IMAX® Enhanced for Home Entertainment





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Αφού είναι μέσα στη gάβλα! :p
κοίτα.....σε καταλαβαίνω σε αυτή την ηλικία....πολλοί στα γεράματα το κάνουν αυτό.. :cry: :lol:
αλλά με ρέγουλα....θα ζηλέψει ο @Mr Spock:lolsign:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Δεν έχει πρόβλημα αυτός!

Εξάλλου τα 'χει μ' άλλον τώρα! :p
όταν το μετανιώσει....μην τον δεχτείς πίσω...να κρατήσεις χαρακτήρα...
μεταχειρισμένους δεν δεχόμαστε :lol:
 



Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.533
Στο https://www.imaxenhanced.com/ αναφέρουν συμβατές πηγές TV & projector, AVR και speakers & subwoofers. Δεν γίνεται καμία αναφορά για player, λογικά δεν θα πρέπει να υποστηρίζουν και τα player το φορμά για να παίξει σωστά ?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στο https://www.imaxenhanced.com/ αναφέρουν συμβατές πηγές TV & projector, AVR και speakers & subwoofers. Δεν γίνεται καμία αναφορά για player, λογικά δεν θα πρέπει να υποστηρίζουν και τα player το φορμά για να παίξει σωστά ?
Όχι. Όλα τα players παίζουν Atmos & DTS:X, έτσι κι αυτό.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.452
Reaction score
5.550
Πανικός γίνεται με αυτό το μεγάλο πράμα!
Όλα τα λεφτά λέμε ( ναι, ειρωνεύομαι, γιατί είναι άνετα μέσα στις μεγαλύτερες παπάτζες των τελευταίων 30 ετών )
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447

Και η Sony.
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Η Sony είναι και η μόνη νομίζω που έχει συμβατά μοντέλα τηλεοράσεων
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Εγώ πάλι λέω να παραμείνω στον 5100 με το "φτωχό" DTS:X.
 



Μηνύματα
797
Reaction score
854
Βλέπω τι γράφατε 2 χρόνια πριν! Κάποιοι έπεσαν τελείως έξω αλλά μυαλό δεν έβαλαν ;)
Σήμερα: To DTS:X τα σπάει κυριολεκτικά πλέον σε ταινίες που έχουν υποστεί remaster και αναγράφεται το IMAX enhanced και έχει τρελή υποστήριξη από Sony, άρα από το 3ο μεγαλύτερο studio παραγωγής!

www.whathifi.com

Why IMAX Enhanced is the ultimate home cinema experience
Hearing is believing for this new home cinema standard
www.whathifi.com
www.whathifi.com

H Σονυ έχει ήδη κυκλοφορήσει 100 ταινίες και υποστηρίζεται και από Disney+. Για όσους αμφέβαλαν, απλά η καλύτερη εικόνα που έχει περάσει ποτέ! Για όσους δεν έχουν συμβατούς προβολείς (δηλ SONY) ή τηλεοράσεις, απλά ... χάνουν!! Δείτε Avengers σε κανονικό και ΙΜΑΧ σε κάποια OLED καινούργια και τα ξαναλέμε. Δυστυχώς ο JVC RS2000 που έχω δεν το υποστηρίζει όπως και το dolby vision και πραγματικά χάνει με τα χέρια κάτω από την 83αρα sony OLED. ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ! Από ότι φαίνεται είναι το νέο φορμά εικόνας για τα επόμενα 2 χρόνια και με τη μεγαλύτερη υποστήριξη στον ήχο μετά το atmos. Θέλω το LOTR σε IMAX ΤΩΡΑ !!!!!!!!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top