iPhone 5s και iPhone 5c


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Οι πωλήσεις του πρώτου τριημέρου ήταν πολύ παραπάνω από ικανοποιητικές: 9 εκατομμύρια συσκευές 5s/5c βρίσκονται στα χέρια των αγοραστών τους. Το iPhone 5 είχε πουλήσει 5 εκ. κομμάτια το πρώτο τριήμερο, ενώ το 4s 4 εκ.

Περισσότερα
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
IHS – τα εξαρτήματα του iPhone 5s κοστίζουν $199 και του iPhone 5c $173…

Νέο camera module με ταχύτερο επεξεργαστή και σύστημα αναγνώρισης αποτυπωμάτων με τι νέο iPhone 5s όμως ελάχιστα πιο ακριβό από το iPhone 5 κατά την IHS.

Το δε iPhone 5c είναι πιο φτηνό από τα iPhone 5 και iPhone 5s ενώ το AllThingsD που είδε την αναφορά της IHS μας μεταφέρει την τιμή.
Με το πολυκαρβονικό υλικό αντί για αλουμίνιο η Apple μείωσε το κόστος του iPhone 5c στα $173 για το 16 GB και $183 για το 64 GB. Όπως λέει και το iFixit, είναι παρόμοια μοντέλα: “I would say that they’re almost the same phone, except that the 5S has the fingerprint sensor, the A7 processor and some newer memory chips that consume less power. Beyond that, they’re basically the same,” είπε ο αναλυτής της IHS κος Andrew Rassweiler.

www.gadgetfreak.gr/2013/09/24/ihs-τα-εξαρτήματα-του-iphone-5s-κοστίζουν-199-και-το/#more-127229
 

Μηνύματα
476
Reaction score
298
από πότε τα ppi δεν παίζουν ρόλο στην ποιότητα εικόνας;
μήπως από τότε που έχασε τα πρωτεία η Apple;
μη γράφουμε λάθος πράγματα....

Περιπου στα 300ppi ειναι η διακριτικη ικανοτητα της υγειους ορασης
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατι παλεύουν για πάνω απο 300ppi.δεν βρίσκω κάπου το νόημα...
Για τον ίδιο λόγο που παλεύουν για τα Hz στις τηλεοράσεις. :D
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Πού να έβλεπες όταν είχα πάει να ρυθμίσω το δορυφορικό πιάτο με την πυξίδα του 4s. Συντονίστηκα με το Sputnik... :laugh:
 


Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Αν θες με πιστεύεις, το έμαθα εψές το βράδυ, αλλά κρατήθηκα. Δεν ήθελα να στου στερήσω τη χαρά, Ζόρζ. :roflmao:

Και δεν με λες - αν ξέρεις - πως γίνεται να βγάζει το ios b.s.o.d.; Μήπως είναι βασισμένο σε windows millenium?
:taunt:
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
έχω μπερδευτεί.. χάλασε το παλιό μου κινητό και έχω μπει στο τριπάκι του Iphone.. Η χρήση που κάνω είναι fb, instagram, φωτογραφίες.. Δεν ξέρω ποιο να προτιμήσω.. Αν και τα θεωρώ υπερεκτιμημένα κινητά..
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
έχω μπερδευτεί.. χάλασε το παλιό μου κινητό και έχω μπει στο τριπάκι του Iphone.. Η χρήση που κάνω είναι fb, instagram, φωτογραφίες.. Δεν ξέρω ποιο να προτιμήσω.. Αν και τα θεωρώ υπερεκτιμημένα κινητά..

Το "υπερεκτιμημένα" είναι σχετικό σε όλα τα μη απαραίτητα καταναλωτικά αγαθά. Αν μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα πάρε iPhone με κλειστά μάτια.
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Μπορείς και γράφεις γιατί έχεις Samsung. Ας είχες άει-σιχτίρ, να σου ρίξει κατάμουτρα μια οθονάρα μπλε, να μετά συγχωρήσεως.
:party:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Μπορείς και γράφεις γιατί έχεις Samsung. Ας είχες άει-σιχτίρ, να σου ρίξει κατάμουτρα μια οθονάρα μπλε, να μετά συγχωρήσεως.
:party:
Όταν δεν συμπαθούμε κάτι, πάντα θα βρίσκουμε αιτίες για να το δικαιολογήσουμε.
Πράγματι, έχω τώρα Samsung, αλλά δεν χαίρομαι κιόλας. Αναγκαίο κακό (και ντροπή...:D).
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Θα 'πρεπε να χαίρεσαι που έχεις Samsung, γιατί μπορείς και γράφεις, ενώ με το και καλά μουράτο, πανάκριβο, και προβληματικό άει-φον δεν θα ήσουν σίγουρος. :taunt:

Κοντολέ δεν με βοηθάς, έλα βάλε ένα χεράκι να τον γλεντήσουμε. :p
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Βγάζει το iPhone μπλε οθόνες ή επικοινωνείτε με κάποιο δικό σας "κώδικα γραφής";

O anemelos εννοεί αυτό. Θα διορθωθεί με το επόμενο update. Από κάπου όμως πρέπει να πιαστούμε για να κράξουμε. 8-)

Αν αρχίζω να γράφω τα στραβά του S4 και του Android θα βαρεθείτε να διαβάζετε...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top