JBL 200 series


Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
το 211 που ειναι ο αντικαταστατης του 3677 υπολογισετο 1200ευρ και το 221 που ειναι ο αντικαταστατης του 3678 υπολογισε 2000ευρ, τιμη του 3677: 950ευρ και του 3678: 1710ευρ
Δε νομίζω ότι είναι αντικατάστατα της σειράς 3000 τα μοντέλα αυτά.Τα σχεδίασαν όπως λέει,έτσι ώστε να έχουν μικρό αποτύπωμα και προσιτή τιμή για να μπορείς πιο εύκολα να αναβαθμίσεις την εμπειρία του μικρού ή λίγο μεγαλύτερού σου σινεμά!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.396
Reaction score
125.559
Μιλάς για την array σχεδίαση ή για το bass reflex?
Βασικά δε ξέρουν να φτιάχνουν μεγάφωνα.
Φυσικά δε ξέρουν τίποτα από arrays, μηδέν από bass reflex, και ούτε καν ξέρουν τι εστί waveguide.
Απορώ.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Δε νομίζω ότι είναι αντικατάστατα της σειράς 3000 τα μοντέλα αυτά.Τα σχεδίασαν όπως λέει,έτσι ώστε να έχουν μικρό αποτύπωμα και προσιτή τιμή για να μπορείς πιο εύκολα να αναβαθμίσεις την εμπειρία του μικρού ή λίγο μεγαλύτερού σου σινεμά!
και ομως ειναι!! οπως τα surround αντικαταστιθεικαν ετσι και τα frond.......
περιμενουμε να δουμε τι θα κανει και με τα sub.
συγγνωμη τιμο δεν ειναι προσιτη τιμη? φερε μου ενα ηχειο 950 ευρω να συγγριθει με το 3677.....η με τα 3678?φερε και διπλασιας αξειας....οταν λεει προσιτη δεν εννοει χαρισμα!
[DOUBLEPOST=1495299684][/DOUBLEPOST]
μικρό αποτύπωμα
εννοει μικρο βαθος! σε ολα τα array ηχεια αυτο λεει μικρο αποτυπομα δηλαδη βαθος....
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
συγγνωμη τιμο δεν ειναι προσιτη τιμη? φερε μου ενα ηχειο 950 ευρω να συγγριθει με το 3677.....η με τα 3678?φερε και διπλασιας αξειας....οταν λεει προσιτη δεν εννοει χαρισμα!
Συμφωνούμε Στέφανε!Δεν υπονόησα κάτι!


εννοει μικρο βαθος! σε ολα τα array ηχεια αυτο λεει μικρο αποτυπομα δηλαδη βαθος....
Δεν έχουν βάθος,έχουν φάρδος βέβαια από 70cm έως 1μ :o
Με τη λέξη αποτύπωμα έκανα ακριβή μετάφραση στη λέξη footprint!;)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Βασικά δε ξέρουν να φτιάχνουν μεγάφωνα.
Φυσικά δε ξέρουν τίποτα από arrays, μηδέν από bass reflex, και ούτε καν ξέρουν τι εστί waveguide.
Απορώ.
Oξεία jblίτιδα έχεις Ντίνο μου, δεν είναι τίποτα.
Την περάσαμε κι εμείς, αμέσως μετά την Κακαδελίαση...

Λούσου με ούλτρεξ και θα δεις!
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
Συμφωνούμε Στέφανε!Δεν υπονόησα κάτι!



Με τη λέξη αποτύπωμα έκανα ακριβή μετάφραση στη λέξη footprint!;)

Eσύ σωστά το έγραψες. Με την έννοια footprint οι αμερικάνοι εννοούν το συνολικό αποτύπωμα δλδ το συνολικό εμβαδόν , όχι μόνο το βάθος.
 






susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.737
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top