iWatch για κάθε γούστο!

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ηρθε και είναι για όλους-ες.Για κάθε γούστο και κάθε βαλάντιο.

will be available in early 2015, start at $349.


 



Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Για μένα προσωπικά, και σου απαντάω για το ¨δίπλα¨ post μου, η αισθητική και το UI του ρολογιού είναι epic fail.
Προσωπική γνώμη μεν, αλλά είμαι κάπως, ελαφρώς, του χώρου του design και μπορώ να κρίνω κάπως...
Είναι ¨ξεπέτα¨. Για να βγεί πριν τον ανταγωνισμό? Για άλλο λόγο? Δεν ξέρω.

Πάντως σε 1-2 εκδόσεις, θα αλλάξει ΡΙΖΙΚΑ.
Θα το παρουσιάσουν σαν ΝΕΑ ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ έκδοση και λοιπά σαχλά, αλλά...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Για μένα προσωπικά, και σου απαντάω για το ¨δίπλα¨ post μου, η αισθητική και το UI του ρολογιού είναι epic fail.
Προσωπική γνώμη μεν, αλλά είμαι κάπως, ελαφρώς, του χώρου του design και μπορώ να κρίνω κάπως...
Είναι ¨ξεπέτα¨. Για να βγεί πριν τον ανταγωνισμό? Για άλλο λόγο? Δεν ξέρω.

Πάντως σε 1-2 εκδόσεις, θα αλλάξει ΡΙΖΙΚΑ.
Θα το παρουσιάσουν σαν ΝΕΑ ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ έκδοση και λοιπά σαχλά, αλλά...

Είναι σεβαστή η κάθε άποψη και δεν θα διαφωνήσω επί της ουσίας.

Ηταν όμως διαφορετικό το 1ο imac και πόσο διαφορετικό το τελευταίο.Και πόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή του και στις δυνατότητες του!

Υπάρχει το revolution και υπάρχει και το evolution,όλα έχουν μια αρχή!;)
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Κάποιοι προσπαθούν να το κάνουν flame,ένα εμφυλιοπολεμικό κλίμα δηλαδή σε όλους,aka συμμοριτοπόλεμο.
Δε θα πέσουμε στην παγίδα και για άσχετα θέματα.

 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.877
μια χαρά είναι, φωνάζει ότι είναι apple...
Ακόμα και να μην φώναζε, και μόνο το ότι είναι apple σημαίνει ότι έχει ένα μεγάλο κοινό πιστών ακολούθων.

Παρ' εμπιπτόντως, συμφωνώ με τον Βασίλη. Μια χαρά μου φαίνεται.
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
ε οχι κ ποζερος!! για πρωι ας πουμε, θα μπορουσα να το φοραω, η για διακοπες, η στη δουλεια...οχι ομως οταν θα βγαινω εξω...


Ελα παραδεχτειτε το , ειναι ομορφο....μη κρυβεστε...φανερωθειτε!
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.752
Reaction score
83.560
Ένα smart watch έχει να αντιμετωπίσει αρκετά εμπόδια.

1) Πρέπει να αποδείξει στον υποψήφιο αγοραστή ότι το χρειάζεται. Μιλάμε για το σήμερα, γιατί σε αρκετά χρόνια μπορεί να είναι απαραίτητο.

2) Ο λάτρης του ρολογιού δύσκολα θα πειστεί. Γι' αυτόν το ρολόι αποτελεί πιο προσωπική επιλογή και δύσκολα θα δεχτεί να φοράει ένα μαραφέτι που απευθύνεται σε όλους γενικά.

3) Οι νέοι σήμερα, στην πλειονότητά τους, δεν φοράνε ρολόι, ούτε έχουν την οικονομική ευχέρεια να δικαιολογήσουν ακόμα ένα gadget.

4) Οι άνω των 40 θα έχουν το έξτρα πρόβλημα της ανάγνωσης στην οθόνη λόγω πρεσβυωπίας.

5) Κανείς δεν έχει όρεξη για άλλη μία συσκευή που θα χρειάζεται καθημερινή φόρτιση.

Η σχεδίαση των έξυπνων ρολογιών περιορίζεται από την ύπαρξη μεγάλης μπαταρίας που προσδίδει πάχος και από το σχετικά μεγάλο μέγεθος της οθόνης για να χωράνε όλες οι λειτουργίες με σχετική ευκρίνεια.

Προσωπικά, το Apple Watch δεν με εντυπωσίασε εμφανισιακά όσο περίμενα. Από την άλλη, η πιο σοβαρή εναλλακτική πρόταση είναι το Moto 360 της Motorola, με ωραία στρογγυλή σχεδίαση και πιο προσιτή τιμή. Έχει όμως δύο αρνητικά: Πρώτον, η μπαταρία του δεν βγάζει εύκολα τη μέρα και δεύτερον, είναι Android (αρνητικό για μένα).
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.714
Αντίθετα απο ένα ρολόι, τα wearables είναι για 1-2 χρόνια το πολύ (αν δεν αρχίσουν την παρουσίαση νέων κάθε Σεπτέμβριο). ;)
Αντίθετα επίσης απο ένα κινητό, άντε να πουλήσεις την καγκουριά που έφτιαξες "εκείνο" το βράδυ. :D
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Τα wearables, στην εμβρυική φάση στην οποία βρίσκονται τώρα, είναι άχρηστα για μένα.

Το πιο όμορφο ως τώρα πάντως θεωρώ ότι είναι (με διαφορά) το Moto 360 της Motorola (έχω αλλεργία σε παραλληλόγραμμα καντράν).
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.609
Μηνύματα
2.867.809
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top