω συγκεκριμένα πράγματα μέσα απο το search. Είμαι λίγο πίσω το ξέρω αλλά δεν έχω χρόνο για playlists κτλ.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Μία ερώτηση τεχνική για το isilencer αν το γνωρίζεται. Έχω ενα switch της TP-LINK Poe με 5 πόρτες το οποίο σερβιρει κυρίως media συσκευές (sheild και zen stream οταν το παραλάβω) καθώς και δύο Access Points που χρειάζονται ρεύμα. Η μία πόρτα του που δεν είναι poe ειναι η πόρτα που συνδέεται στο router. Αν βάλω το isilencer στην πόρτα αυτή θα κερδίζουν όλες οι συσκευές ή να την βάλω πάνω στο zen strem μονο; Παρακαλώ για τα φώτα σας.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα. Εχτές έπαιξα μαζί του πρώτη φορά. Είναι πολύ ενδιαφέρον και ηχητικά πολύ καλό. Βεβαία έπαιξα με tidal κυρίως που οι εγγραφές του κάθε κομματιού είναι διαφορετικές και το stream αναδικνύει και τα καλά και τα κακά της κάθε μίας. Αυτό που δεν μου άρεσε αλλα μπορεί να γίνεται και αλλιώς είναι ότι πρέπει να συνδέομαι στο wifi hotspot του stream για να παίξει με το κινητό. Θα ήθελα να το βλέπω απο το local δίκτυο και όχι να συνδέομαι πάντα πάνω του για να παίξει. Όπως παίζει το HEOS του marantz που έχω. Γίνεται;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.279
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top