IOTAVX AVXP1 7-Channel Power Amplifier


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
δοκίμαζα κάτι sennheiser ακουστικά και από το αριστερό μου ακουγόταν πιο χαμηλά και μουντά. δοκίμαζα καλώδια άλλες πηγές, άλλα ακουστικά το αριστερό αυτί πάντα πιο χαμηλά. τα δίνω στη γυναίκα μου και της ακούγετε το ίδιο. Κουφάθηκα. :(:(:(
Να πας όπωςδηποτε στο γιατρό να σε δει.Θα κάνεις και διάγραμμα.Εκει να δεις γέλιο.
Άσε που θα καταφέρεις πιο εύκολα να ισοστάθμισεις το σύστημα καλύτερα σύμφωνα με τα αυτιά σου .
 

Μηνύματα
139
Reaction score
68
Το γλυκοκοίταξα κι εγώ, αλλά τα 110W με έβαλαν σε σκέψεις.
Γιατί να μην πάρεις τρεις Crown 1502 στα ίδια λεφτά; Δέχομαι ότι θα έχεις 6 κανάλια αντί 7,
αλλά δεν γίνεται συνήθως αναφορά ότι τα surround έχουν λιγότερη πληροφορία και άρα δεν χρειάζονται τόση ισχύ;
Άρα πχ αφήνεις στον AV τα Surround Back ή τα Rear Back.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.419
Reaction score
74.770
αλλά δεν γίνεται συνήθως αναφορά ότι τα surround έχουν λιγότερη πληροφορία και άρα δεν χρειάζονται τόση ισχύ;
Έχουν λιγότερη πληροφορία απ' το κεντρικό, αλλά όχι απαραίτητα απο τα L-R.
Συνήθως όμως είναι εγκατεστημένα πιο κοντά στη θέση ακρόασης απο τα LCR, οπότε έχουν μικρότερες απαιτήσεις ισχύος.
 

Μηνύματα
968
Reaction score
1.674
Ρε τι έπαθα.... με την πρώτη ματιά νόμιζα ότι ήταν κανάς καινούργιος φούρνος μικροκυμάτων....
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
ειναι τα 3ιπλα watt απο τον δικο σου .....τον γλυκοκοιταζεις και εσυ ; :D

Το γλυκοκοίταξα κι εγώ, αλλά τα 110W με έβαλαν σε σκέψεις.
Γιατί να μην πάρεις τρεις Crown 1502 στα ίδια λεφτά; Δέχομαι ότι θα έχεις 6 κανάλια αντί 7,
ειναι η διαφορα των watt και η ποιοτητα crown που σε βαζουν σε σκεψεις :lolsign:
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
παντως τους χρησιμοποιει η klipsch sto atmos show room...
[DOUBLEPOST=1542362502][/DOUBLEPOST]υποτιθεται οτι σε custom καταστασεις ειναι για να οδηγει περιφερειακα καναλια η ατμοκαναλα οχι τοσο τα main
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.868.818
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top