IPTV emulator σε Nvidia Shield

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Για την θέαση IPTV, χρησιμοποιώ έναν Emulator στο Nvidia Shield. Έχω παρατηρήσει όμως ότι η ποιότητα εικόνας δεν είναι πολύ καλή, δεν είναι τουλάχιστο ίδια με τον dedicated player (Mag της Infomir). Έχετε να προτείνετε έναν emulator που να έχει αντίστοιχη ποιότητα ή και καλύτερη από τους Mag; Θεωρητικά, οι προδιαγραφές του Nvidia, στα χαρτιά, είναι καλύτερες, είναι και 4Κ
Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
Γιάννης
 

Μηνύματα
2.409
Reaction score
3.628
Για την θέαση IPTV, χρησιμοποιώ έναν Emulator στο Nvidia Shield. Έχω παρατηρήσει όμως ότι η ποιότητα εικόνας δεν είναι πολύ καλή, δεν είναι τουλάχιστο ίδια με τον dedicated player (Mag της Infomir). Έχετε να προτείνετε έναν emulator που να έχει αντίστοιχη ποιότητα ή και καλύτερη από τους Mag; Θεωρητικά, οι προδιαγραφές του Nvidia, στα χαρτιά, είναι καλύτερες, είναι και 4Κ
Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
Γιάννης
Μηπως γιατί η ποιότητα του shield εκθέτει την μη ποιότητα του provider σου?
Οπως ένα καλό panel θα αναδείξει την εικόνα ενός αρχείου, έτσι κι εδώ.

Αυτά που ξέρω ως καλύτερα είναι το stbemu και το smart stb το οποίο ΔΕΝ είναι δωρεάν.

Έχω παρατήσει εδώ και καιρό το άθλημα.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
΄Οχι, γιατί η ποιότητα του MAG και καλύτερη είναι, η κίνηση πολύ καλύτερη, γενικά σε μια καλή τηλεόραση είναι όλα τα λεφτά! Νομίζω το stbemu το έχω δει, θα δοκιμάσω και το Smart stb.
Ευχαριστώ.
Γιάννης
 

Μηνύματα
2.409
Reaction score
3.628
Με ένα μικρό ψάξιμο στο reddit βλέπω ότι εφόσον είσαι στην κατεύθυνση της υπηρεσίας με stalker τότε ένας δέκτης σαν το mag η formuler είναι μακράν καλύτερο του οποιουδήποτε emulator σε shield.

Γενικά να ξέρεις η φάση stalker δεν είναι βολική καθόλου για τον πελάτη.
Προτίμησε υπηρεσίες με m3u και τότε θα ανοίξει νέος κόσμος μπροστά σου όσων αφορά τα software App και τις πραγματικά αμέτρητες δυνατότητες.

Βέβαια τέτοιες υπηρεσίες δεν έχουν Ελληνικό "ενδιαφέρον" και φαντάζομαι ότι είναι το ζητούμενο για σένα.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.428
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top